Kadınların Nefret Ettikleri Alışkanlıklar

kizgin-sevgiliErkeklerin yapmaması gereken davranış ve tavırlar nelerdir? İşte size kadınların en nefret ettiği bazı alışkanlıklar

Konu ilişkiye geldiğinde çoğu erkek atasözlerine sığınırlar. Günlük yaşamlarını sürerlerken, savlarına zarar verdiğinin farkında olmadıkları kötü alışkanlıklar edinirler. Her ne kadar masum olduğunuzu düşünseniz de eğer bu alışkanlıklara devam ederseniz kız arkadaşınızın size kızgın olması büyük bir ihtimaldir. Her kadın farklı olmasına rağmen, öyle olduğunu düşünseniz de düşünmeseniz de, onu ilk sıraya koyduğunuzu gösteren bazı belirli şeyler vardır.

Gecikiyorsunuz

Dakiklik iyi bir erkeğin hayatındaki en önemli şey değildir. Ancak, eğer her zaman geç kalıyorsanız, kız arkadaşınızla kesinlikle popülerlik yarışlarında kazanmıyorsunuz demektir ve bu emin olun ki kadınların nefret ettiği bir alışkanlıktır.

Tüm acil durumlar bir yana, gecikme biriyle yaptığınız planlara bağlılığınızda bir eksiklik olduğunun göstergesidir. Aynı zamanda kasıtlı olsun veya olmasın randevunuza saygısızlığınızı da gösterir. Eğer düzenli olarak geciken bir insansanız, inanın, geç kalmalarınızdan etkilenen sadece kız arkadaşınız değildir. Bu durum işinizi veya aileniz ve arkadaşlarınız ile ilişkinizi de tehlikeye atabilir. Gecikme geleneğinizi sürdürmek yerine, gününüzü planlamaya başlayın ki olmanız gereken yerde zamanında olasınız.

Unutuyorsunuz

“Unuttum” demek iyi bir bahaneymiş gibi düşünebilirsiniz. Kadınlar buna katılmazlar ve unutmak kesinlikle kadınların nefret ettiği bir alışkanlıktır. Unutkanlık küçük dozlardaysa ve sonuçlar ölümcül değilse affedilebilir. Ancak, ısrarla ve devam eden önemli noktaları bir unutma alışkanlığı canınızı sıkabilir, kız arkadaşınızın da.

Genel anlamda, kadınlar önemli olan şeyleri hatırlamak konusunda iyidir (Eve giderken bira almayı hatırladınız mı? Cuma gecesi poker oynayacağınızı unuttuğunuzu söylemeyin!). İş hediyelere ve o kadar da önemsemediğimiz tarihlere geldiğinde hafızamız bize oyun oynar. Bu sevgilinize, unuttuğunuz şeylerin (onun doğumgünü, söz verdiğiniz sürpriz, akşam yemeği rezervasyonu yaptırmak) aslında kadının ne kadar önemsiz olduğunu gösterir. Ve eğer buna devam ederseniz, sevgilinizi de unutmanız gerekebilir çünkü o kısa bir zaman sonra sizi unutacaktır.
Bazı şeyleri atlıyorsunuz

Gizlilik bazen hayatımızı kurtarır fakat neredeyse her zaman başımızı belaya da sokar. Sevgilinize haberi olmayacağı küçük hatalarınızdan bahsetmediğinizde daha mutlu olacağınızı düşünürsünüz. Aslında yanılıyorsunuz. Gerçeklerden kaçmaya devam ederseniz, kaçınılmaz bir şekilde öğrenecek ve söylediğiniz her şeyden sonsuza dek şüphe duyacak. Eğer ufacık dahi olsa kirli çamaşırlarınız varsa, ortaya çıkarmak sizin için en iyisidir. Eğer herşeyi batırdıysanız, sadece ona itiraf edin. Eğer geçmişinizde veya şimdiki zamanda bilmesini istemediğiniz şeyler varsa, sadece cesaretlenmek için uzaklaşın ve onu konuya dahil edin. “Küçük” detaylar, ihmal ederseniz çabucak büyük olaylar haline gelebilir.

Baştan savma yapıyorsunuz

Konu doğumgünleri, tatiller veya hatta sevgilinizin büyükanne/büyükbabasınını 50. yıldönümü partisi olduğunda, asla baştan savma hareket etmemelisiniz çünkü bu kadınların nefret ettiği bir alışkanlıktır. Eğer düzgün giyinmeden, umursamaz ve hediyesiz bir şekilde gelirseniz, hazırlıksız ve baştan savma davranıyorsunuz demektir. Dünyanın kaderinin romantik bir geceye bağlı olmadığının o da farkındadır. Ancak, bu onun için önemlidir ve eğer onun için önemliyse, gerçekten önemli
demektir. Size düşeni yapmalısınız.

Kadınlara bakıyorsunuz

Kadınlar aptal değildirler. Her zaman başka kadınlara baktığınızı bilirler. Gözünüzün garson kıza, bardaki içki dağıtan kıza ve yandaki masadaki kıza iliştiğini bilir. Yapmanızı istemediği şey, olay çıkararak onu utandırmanız veya aşağılamanızdır. Sizin farkettiğinizi farketmek istemez. Diğer kadınlara aval aval bakıyorsanız, yanınızdan geçtikçe onlar hakkında yorum yapıyorsanız veya dikkatiniz dağıldığı için karşınızdakinin söylediklerini kaçırıyorsanız, o zaman sevgilinize saygısızlık yapıyor ve hak ettiği ilgiyi göstermiyorsunuz demektir ve o da bunun farkındadır.

Kadınlar bunu diğer kadınlarla kendilerinin kıyaslanması şeklinde ele alırlar ve bu durum sıfır toplamlı bir oyundur. Eğer başka bir kadının kalçalarını övüyorsanız, sevgiliniz bunu, diğer kadının kalçalarının kendisininkinden daha güzel olduğunu söylemek istiyorsunuz şeklinde algılar. Bu, keşke evde otursaydım diyene kadar her yorumda kendisini küçümsenmiş ve az çekici hissetmesine neden olur; ki bir sonraki seferde belki evde kalacaktır.

Alışkanlığınızdan kurtulun

Bunların tümü bir noktada birleşir: Eğer sevgilinize göstermeniz gerekenden daha az ilgi gösteriyorsanız, muhtemelen bunu farkedecek ve sizden etkilenmeyecektir. Bu kötü alışkanlıklar karşınızdakini iyi hissettirmedeki kararlılığınız ve ilginizdeki eksikliği ortaya koyar. Benzer olarak, bunların tamamı kadınınızın en nefret edilen alışkanlıklar listesindedir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,342 saniyede oluşturuldu.