Kadınların en büyük hayali…

İngiliz psikolog ve sosyologlardan oluşan bir grup araştırmacı kadınların hayalleri hakkında bir inceleme başlattı.İşte kadınların en büyük hayali!

 

21 yüzyıl kadını görünüşe göre tüm kariyer hedeflerini ve hırslarını bir kenara bırakmış durumda. İncelemeye katılan kadınların %65’inin başarılı bir evlilik hayali kurduğu ortaya çıktı. Kadınların %70’i “evli, mutlu ve çocuklu” bir yaşam hayal ediyor.Büyük çoğunluğu da sadece çocuğuyla ve eviyle ilgilenmeyi, işi bırakmayı istiyor.

1990’lı yıllarda yapılan bir araştırmada sadece %20’lerde olan bu oranın ise bu kadar artmış olması uzmanları şaşırtıyor.

Uzmanlar kadınların birlikte olup evlenmek istedikleri adamların IQ seviyeleriyle ilgili bir inceleme de yaptı.Kadınların %62’si kendisinden daha zeki bir erkekle hayatını birleştirmek istiyor. %20’si ise kocalarının entellektüel olup olmadığına hiç önem vermediğini ve sadece aşkın önemli olduğuna dikkat çekiyor.

 

Bir kaç on yıl önce kariyer hedeflerinden özel hayatını pek de önemsemeyen kadınların şimdi mutlu bir yuva hayali kuruyor olması garip gelebilir. Ancak biraz düşündüğünüzde mutlu bir yuvanın iyi bir kariyeri perçinleyeceğini kolayca fark edebilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,497 saniyede oluşturuldu.