İştahınızı azaltıyor…

İştahınızı azaltıyor…

Yaşam kaynağımız olan suyun bilinmeyen faydaları da var.

Yaşam kaynağımız olan suyun vücudumuza bir çok önemli faydası var. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı konu ile ilgili bilgiler verdi.

İştahınızı azaltır

Kilo vermeye yardımcıdır . Vücudunuz susuz olduğu zaman yağ hücrelerinin yıkılması zorlaşır bu açıdan diyet yapanlar yeterince su içmezlerse kilo vermeleri zorlaşır .

Kalp sağlığını korurİştahınızı azaltıyor...

Kasların en sıkı ve ağır çalışanı olarak tam hızda çalışabilmesi için suya gereksinim vardır . Susuz kaldığınızda kanınız kalınlaşır bu durumda kalbin daha fazla çalışması gerekir . Eğer kalbiniz zayıfsa ilerleyen yıllarda ciddi kalp problemleri görülebilir . Günde 5 bardaktan fazla su içinler ile 2 bardaktan az içenler karşılaştırıldığında, 5 bardaktan fazla içenlerin kalp krizi riskine yakalanması riski%41 daha az olarak bulunmuş .

Enerjinizi arttırırİştahınızı azaltıyor...

Nasıl yetersiz su içilmesi beyninizi yavaşlatıyorsa aynısı vücut içinde geçerlidir . Kaslarınızn%75 i kemiklerinizin% 22 si kanınızın%83 ü su ile doludur. Susuz kaldığınızda bu vücut bölümleri yeterince işlev göremez ve bu da enerji eksikliği, yorgunluk ve bitkinlik ile ilişkilidir

Baş ağrısı ve baş dönmesini azaltırİştahınızı azaltıyor...

Baş ağrısında hemen aspirine sarılmanıza gerek yoktur . Vücudunuzun susuz kaldığının bir sinyali olabilir ve su içdikçe kaybolur . Yorgunluk ve bitkinlik hali de susuz kaldığınızın göstergesidir .

Cildinizi temizler. Temiz bir cilt oluşumu sağlar . Akne belirtilerinin azaltılmasına yardımcıdır . Kuru bir cildiniz varsa su içmek daha bir nem kazandırıcaktır . Su vücuttan toxinlerin atımına yardımcıdır, vücudu bakteri ve gereksiz materyallerden temizler .

Konsantrasyonu arttırır . Beynimiz%85 sudan oluşur . Susuz kaldığımızda bu durum otomatikman konsantrasyonumuzu ve kısa dönem hafızamızı etkiler. Susuzluk beynin enerji seviyelerinin azalmasına neden olur .

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 2,056 saniyede oluşturuldu.