Kadınlarda cinsel isteksizlik…

Her 3 kadından birinde görülen cinsel isteksizlik ve uyarılma güçlüğü için bir ilaç geliştirildi.

Dünya Cinsel Sağlık Birliği Başkanı Dr. Eusebio Rubio Aurioles, NTV’ye yaptığı açıklamada etken maddesi erkeklik hormonu olarak bilinen testesteron olan ilacın 2007 yılında piyasaya çıkacağını söyledi.

Erkeklik hormonu testestoronun eksikliği kadınlarda cinsel isteksizliğe ve uyarılma güçlüğüne yol açıyor. Bu sorunların tedavisi için geliştirilen testesteron etken maddeli bir ilaç ise Avrupa Birliği’nde onaylandı.

Dünya Cinsel Sağlık Birliği Başkanı Dr. Eusebio Rubio Aurioles, “erkeklerdeki sertleşme güçlüğü için geliştirilen 4 ilaç var. Bu ilaç kadınlarda da denendi ama işe yaramadı. Sonunda yeni bir ilaç geliştirildi. Ancak yeni ilaç 2007’de satışa sunulacak. Bu ilaç testestoron etken maddeli. Testestoron düzeyi düşerse cinsel istek ve uyarılma olumsuz etkileniyor. Kadınlar bu sorunu hastalıklara ve menopoza bağlı olarak yaşayabiliyor. Yeni geliştirilen ilaç bant şeklinde. Yumurtalıkları alınan ve vücudu hormon üretmeyen kadınlar da kullanabilecek” dedi.

Genel olarak toplumda her 3 kişiden biri yaşamı boyunca cinsel bir sorun yaşıyor. Ancak bu sorunların çözümü ne zaman hekime başvurulacağının bilinmesine bağlı.

İnsan vücudunun bir makine olmadığını, sertleşme güçlüğü de yaşabileceğini, orgazm olmama sorunu da yaşabileceğini belirten Dr. Eusebio Rubio Aurioles, “Bir gün ya da bir hafta isteksizlik olabilir, sorun değil. Ancak bu tip sorunlar 3 ay sürüyorsa muhakkak doktora başvurulmasını öneriyoruz” dedi.

Dünya Cinsel Sağlık Birliği Başkanı Dr Aurioles, mutlu bir cinsel yaşam için çiftlere dinamik bir iletişim biçimi öneriyor:

“İyi bir cinsellikte iletişim çok önemli. Siz ne istediğinizi eşinize söylemelisiniz. Onun ne istediğini öğrenmelisiniz. Cinsellikte keşifci olun, hayal gücünüzü kullanın, ancak karşı tarafın isteklerine arzularına saygılı olmayı da unutmayın.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,518 saniyede oluşturuldu.