İndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası…

İndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası…

Neredeyse tüm markalar indirime girmişken gardırobunuzu yenilemek istiyor olabilirsiniz, peki indirim döneminde alışveriş yaparken düştüğümüz hataların farkında mısınız?

İndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası...İndirim sezonu yılın en çok sevdiğimiz zamanlarından. Moda tutkunları için tam bir alışveriş festivaline dönüşen indirim dönemleri her ne kadar bir fırsat gibi görünse de hatalı alışveriş kararlarıyla bütçemizi sarsabiliyoruz. Pudra.com olarak indirimlerden alışveriş yaparken en çok karşılaştığımız hataları derledik. Bu hataları öğrenmek ve indirimlerden karlı çıkmak için haberimizi okumaya devam edin.

Çok para verilmesine rağmen kendini göstermeyen parçalarİndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası...

Birçoğumuza göre klasik parçalar yatırım yapılması gerekenlerin başında gelir. Fakat kalitesini fark ettirmeyecek parçalara büyük paralar ödemek de pek akıl karı değil. Mesela kaliteli siyah bir etek aldıysanız, ödediğiniz paranın kat kat fazlasını vererek çok pahalı bir markaya yatırım yapmanıza gerek yok. Hiç kimse 50 TL verdiğiniz bir siyah etek ile 1.500 TL’lık bir eteğin farkını ilk bakışta anlayamaz. Bu nedenle üzerinize giydiğinizde kendini gösterecek parçalara yatırım yapmaya dikkat edin.

Evde benzeri olduğu halde indirimde diye aynı parçayı almakİndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası...

Bazılarımızın çok net bir tarzı oluyor. Genellikle birbirine benzeyen parçaları seçmekten de kendilerini alamıyorlar. Mesela açık renk yün kazaklardan bazı kadınların gardıroplarında onlarca olabiliyor. Buna rağmen indirimde görünce bu parçayı kaçırmak istemiyorlar, evde onlarca olmasına rağmen. Bu, kadınların en sık düştüğü hatalardan biri. Bir parça ne kadar güzel ve uygun fiyatlı olursa olsun gardırobunuzda benzer bir model varsa, onu alışveriş sepetinizden çıkarın.

Kendi tarzınızı henüz belirleyememiş olmakİndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası...

Bazen indirimde gördüğümüz bir parçayı sadece değişiklik olsun, “arada bir giyerim” diye alabiliyoruz. Bu hatayı yapmanın öncelikli nedeni kendi tarzımızı henüz tanımlamamış olmamız ve bu nedenle yanlış parçalara yönlenmemiz. Tarzınızı bilip ona göre alışverişe çıktığınızda bu tip parçalara “güzel ama benim tarzım değil, alsam da giyinemem” der ve yanlış bir alışverişten kurtulabilirsiniz. Alışveriş yaparken kendi stilize odaklanmaya ve yanlış parçalara yönelmemeye dikkat edin.

Lüks markalarda beğenip zincir mağazalardan almamakİndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası...

Her yıl moda haftalarında lüks markaların defilelerine hayranlıkla bakıp, o sezon nelerin moda olacağını bu defilelerle takip ediyoruz. Bazı zincir mağazaların koleksiyonlarında bu parçalardan esintilere de sıklıkla rastlıyoruz. Dolce&Gabbana, Chanel, Gucci, Versace gibi lüks markaların tasarımlarını indirimde olsa bile satın almaya bütçeniz yetmiyor olabilir. Bu markaların bir sonraki sezon defilelerini takip edip, bu parçaları Zara, H&M, Mango gibi ulaşılabilir zincir mağazalardan edinebilirsiniz.

Alışveriş sırasında kombin yapmamakİndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası...

Dolabınızda hala giyinmediğiniz ama yine de favori parçanız olduğunu iddia ettiğiniz ürünler mi var? Henüz hiç giyinmemiş olmanızın nedeni ne ile kombinleyeceğinizi bilmemeniz olabilir. Bu nedenle indirimlerde alışveriş yaparken kombinleyerek almaya özen gösterin. Beğendiğiniz ürünleri indirimli halleri ile kaçırmak istemiyor olabilirsiniz ama yine de birlikte giyinecek bir parçaya sahip değilseniz en iyisi boşuna sepetinize eklemeyin.

Vücut tipinize uygun olmayan parçalar seçmekİndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası...

Trendy parçaları indirimden kapmak gibi bir alışkanlığımız var. Çünkü trendler çabuk geçeceğinden, bu parçaları hiç değilse uygun fiyata almak istiyoruz. Fakat sadece trendy ve indirimde olduğu için vücut tipinize uygun olmayan kıyafetlere para harcamak büyük bir hata. Mesela bu sezon kabarık etekler oldukça trendy, fakat bu model size yakışmıyorsa ne kadar uygun fiyatlı olursa olsun bu alışveriş pek mantıklı değil.

Takılarda imitasyon ve geçici ürünlere yönelmekİndirimlerde yaptığımız 7 alışveriş hatası...

Kıyafetlerimizi renklendiren ve bize stil katan takıları indirimden almaya bayılırız. Çünkü birkaç sezon takacağımız ürünlere az para vermek daha mantıklı gelir. Bir iki sezon takılacak basit takılara para harcamaktansa sezon sonu indirimlerinden kaliteli ve yıllarca takılabilecek klasik aksesuarlara yatırım yapmak daha akıllı bir alışveriş olabilir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 132 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,508 saniyede oluşturuldu.