Kadınların en çekici bulunan yeri neresidir?

“Güzellik bakanın gözündedir” der hep büyükler. Gerçek biraz daha farklı olsa da ayrın yapmaksızın herkesi sevebileceğimizi düşünmek adına böyle söyleriz. Yine de güzelliğin göreceli olduğunu ve kişiden kişiye değişiklik gösterdiğini biliriz.

Ancak söz konusu kadınların vücut şekli olduğunda bilim adamları genel bir güzellik kanısı olduğunu düşünüyor. Hem de sonuçlar pek de tahmin ettiğiniz gibi değil.

Evrimsel Biyoloji dergisinde yayımlanan araştırmada uzmanlar, yaşları 20 ile 49 arasında değişen 96 kadının vücudunu inceledi. Sonuçların ırkçılıktan ve kültürel eğilimlerden arındırılmış olabilmesi için görüntüler Çinli ve Avustralyalılara gösterildi ve vücutları 1 ile 7 arasında derecelendirmeleri istendi.

Sonuçlar erkek, kadın. Çinli ya da Avustralyalı olduklarının hiçbir etkisi olmayan gönüllüler tarafından değerlendirilmiş oldu.

Sonuçlara göre uzun boylu ve açık tenli kadınların en çekici olduğunu görmek pek şaşırtıcı değildi. İnce belli kadınlar da oldukça yüksek puanlar aldılar. Ancak eğer bacakları uzun ve dolgun göğüslü kadınların listenin başlarında yer alacağını düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Onun yerine uzun kollu bayanların çekici bulunduğu görüldü.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,485 saniyede oluşturuldu.