İşte en popüler 10 iPhone uygulaması

iphoneiPhone’nun başarılı olmasının nedenlerinden biri de cihaz üzerinde kullanabileceğiniz uygulamaların çok sayıda olması ve bu uygulamalara ücretli ya da ücretsiz olarak kolayca erişebilmenizdir. Binlerce uygulama içerisinde ücretli olan uygulamalar da epey rağbet görüyor.

İşte ilginizi çekebilecek ücretli ve ücretsiz en popüler 10 iPhone uygulaması:

Shazam: Ücretsiz olan uygulama, arka fonda hangi şarkının çaldığınızı size söylüyor. Tek yapmanız gereken telefonunuzu hoparlöre yaklaştırmak. Shazam’i açıp süpermarkette, televizyonda, radyoda, alışveriş merkezinde çalan şarkının 10-15 saniyelik bir bölümünü dinletiyorsunuz, internetiniz varsa hemen, yoksa da internete bağlandığınızda sonucu görüyorsunuz.

Midomi: Diğer bir uygulamada ise mırıldanıyorsunuz ya da ıslık çalıyorsunuz o sizin yerinize şarkının adını buluyor. Başarı oranının yüzde 100 olmadığı programın ücreti 7,5 TL. Ancak çaldığınız melodiye yakın olma ihtimali bulunan şarkılar listesinde büyük ihtimal aradığınız şarkıyı bulabiliyorsunuz.

Fstream: İnternet üzerinden yerel radyoları dinleyebilmenizi ve dinlediklerinizin kaydedilmesini sağlayan uygulama ücretsizdir. Yeni bir kanal eklerken mutlaka “URL” alanına düzgünce dinlemek istediğimiz radyonun internet adresini girmemiz gerekiyor. Ayrıca uygulama sayesinde yabancı radyo istasyonlarını da dinleyebilirsiniz.

RjDj: Ücretsiz bir iPhone uygulaması olan RjDj, şarkıları çevre koşullarına ve kullanıcının hareketlerine göre anında yeniden düzenliyor. Çeşitli elektronik müzik parçalarından oluşan RjDj, iPhone’un mikrofonunu ve akselerometresini kullanarak, bu şarkıları kullanıcının hareketlerine, bulunduğu yerdeki seslere ve titreşimlere göre şarkıyı değiştiriyor. Şarkıyı yavaşlatıyor, hızlandırıyor, efektler ekliyor ya da algıladığı sesleri efektlere dönüştürüyor.

Ocarina: Birçok marifeti olan iPhone’ununuzun mikrofonuna tıpkı flüt çalar gibi üflüyorsunuz ve müzik oluşturmak için ekrandaki notalara basıyorsunuz. Uygulamanın ücreti ise 1,5 TL.

AroundMe: Yabancı bir yerde, eczane aradığınızda ya da güzel bir restoranda yemek yemek istediğinizde iPhone’unuzdaki Around Me uygulamasını kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerin çevresinde bulunan tüm hastane, eczane, restoran, otellerin açık adreslerini ve telefon numaralarını görebileceğiniz uygulama ücretsiz.

Lightsaber Unleashed: Ücretsiz olan bu yazılımla iPhone’da Star Wars mücadeleleri yapabiliyorsunuz.

Email’n Walk: 1,5 TL’lik bir ücreti olan iPhone programı; e-posta gönderirken kullanılan programın arkaplanını kameradan alınan görüntü ile değiştiriyor. Bu sayede de yolda yürürken bile e-posta yollamanıza imkan tanıyor.

CameraBag: iPhone’unuza 5 farklı kamera ve film ayarı ekleyen ve 3 TL olan CameraBag uygulaması sayesinde telefonunuzla çektiğiniz resimlere böylece daha fazla efekt verebiliyorsunuz.

Air Mouse: Bu uygulama ile iPhone’nunuzu mouse ya da klavye olarak kullanabiliyorsunuz. Fiyatı 3 TL olan uygulamayı kullanmak için, programın birini bilgisayarınıza diğerini ise telefonunuza kurmanız gerekiyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,418 saniyede oluşturuldu.