Kadınlar Neden Seks Yapar?

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre kadınların seks yapma nedenlerinin hiç de romantik olmadığı ortaya çıktı.

Buna göre kadınlar, ya baş ağrısını ya da can sıkıntısını geçirmek için seks yapıyor.

seks1Araştırmanın yer aldığı ‘Why Women Have Sex?” ( Kadınlar Neden Seks Yapar?) isimli kitabın yazarları Cindy Meston ve David Buss, kadınların seksi neden yaptıklarını tam iki bin nedenle açıklıyor. Öyle görünüyor ki, kadınların seks yapma nedenleri sanıldığının aksine hiç de romantik değil. Yapılan araştırmalara göre kadınlar, huzur bulmak, rahatlamak, can sıkıntısını geçirmek, baş ağrısından kurtulmak veya güzel bir yemek için teşekkür etmek için partnerleriyle yatağa gidiyor.

Araştırmanın yer aldığı ‘Why Women Have Sex?” ( Kadınlar Neden Seks Yapar?) isimli kitabın yazarları Cindy Meston ve David Buss, kadınların seksi neden yaptıklarını tam iki bin nedenle açıklıyor. Bu uzun listede yer alan çoğu neden duygusallıktan bir hayli uzak.

Araştırma, erkeklerin kadınların fiziksel çekiciliklerinden dolayı cinselliğe ‘evet’ dediğini, kadınlar içinse bunun pek geçerli olmadığını gözler önüne seriyor.

Tanrı’ya yakınlaşmak için

ABD’nin Teksas Üniversitesi’nde psikoloji profesörü olan yazarlar, bin altı kadın üzerinde yaptıkları ankette bu sonuçlara vardıklarını belirtiyor. Kitapta yer alan en ilginç seks yapma nedenlerinden biri de ‘Tanrı’ya yakın olma arzusu’.

Aralarında baş ağrısını geçirmek için sekse başvuranlar da var, seksüel yeteneklerini geliştirmek isteyenler de.

Araştırmaya katılan bir kadının açıklaması da oldukça ilginç. Sıkıntıdan seks yaptığını söyleyen kadın, “Bu, kavga etmekten daha basit” şeklinde konuşuyor.
Bir başka itiraf ise aynen şöyle: “Gaylerle seks yaptım çünkü onlar için üzülüyorum.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,452 saniyede oluşturuldu.