Kadınlar böylesini beğeniyor…

Yapılan araştırmaya göre, kadınlar mutlu erkekleri seksi bulmuyor. Peki, hangi erkekler kadınlara göre daha çekici?
Yapılan bir araştırma, kadınların, mağrur görünen erkekleri mutlu erkeklerden daha seksi bulduğunu ortaya koydu. Buna göre, mağrur, güçlü, kibirli, huysuz veya mahçup görünen erkekler, kadınlar tarafından gülümseyen bir erkekten daha çekici bulunuyor.

Buna karşılık erkekler daha çok mutlu görünen kadınları seksi bulurken, mağrur ve kendinden emin görünen kadınları pek çekici bulmuyorlar. Kanada’daki British Columbia Üniversitesi’nin yaptığı ve 1000’den fazla yetişkinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada katılımcılara gülümseme, kibir, utangaç bakış gibi ifadelerin evrensel hallerini yansıtan çeşitli fotoğraflar gösterildi ve izlenimleri soruldu.

Araştırma sonucunda ayrıca erkeklerin kadınları, kadınların erkekleri bulduğundan daha çekici bulduğu da belirlendi. Araştırmacı ekipten Alec Beall, çalışmanın ilk bakışta hissedilen cinsel cazibe üzerinde temellendirildiğine dikkat çekerek, “Katılımcılara, bu kişilerin iyi bir sevgili ya da eş olup olmayacağını sormuyorduk, cinsel çekim anlamında ilk izlenimlerini istedik” diyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,463 saniyede oluşturuldu.