Kadınların Ortak Seks Sorunları Neler?

seks-sorunlariKadınların yatakta yaşadıkları en önemli sorunlar neler?

Ona yardımcı olmak

Artık yatak odası oyunlarınızdan gerçekten hoşlanmadığı hissine kapılıyor musunuz? Kendinizi suçlamayın.

Özel sorunlar

Kadınların cinsel olarak karmaşık olduklarını söylemek, buradan Avustralya’ya kadar yüzersen inanılmaz derecede yorulursun demem kadar açık birşey. Herkes kadınların erkeklerden daha zor orgazm olduklarını bilir. İşte size bunun sebeplerine dair özet bir liste ve sorunsuz bir seks için şansınızı arttırmanın yollarına dair.

Sadece havanızda değilsiniz

Kesin olarak ne olduğunu saptayın

Geçici olarak tutku kaybı, normalde seksi sevdiğiniz ancak isteksiz bir zamandan geçtiğiniz anlamına gelir. Uzun süreli tutku kaybı ise arzunun uzun süredir evinizde dolaşmadığı anlamına gelir. Az duyarlık, seks istiyorsunuz fakat vücudunuz beynin erotik tahriğine fiziksel olarak cevap vermeyi reddederek vücudunuz istemiyor demektir. Genital bölgeniz kuru kalıyor ve dokunmaya karşı hassasiyetiniz ve vajinal bölge ile klitoriste duyarlığınız az.

Eğer az duyarlıktan yakınıyorsanız, doktorunuza gidin ve tam bir kontrol için iyi bir jinolokolojist tavsiye etmesini isteyin.

Bu sorun pelvik operasyonlar (rahimin alınması), yüksek tansiyon, sigara içmek, yüksek kollesterol veya ilaç kullanmak veya çocuk sahibi olmaktan kaynaklanan hormonal değişiklikler gibi nedenlerden ötürü genellikle fiziksel temelidir.

Geçici tutku kaybı, eğer yeterince derin düşünürseniz, genellikle kesin olarak belirli bir olaya bağlıdır. Bebek sahibi olmak gibi belirgin şeyler dışında, stres (yeni terfi mi aldınız? yeni bir eve mi taşındınız?), aşırı yorgunluk (yukarıdakilerin hepsi veya birkaçı), sevdiğiniz birinin ölümü, ilişkinizdeki gerginlik ve harikadan daha kötü hissetmenize sebep olacak bunlara benzer sayısız birçok sebep. Aşırı stres altında mısınız? Önceliklerinizi tekrar düşünün. Eğer kederliyseniz, iyileşmek için kendinize biraz zaman verin.

Bir yıl veya daha uzun zamandan beri kendinizi seksi hissetmediyseniz ve sebebini de bilmiyorsanız, artık oturup ilgilenmelisiniz. Ve gerçekçi olmalısınız. Uyarılmamanızın ilk ve en olası sebebi yanlış bir ilişki yaşıyorsunuz veya partneriniz kötü bir aşık. Açık farkla bizlerle “Büyük O” arasındaki en büyük engel bizi o noktaya nasıl ulaştıracağını bilmeyen bir partnerdir. Ancak şunu söylemekten mutluyum ki, orgazm için neye ihtiyacınız olduğu ile ilgili biraz açık ve dürüst bir konuşmayla ve eğitimle bu sorun çözülebilir.

Bilinçaltınızda seksi kısıtlıyor musunuz?

Partnerinizin tekniği olmadığını anlamak az da olsa rahatsız edicidir fakat gerçek şu ki zaten ondan hoşlanmıyorsunuz. Seks yaşantınızı renklendirmenin bir sürü yolu varken, heyecan bitmişse, komşuları uyandırmanız mümkün değildir. Bunun çözümü seksiz bir ilişkiyi sürdürmeye veya terk etmeye kara vermek “sanırım seni terk edeceğim”dir. Bir sürü kişisel sorun vardır, sadece birinde karar kılabilirsiniz.

Seks ilişkilerde çok güçlü bir pazarlık konusudur. Eğer partneriniz her zaman bir seks manyağı olmuşsa, eğer yataktan çıkmayı bilmiyorsa hazzının ana kaynağını kesmek muhteşem derecede tatmin edici olacaktır. Bazen, sinirlendiğinizde bunu yaptığınızın farkındasınızdır. Diğer zamanlar, gerçekten incinmişseniz, bilinçsiz bir seviyede gerçekleşir. Seks sorunları nadiren seksle ilgilidir, bu sorunlar genellikle ilişkilerin sallandığını gösteren işaretlerdir.
Bir şekilde pozitif yanından

