Kadın kokusu ve aşk…

 

Kadın kokusu ve aşk

– PARFÜM: Koku; güzel, bakımlı ve hoş kadınların yüzyıllardır süren tutkusudur. İlk çağlardan beri kadınlar etkileyici ve baştan çıkarıcı görünmek için;
– Parfümler,
– kokulu kremler,
– kolonyalar ve şampuanlarla bedenlerini süslerler.

Bu kokular başlangıçta doğal yoldan elde edilmiş, kimi zaman yasemin, kimi zaman portakal , kimi zaman vanilya iken, son yıllarda ise seri üretilerek tamamen bir sektör haline gelmiştir. Her kadının makyaj çantasında mutlaka bulunması gerekenler arasında bir parfüm şişesi vardır. Bir parfümün etkili olduğunu gösteren en önemli özellik, kalıcı ve çok zaman geçse bile başkaları tarafından hatırlanabilmesidir. Eğer bir kadının parfümü kişiliğine uygun bir yapıya sahipse bunun etkisi çok daha fazla olabilir. Cesur kadınlar kullandıkları parfümün etkisiyle kısa sürede etraflarında bir kalabalığın oluştuğunu görebilirler. Baştan çıkarıcı bir güzelliğe sahip kadınlar her girdikleri odada ferah ve hafif kokularıyla karşısındakileri rahatlatarak, hemen etkileri altına alabilirler. Aşağıdaki bölümde anlatmaya çalışacağım ise seven bir kadında parfümler ve deodorantların örtmediği doğal kadın ve aşk kokusudur.

– KADIN KOKUSU VE AŞK: Her kadının kendine özel bir kokusu vardır. Bazıları çiçek gibi, bazısı dalından koparılmış taze bir meyve gibi, bazıları bir naneli sakız gibi, bazıları bir romanda bahsedildiği gibi mum gibi, bazıları da yemek gibi kokar. İnsanların yedikleri ve içtikleri ile kokuları arasında doğrudan bağlantı olduğu söylenebilir. Yedikleri ve içtikleri ne olursa olsun ve buna bağlı olarak ne kokarsa koksun onların da yanlarında birer sevgilileri varsa o kadının doğal kokusu onun sevdiği içindir ve hedefi sevdiğidir. Seven insana sevdiği kadınının kokusu ne olursa olsun güzelir. Esas olan sevmek ve sevilmektir.
– Yağmurda ıslanmış kadın saçı,
– Duştan yeni çıkmış sabun kokan sevgili
Bu kokuların yerini tutacak başka bir koku var mıdır? Hiçbir parfüm firması bu kokularda parfüm üretemez, üretse bile sizin sevdiğiniz kokunun yerini alamaz. Duştan yeni çıkmış sabun kokan kadın kokusunun yerini hiçbir parfüm tutamaz. Kadın kokusunun hoş olmasının sebebi tamamen bir saf biyolojik sistemin ürünü olmasıdır. Erkek ve kadınlar birbirlerini etkilemek için hormonları aracılığıyla özel kokular salgılarlar. Özellikle seks, sevişme gibi anlarda bu salgılama maksimum düzeye çıkar. Markası ve kalitesi ne olursa bir parfüm; bu aşamada vücutça salgılanan kadın kokusunun yerini dolduramaz.
Kadın kokusu;
– Erkeğe erkekliğini hissettirip, onu kullanıma hazır hale getiren,
– Her zaman bir aşk için olması gereken çok hoş duygular veren,
– Narinliği, kibarlığı, uzlaşıyı, arkadaşlığı, sevgiyi,
– Akla gelebilecek diğer tüm olumlu insani duyguları ve unsurları beynimize vurgulayan, son derece hoş bir kokudur .
Kadın kokusu da aşkta bir katalizör görevi yapar. Aşkın tam içindedir, ama aşk devam ettikçe vardır. Güçlü bir kadın kokusu erkeklerin ateşini çıkaracak kadar marifetli olabilir. Erkekleri hakimiyeti altına alır ve sımsıkı sarar.                                                                                                                                                                                                                                                  Aşk; kalabalık içinde bile olsa senin olan kadının kokusunu hissedebilmektir. Bu kokuyu önce hissetmenizi ve ardından diğer kadınlardan olan farkının ayırt etmeyi sağlayan “sana aşık oldum” denen ve aşık olunan kadındır.
– İçine her çektiğinde ömrüne ömür katan,
– Zaman sanki durmuş da sen onun kokusunu içine çekerken,
– Kendini bulutlar üzerinde uçar gibi, Hissettiğin kadın senin aşık olduğun kadındır.
Sevgilinin yanında uykuya dalıp onun kokusuyla uyandığınız bir sabahın değeri ile ölçülebilecek başka bir mutluluk var mıdır?
Bu sevgilinin kokusu;
– Aşktır,
– Sadece senin kadınına aittir ve o kokunun sahibi de kadınındır,
– Sırf kokusu için bile “sana aşık olabilirdim“ denen kadındır.
– Mutluluktur,
– İçine her çektiğinde ömrüne ömür katar,
– Onu hissederken sanki zaman durmuştur.
Bir kadını öpmek amacıyla ona doğru eğildiğinizde doğal olarak önce onun tenini koklarsınız. Kadın istemeden öpmeniz zor olur, hatta çok israrcı olursanız tepki bile alırsınız. Koklamak öyle değildir. Şairin dediği gibi “Hava bedava, su bedava, yaşamak bedava” Bu şair bence şirini eksik yazmış ve şiirine eklememiş; “koklamak da bedava” Zahmetsizdir ve diğer duyuları çalıştırmanıza gerek kalmaz.
Bu arada;
– Kadın sizin kendisini koklandığınızdan tam emin olamayacağı,
– Kendisinin ne koktuğunu sizin kadar yoğun hissetmediğinden dolayı, bu kısa mesafede her iki cinsin hissettikleri biraz gizemlidir. Öptüğünüz kadınları hatırladığınız zamanlarda kokuları aklınıza geliyor mu? Aklınızdan geçenleri burnunuz kendiliğinden algılıyor mu? Aşık olunan kadının kokusunu bir defa almışsanız o kokuyu yıllar geçse bile asla unutmazsınız. Nerede olursa olsun kokuyu hatırlarsınız. İnsan hafızası kadın kokusu kolayca unutmaz . Şüpheyi elden bırakmayanlar soracaktır “bir kadının kokusu yıllar sonra aynı kalabilir mi? Cevabı siz verin.

