Kadınların karşı cinsle ilgili tercihleri…

Kadınlar maço erkek mi seviyor?

Kadınların karşı cinsle ilgili tercihleri, hormonlarına bağlı olarak değişiyor. Yumurtlama döneminde tercih, maço erkekler…

Kadınlar maço mu yoksa ince erkekten mi hoşlanır? Bilim, bu konuda da hormonların belirleyici olduğunu gösterdi. Kadınlar yumurtlama döneminde maçoları daha çekici buluyor.

Yumurtlama dönemindeki kadınların erkeksi yüz hatları ve erkeklerin salgıladıkları kokulardan etkilendikleri biliniyordu. Albuquerque’deki New Mexico Üniversitesi’nde görevli bilim adamları, 20 yaşın üzerinde 232 kadını deneye tabi tuttu. Kadınlara, kimileri maço, kimileri daha kibar tavırlı çeşitli erkeklerin videoları gösterildi. Kadınlara hangi erkeklerle cinsellik yaşamak, hangi erkeklerle ise uzun bir ilişkiye girmeyi düşünebilecekleri soruldu.

Cinsellik seçeneği

Yumurtlama dönemindeki kadınların hepsi, bedensel özelliklerini vurgulayan, göz teması kuran, kendilerini beğenen, rakiplerini küçümseyen, yani maço tavırlılarla cinsellik yaşamayı istediklerini söyledi. Öte yandan, ister yumurtlama döneminde olsun ister olmasın, tüm kadınlar güven telkin eden, kibar erkeklerle uzun vadeli ilişkiye girebileceklerini belirtti.

Kadının yumurtlama dönemindeyken maço erkeklerle birlikte olma isteğinin altında, doğanın neslin devamını sağlamak için icat ettiği bir oyun var. Bu ‘oyun’ sayesinde, çocuk doğurmaya hazır olduklarında, kadınların eşleri dışında erkeklerle ilişkiye girme ihtimali yükseliyor. ‘Gözü başka erkeklere kayan’ kadınların, ‘potansiyel baba’ seçenekleri artıyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,499 saniyede oluşturuldu.