Eşit olarak ve seks hayatınızı yıkı şekilde: Partnerinizle çok yakınlaştınız. Başlangıçta seks nasıldı? Eğer güzelse ve hala etkileniyorsanız, eğer seks sonrasında tutkunuz yoksa, samimiyet tutkuyu bir kenara itiyor demektir. Bu ironiktir: Ruh ikizi bağı olan, en yakın çiftler ve en iyi ilişkiler genellikle en kötü seks hayatı olanlardır. Uzun süreli seks hayatına sahip olmanın en önemli koşulu yeniliktir: Eğer kitap desteklerini aynı zevk ve görüntüye göre düzenliyorsanız, bunu başarmak zordur. Birbirlerini kendi alanlarından çıkaran çiftler, yatak odasında daha iyiyi yakalayabilmek için birbirlerini yeni şeyleri denemek için zorlarlar ve herşeyi farklı bir açıdan görürler.

Düşünülmesi gereken diğer birkaç şey

Tıbbi sebepleri hariç bırakın. Öncelikle, yaşama biçiminizi, genel sağlığınızı, ilaç tedavinizi ve hormon seviyenizi belirlemek için tam bir tıbbı konsültasyon alın. İstemek karar vermektir. Öyle hemen olmaz; siz olmasını sağlamalısınız. Tahrik olmak için sorumluluğunuzu kabullenin. kadin-vucuduSizi neyin tahrik ettiğini bulun ve uygulayın. Kendiliğinden gelen şehvet başta kolay oluşur, fakat sonraları kolay olmaz. Seks için (en az) bir haftalık randevu belirleyin ve sadece yatakodası dışında birlikte vakit geçirebilmek için üç adet başka randevular (her biri 1 saat) belirleyin. İçten katılmanızı gerektiren zaman geldiğinde, kendinizi erkek arkadaşınızın eğlendiği kadar eğleniyor bulabilirsiniz. Partneriniz sizinle yatmak istemesi seks bağımlısı oldu anlamına gelmez. Bu bir iltifattır! “Yapmak istemediğim birşeyi neden yapayım?” inatçılığı ile savaşın. Bunun yerine, seksi zevk haline getirmek için herşeyinizi verin.

Orgazm olmadan seks yapıyorsunuz

Sorunu belirleyin

Eğer pre-orgazmik iseniz, siz hiç orgazm olmamışsınız demektir. Eğer orgazmik değilseniz, mastürbasyonla orgazm olabilirsiniz ancak partnerinizle olamazsınız demektir. Hangisisiniz?

Hiç olmadınız mı?

Yapılacak ilk şey bir vibratör ile deneme yapmaktır. Neredeyse tüm kadınlar bu şekilde orgazm olurlar ve siz de bu şekilde neyi hedeflediğiniz hakkında bir fikir sahibi olursunuz. Vibratör kullanarak kendinize orgazm olmayı öğrettikten sonra (basitçe vajinal dudaklarınız kapalıyken klitoral bölgenizin üzerinde tutun), olay parmaklarınız ile mastürbasyon yapmayı öğrenmenizdir.

Sonra, partnerinize bunu nasıl yapması gerektiğini öğretin ve oral seksi denemeye başlayın. Bir kadının orgazm olmasını sağlayan en güvenilir yollar: bir vibratör, erkek arkadaşınızın dili veya parmaklarıdır. Mastürbasyon yaparken fazlaca kayganlaştırıcı kullanın ve farkı farkedeceksiniz.
Bazı ipuçları

Kendinizi vücudunuzla ilgili eğitin. Bazı yeni, yargısız temel referans kitaplar alın, özellikle mastürbasyon ve orgazm ile ilgili olanları. Eğer kadınsanız, seks hakkında ne kadar az bilgili olursanız, o kadar az olasılıkla orgazm olursunuz. Altınıza yapacağınız korkusuyla sakın uyarılmayı durdurmayın. Orgazm olduğunuz ilk birkaç kez, sanki işiyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Bana güvenin, işemezsiniz! Endişelenmeyi bırakın, gözlerinizi kapatın ve duygunun geçmesine izin verin.

Vibratörle bile orgazm olamıyor musunuz?

Sizi etkileyen, derin, psikolojik faktörler, hatırlamadığınız daha önceden olmuş muhtemelen travmatik bir deneyim olabilir. Bazen beyniniz hatırlamanın çok acı verici olduğunu düşündüğü bazı bilgileri “saklamak” ister. Akıllıca gözüküyor ve anlamlı fakat hatırlayan sadece beyniniz değildir; vücudunuz da hatırlar. Eğer birşeylerin yanlış gittiğini hissederseniz, ama emin değilseniz, veya genel olarak seksten rahatsız oluyorsanız, bir terapist veya danışmanı görmeniz gerekir.
kadin-vucudu1Tek başınıza orgazm oluyor fakat onunla olamıyor musunuz?

