İlk görüşte aşkın nedenleri…

Birini ya beğenir ya da daha iyi tanımaya cesaret etmeden hemen yanından uzaklaşırız… Neden böyle davranırız? Bizi etkileyen nedir?

Güzelliği: Güzellik, bu kararda en önemli yere sahip… İç güzelliğini ilk görüşte anlayamayacağımıza göre, tabii ki dış güzellik (kendi normlarımıza göre) bizim için önemli…

ilk askGörüntüsü: Bakımlı ve temiz bir insan her zaman etkileyicidir.

Davranış biçimi: Yürüyüşünden, vücudunu kullanış biçimine kadar kendine ait bir tarz yaratmış insanlar her zaman iyi bir etki bırakırlar.

Bakışları: Bazı insanlar bakışlarıyla adeta içimizi eritirler. Kendine güvenen, ne istediğini bilen bakışlara dayanmak hiç de kolay değildir.

Ses tonu: Bir düşünün; son derece çekici, hoş görünen bir erkek yanınıza geliyor ve kedi miyavlaması gibi sesler çıkararak size bir şeyler anlatıyor, ne hissedersiniz? ‘Konuşmasa kimbilir ne iyi yapar’ demez misiniz? Ya da yakışıklı olmayan ama etkileyici bir sese sahip erkekle bu kedi sesli arasında bir seçim yapmanız gerekse, mantığınız (!) yakışıklı olmayanı tercih etmenizi fısıldamaz mı?

Kokusu: Tabii ki kötü kokan birini kimse istemez. Bunu herhangi başka bir şeyle kıyaslamaya gerek bile yok.Güzel kokan kazanır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,533 saniyede oluşturuldu.