Kadında burun estetiği nasıl olmalıdır?

Kadında burun estetiği nasıl olmalıdır?

Burun estetiği operasyonu yapılacağı zaman ilk dikkat edilmesi gereken husus kişinin cinsiyetidir. Kadına yapılacak bir burun estetiği operasyonu ve tasarımı ile erkeğe yapılacak bir burun estetiği operasyonu ve tasarımı mutlaka farklı olacaktır.

-Erkek burun özellikleri düz sırtlı ve dudak açısı 90 derece civarında olmaktadır. Kadında ise burun şekli ve tasarımına karar verilirken düz veya çok hafif kavisli burun sırtı,burun ucunun burun sırtından 1-2 mm yüksekte olması ve burun dudak açısının yaklaşık 100 derece civarında olması tercih edilir.

-Kadın tipi burun estetiğinde, burun delikleri yandan bakıldığında simetrik ve eşit elips gibi olması gerekirken, önden bakıldığında giriş deliklerinin kısmen görünmesi sahip olmalıdır.

 

-Burun, yüz ve kafa arasındaki altın oran ve sanatsal uyumlarının göz önüne alınması, burun estetiğinde ideal bir tasarım ve görünümün yakalanması sağlanır.

– Burun yapısının büyüklüğü, uzunluğu, kısalığı veya büyüklüğü küçüklüğünü çevre yapılar etkiler ve belirler.

 

-Sonuçta estetik burun ameliyatında, burun, elmacık kemiklerle, kaşla, alınla ve çene ucu yapısıyla uyumlu olmalıdır.

 

-Burun tasarımı yapılırken, burun görünümünün sadece profilden ya da cepheden değerlendirilmemesi ve operasyonel işlemin planlanmaması gerekir. Üstten, alttan, çapraz açıdan, gülerken ve konuşurken dahi burun şeklinin görünümü göz önüne alınıp tasarlanması gerekir. Yani burun estetik tasarımı ayrıntılarda gizlidir.

-İyi tasarlanmış ve opere edilmiş burun estetiğinde, burun ön planda olmaz. Gözler ve dudaklar ön planda olup daha anlamlı, güzel, etkili ve dengeli bir yüz ifadesi oluşur.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,594 saniyede oluşturuldu.