Kadınlar Erkek Patron İstiyor…

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadın çalışanlar, hemcinsleriyle çalışmak yerine erkeklerle iş yapmayı seviyor. Üstüne üstlük patronlarının da yine karşı cinsten tercih ediyor.

erkek-patron‘Şeytan Marka Giyer’ filminden bir sahne. Meryl Streep, patron rolünde bir hayli sinir bozucu. Anne Hathaway’se onun gözüne girmeye çalışan personel rolünde.

www.OnePoll.com isimli bir internet sitesinin yaptığı ankete göre kadınlar, patronlarının erkek olmasını istiyor. Ankete katılan pek çok kadın çalışan, erkeklerin iş konusunda daha otoriter ve daha net konuşmacı olduğunu düşünürken, olayları çözüme kavuşturmada da yine karşı cinsin çok daha olumlu ve kolaylaştırıcı olduğunu itiraf ediyor.

Kadın çalışanlar aynı zamanda erkeklerin dayanıklı olduğunu ifade ediyor. İş yerini temsil eden kişinin erkek olması da yine kadınlar için büyük bir önem taşıyor. Kadın patronlara göre karşı cins, karar alma konusunda daha başarılı.

Sizce erkek mi yoksa kadın patron mu daha iyi?

Kadın patronlar diyalogda iyi

Anket, erkek patronları yere göğe sığdıramazken, kadın patronlar hakkında da şu sonucu ortaya koyuyor: Kadınlar, iş yerinde elemanlarıyla herhangi bir konuyu rahatlıkla konuşabiliyor. Kadın patron, kişilerin özel hayatı hakkında kolay bilgi sahibi olabiliyor ve duygusal konulara, karşı cinse göre daha kolay eğilebiliyor.

Kadınların kadınlarla iş konusunda anlaşamama nedenini başında ise kıskançlık geliyor. Kadın patronunu sorgulayan kadın, ona patronluğu layık bulmuyor, çünkü kendisinin de bu işi yapabileceğine inanıyor.

2 bin kadının katıldığı anket, hem tam hem de yarı zamanlı çalışanlar arasında yapıldı. Ankette yüzde 63 kadın, erkeklerle çalışmak istediğini söylerken, sadece yüzde 37’si hemcinslerinden yana oyunu kullandı.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,304 saniyede oluşturuldu.