Kadınlarda rüyalarında seks yaşar…

Kadınlarda rüyalarında seks yaşar. Seks yaşamının günümüzde daha rahat dile getirebilen kadınlar o dönemde gördükleri cinsel içerikli rüyaları dile getiremedikleri gibi nedenini ve sebeplerini bilmezlerdi. Utangaçlığın ve toplum baskısı bu soruların cevaplarını yüzyıllarca sır gibi sakladı. Seks yaşamına aç bir kadının rüyasında bir erkekle seks yaşaması doğaldır. Rüyanın nedeni ise o insanı arzuladığını göstermez sekse olan açlığını rüyasında görür.
Montreal Üniversitesi’nde yapılan yeni bir çalışmaya göre kadın ve erkeklerin rüyalarının yüzde 8’i cinsel içerikli. Kadınların rüyaları mevcut ve eski partnerlerini içermekle beraber, erkeklere nazaran kadınlar ünlüler ile seks yapmayı daha fazla hayal ediyor. Brad Pıtt, Bono ve George Clooney, araştırmaya katılan deneklerin favorileri arasında gözüküyor. Erkeklerin rüyaları ise genelde hayali bir kadın üzerine odaklı olup; erkekler, tanımadıkları bir yerde ve kamuya açık alanlarda seks yapmayı hayal ediyor. Ayrıca erkeklerin cinsel içerikli rüyalarında, birden fazla kişi yer alıyor.

Montreal Üniversitesinden Doktor Antonio Zadra bu tür rüyalarda cinsel birleşmenin en sık rastlanan konu olmakla birlikte, bu konuyu cinsel teklif, öpüşme ve çeşitli fanteziler ile mastürbasyonun izlediğini açıklıyor.

İşte araştırmadan ilginç bir cevap!

Elizabeth, 25 yaşında. Nashville – Tennessee’de yaşıyor:

“Gençken gördüğüm ilk seks rüyam, ‘Party of five dizisinin oyuncularından birisi ile sevişmemdi. Scoot Wolf ile mukavva bir kutudaydık ve havada uçuyorduk. Bulutların arasına yükseldiğimizde çok vahşi bir seks yaşadık. Biraz garip, hatta komik olduğunu biliyorum ama yine de şimdiye kadar gördüğüm en ateşli rüya olduğunu kabul etmem gerek.” Elizabeth. gördüğü bu rüyayı ancak bir bakirenin hayal edebileceği seks olarak tanımlayarak, son seks rüyasında Eminem’i gördüğünü ve artık seks rüyalarındaki birçok şeyin değiştiğini belirtiyor.

Doktor Antonıo Zadra, uyku üzerine gerçekleştirilen bir konferansta açıkladığı araştırmasının, seks rüyaları üzerine uzun zamandır gerçekleştirilen ilk araştırma olduğunu dile getiriyor. Doktor Antonio Zadra, rüyalar ile ilgili bir teoriye dayanarak, rüyaların, kişinin uyanma anındaki durumu ile endişelerini yansıttığını söylüyor. Erkekler ve kadınların rüyaları arasındaki farkların, cinsiyetler arası deneyim, arzu, tavır ve bakış açısı farklarının bir göstergesi olduğunu ifade ediyor.

Araştırmacılar, ortalama olarak 30 yaşındaki 64 erkek ile 109 kadından rüyalarını not etmelerini istedi ve sonuçta toplam 3500 civarında cinsel içerikli rüya kaydına ulaştı. Bazı uzmanlara göre; cinsel devrim ve değişen kültürel normlar, kadınların seks konusunda daha rahat hissedip, cinsel isteklerini daha kolay dile getirmelerini sağlıyor.

Doğum kontrol hapları erotik rüyalara sebep oluyor!

Rüya Gücü’ isimli kitabın yazarı Cynhia Richmond’a göre kadınlar artık, daha fazla seks rüyası görüyorlar çünkü, doğum kontrol hapları kadınlara güç ve seksüel özgürlük veriyor. Yazar Cynhia Richmood ayrıca günümüzde sosyal yapının değişmiş olup seksin evlilik nedeni ile gelen bir zorunluluk olmaktan çıkıp daha çok hayattan zevk alma biçimi olarak görüldüğünü söylüyor.

Kadınların seks hakkında daha fazla rüya gördüklerini ya da sadece fantezilerini açıklamaktan çok fazla zevk aldıklarını bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey varsa o da kadınların da tıpkı erkekler gibi seks içerikli rüyalar gördükten sonra oldukça uyarıldıkları…

“Seksin Kutsal Kitabı” isimli kitabın yazarı Susan Crain Bakos, rüyalar ve seks arasındaki ilişkiyi şöyle açıklıyor: “Eğer kendimi seksi hissederek uyanmışsam bütün gün kendimi seksi hissetmeye devam ederim ve canım seks istediği için erkek arkadaşımı ararım. Siz de vücudunuzu dinleyin ve vücudunuzun verdiği tepkilerine dikkat edin. Rüyalarınız, beyninizin çalıştığını, seks istediğinizi ya da daha çok seks istediğinizi gösterir.”

Comments are closed.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 169 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,327 saniyede oluşturuldu.