KADIN KOKUSU (Scent of a Woman), ALPACİNO : Kadın Kokusu (Scent of a Woman) Al Pacino’ nun en iyi erkek oyuncu rolüyle Oscar ödülünü sonunda kazanabildiği 1992 yapımlı filmi kadın kokusunun gücünü anlatır. Al Pacino bu filmde emekli olmuş kör bir subayı kendi dünyasından izleyicilere sunmaktadır. Oscar Ödülleri’nde en iyi görüntü, düzenleme, en iyi aktör dallarında aday gösterilmiş, en iyi aktör ödülünü Al Pacino ile kazanmıştır. Bir kolej öğrencisi olan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör bir adama, bir nevi “bebek bakıcılığı” yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slade’in haftasonu için çok özel bir planı vardır. Bu plana yolculuk, kadınlar, iyi bir yemek, birinci sınıf şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, bir de 45’lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie’yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur. Al Pacino canlandırdığı karaktere hazırlanmak amacıyla 6 ay körler okulunda yaşamış, film çekimlerinde devamlı sabit bir noktaya baktığı için gözleri zarar görmüş ve gözlük takmaya başlamıştır. Al pacino’nun por una cabeza müziği eşliğinde tango yaparken kadının elini ne kadar nazik tuttuğuna dikkat edilmeli.

– NETİCE : Buraya kadar kadın olarak ; bireysel bakımına titizlik gösteren ve hijyen kurallarına uyan ve karşılıklı duygusal bir şeyler hissedilebilen kadından bahsediyoruz. Acaba bu doğal kadın kokusunu ömrünüzde bir defa bile olsa da hissedebildiniz mi ? Ya da şöyle soralım; “””Sevmenize, aşık olmanıza o kadının kokusu etken olmuş mudur?”””

Hiçbir duvar yazısında ölmeyen bir slogan taşır yüreğim: ikinci tekil şahısların hiç eksik olmadığı bir hikayenin baş kahramanıyım ben.

Comments are closed.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 136 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,512 saniyede oluşturuldu.