Çok büyük bir kulübe hoşgeldiniz. Kadınların %77’si kendi kendine orgazm olmayı partnerleriyle orgazm olmaktan daha kolay bulmaktadır. Kendileri için en iyi tekniği partnerlerine göstermekten çekinmeyeler bile bu sonuca varırlar. Neden? Çünkü partnerleri yeterince uzun süre yapmazlar ve bu istendiğinde öyle bir şekilde yapar ki, bunu talep etmenin yanlış olduğunuz hissedersiniz. Ama işte size yeni bir haber: Araştırmalar, erkeklerin genellikle ne yapılmasının söylenmesinden hoşlandığını göstermiştir. O kadar erken durmalarının tek sebebi, orgazm olmanın onlar için çok daha kısa sürmesi ve kadınların da aynı şekilde olduğunu sanmasıdır.

Ona orgazm olmanızın 20 dakika sürebileceğini söyleyin, rahatlayacak ve yerleşecektir.

Eğer hala bir vibratör ile orgazm olamıyorsanız, bir tanışmanın vakti gelmiştir: “işte vibratörüm.” Başlangıçta, herhangi bir yerden sizi uyarırken: göğüslerinize dokunurken, sizi öperken, parmaklarını içinize sokarken, vibrötürü klitorisinize karşı tutmanız gerekir. Vibratör kullanarak orgazm olduğunuzu ikinizde bildiğinizden, baskı ortadan kalkmıştır. Sevdiğiniz teknikte ne kadar iyileşirse, vibratörü çekmecenizden çıkarın ve sonra seks seansınıza dahil edin. Vibratörsüz sizi orgazma yakınlaştırmasına izin verin ve sonunda vibratörü kullanmadan sınırı aşabileceksiniz.Erkek arkadaşınızın, yapamadığı şeyi yaptığı için vibratörü tehdit olarak görmesinden endişelenirseniz, titreşimli bir penis halkası kullanmayı önerin.

Eğer “neredeyse orada” noktasında takılıp kalırsanız, uyarma şeklini değiştirin muhtemelen kendinizi duyarsızlaştırmışsınızdır. Yeni birşeyler ilave etmeyi deneyin. Eğer anal uyarılmayı seviyorsanız, nazikçe ve doğru zamanda içinize girecek iyi kayganlaştırılmış bir parmak işe yarayacaktır.
Gizliden gizliye seksin kötü birşey olduğunu düşünüyorsunuz

Çoğu kadın mastürbasyonla orgazm olmayı öğrenir. Eğer keskin dini bir altyapıdan geliyorsanız veya kendinize dokunmanın edepsiz ve şeytan işi olduğunu söyleyen ebeveynleriniz varsa, mastürbasyon yapmama şansınız yüksek. Ancak vücudunuzu tanımaya başlamak için hiçbir zaman geç değildir! Kendinizi orgazma getirecek noktaya gelene kadar bebek adımlarıyla ilerleyin.

Diğer bazı fikirler

Seks ile ilgili kendinizi eğitin. Bazı kitaplar okuyun ve partnerinizin de aynısını yapmasını sağlayın. Yeniden adlandırarak seksi normalleştirin. Beyninizin hemen “kötü” ile bağdaştırmayacağı bir isim seçmek daha az tehditkar olacaktır. Örneğin, seks yapmayı “eğlenmek” olarak adlandırın. Diğerlerinin ne düşüneceğiyle ilgili endişelenmekten vazgeçin. Bizler partnerlerimizin bizi yargılayacağından endişeleniriz.

Annemizin bizi görürse ne düşüneceğinden endişeleniriz. Rahatlayın! Ne zaman duygularınızın bu yönde ilerlediğini hissederseniz onunla savaşın ve o noktaya varmanıza izin vermeyin. Vücudunuzun görüntüsü ile ilgili konularından vazgeçin. Çünkü mükemmel değilsiniz… Şok! Korku!. Bunu aşın ve erkeklerin yaptığını yapın:

Aynaya baktığınızda, iyi noktalara odaklanın, kötülere değil. Cinsel geçmişinizi gözden geçirin. Ebeveynlerinizden seks ile ilgili ne tip mesajlar aldınız? Şuanda sizi etkileyebilecek ne tip deneyimleriniz oldu geçmişte? Güvenilir arkadaşlarınızla konuşun.

Ebeveynlerinizle konuşun. İsterseniz bir terapistle konuşun. Seks yaparken o anda kalın. Duygulara ve hissettiklerinize yoğunlaşın. Eğer beyninizin negatif bölgelere kaydığını hissederseniz veya yapılması gerekenler listenize! bundan kurtulun. Beyninizi açık tutacaksa gözlerinizi açın ve izleyin. Ve orgazmı odak noktanız yapmayın: Sadece o anda olup bitenlerden keyif almanıza izin verin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,484 saniyede oluşturuldu.