İyi bir eş olmanin yollari…

 

Eşinizin sizin için elinden geleni yaptığına, onun sizi sevdiğine ve mutlu bir evlilik arayışı içerisinde olduğuna tanık oluyorsanız elbette ki sizin aklınıza da onun için nasıl daha iyi bir eş olabileceğiniz sorusu gelmiştir. Pek çok karı koca birbirleri için daha iyi birisi olmaya çalışırlar ancak ne yapmaları gerektiği konusunda kararsızlığa düşerler.  İyi bir  eş  olmanin yollari...Sizlere eşinizle birlikte daha güzel günler geçirmeniz için dikkat edebileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir kaç taktik vermeye çalışacağız.

Evlilikte tarafların en çok aralarını bozan konulardan bir tanesi eşlerini değiştirmek için büyük çaba göstermektir. Evlilikten önce eşiniz nasılsa şu an da öyle ve sizin onunla o olduğu için evlendiğinizi unutmamanız gerekiyor. Eşinizle mücadeleye girmeniz, onu değiştirmek için savaşmanız onu olduğu gibi kabullenmekten çok daha fazla zarar verecektir. Kendilerine saygı duyulduğunu hisseden eşler her zaman daha mutlu olurlar ve çok daha severler.

Erkek de olsanız kadın da olsanız arkadaşlarınızla vakit geçirmekten keyif aldığınıza eminim. Eşiniz de sizinle aynı şeyleri düşünüyor ve onun da arkadaşları, dostları ile vakit geçirmeye ihtiyacı var. Kocanızın arkadaşlarını kendinize birer düşman gibi görmek yerine onlarla birlikte dışarı çıktığınızda sohbetlerine katılmak, çeşitli konularda fikirlerini almak ve eşinizin sizden gurur duymasını sağlamak onu da sizin için aynısın yapmaya teşvik edecektir.

Kadınların evlilikte veya sevgililik döneminde yaptıkları hataların başında tüm zamanlarını erkek arkadaşlarına veya kocalarına ayırmak geliyor. Erkekler aynı anda bir kaç konuyla ilgilenmek, farklı şeylere vakit ayırabilmek gibi alanlarda kadınlara göre çok daha istekli olduklarından dolayı tüm dünyası eşi veya sevgilisi olan kadınların ilgilerinden bunalabilmektedirler. Bu sorunu önleyebilmek için siz de hayatınızı tamamen eşinizin üzerine kurmaktan vazgeçerek kendi keyif aldığınız şeylerle ilgilenmeye çalışın. Böylece kendi kendine yetebilen bir kadın olduğunuzu gösterebilirseniz eşinizin üzerindeki psikolojik baskıdan onu kurtarmış olursunuz.

Özel günlerde veya ansızın herhangi bir günde gerçekleştireceğiniz beklenmedik sürprizler ve onun için hazırlayacağınız ufak notlar evliliğinizi hem renklendirecektir hem de eşinizin sizin onu düşündüğünüzü anlamasını sağlayacaktır. Evliliklerin uzun yıllar sürmesini sağlayabilen şeyin mutlu eşler olduğunu unutmazsanız bu mutluluğun ancak karşılıklı olarak verilebileceğini de her zaman hatırlayabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,556 saniyede oluşturuldu.