Kadınlarla Sohbeti Sürdüremiyorum!

konusmaİyi sohbet yetenekleri kadınlar üstünde daha iyi sonuçlar yaratır. Bir okurumuz bize bu konu hakkında ilginç bir hikaye yolladı. Bizde kendimizce çözüm bulduk!

Okuyucumuzun anısı

“Bekar erkekleri düşünceleri” bölümünde okuduğum bir makaleden sonra her konuştuğum kadın üzerinde bu önerileri denemeye karar verdim. Sohbetin daha uzun sürmesi için neler yapmalıyım?

Taksim’de oturduğum yerde güzel garsonla sohbeti nasıl açsam diye düşünüyordum. Önce mekanda çalınan müziğin ne olduğunu sordum. Şarkıyı sevmiştim, onun da cevap vermesi için bir soru yöneltmiştim. Bana internet radyosunu olduğunu ve onunda ne çaldığını bilmediğini söyledi. Daha sonra ben de çoğu mekanda berbat müzik çalındığını söyledim ama muhabbet bu noktada tıkandı. Daha sonra ne söylemeliydim?

Bu okurumuz bize genel geçer bir problemi anlatmış. Bir güzel kadın görüp muhabbete nasıl girileceği ve sürdürüleceği konusu önemli hadiselerden biridir. İşler konuşma zamanında her zaman beklenildiği gibi gitmez. Çoğu erkek ilk konuşma anlarında ilerletici sohbetler yapamaz. İşin biraz hileli tarafını bilmek lazım. Peki konuşmaya can katmak için neler yapılmalı?Ortak nokta bulun

okuyucumuz elinden geleni denemiş. Ama işler beklediği gibi gitmemiş. Birinci hata tek bir konuda takılı kalmaktır. Okurumuzun müzik hakkında sorusu biraz riskliydi, garson o şarkıdan hoşlanmasa konuşma anında kesilecektir. Böyle başlayacağı bir cevapla bu konuşma hiçbiryere varamazdı.

Bir konuşmaya başlarken ilk olarak ortak noktayı aramalısınız. Örneğin garson örneği ile gidelim: Masanıza o şarkıyı mırıldanarak geliyor mu?, ikinizde de dövme var mı? ikinizde solak mısınız? ortak nokta aramaya bakın. İyi bir başlangıç için onun menüdeki en favorisi ne onu sorun ve isteyin. Şimdi ortak noktanız oldu.

Karşı tarafın hakkında birşeyler öğrenmeye çalışın

Herkes kendi hakkında konuşmaya bayılır. Bir konuşmanın canlanması için kendiniz hakkında değil onun hakkında konuşarak artı kazanabilirsiniz. Bir dövmesi mi var? Ona nerede yaptırdığını sorun. Ne kadar sürdüğünü?, Acıdı mı?, Neden o şekli seçtiğini? Yanıtlanması kolay ve hızlı sorularla kendi hakkında konuşmaya onu çekeceksiniz.

Sorular sorun

Bir konuşma yaptıktan sonra hemen sonuna bir soru ekleyerek sohbet ortamında kızı tutun. Bir cevapla geçiştirebileceği sorular sormamaya gayret gösterin. Ayrıca tartışma yaratacak sorulardan da uzak durun. Ne tür müzik dinlediğini sormak onu gerebilir. Çünkü Britney Spears dinlediği için onu yargılayacağınız korkusuna kapılabilir. Şu soruyu deneseniz daha iyi sonuç verebilir: “Ben her zaman dondurmanın pastalardan daha iyi bir tatlı olduğunu düşünmüşümdür. Sence?” gibi. Hem cevabını sizin yönlendireceğiniz hem de açıklamasını yapacağı uzun bir cevap sürecine girilebilir. Daha fazla soru sormanız içinde fırsat doğabilir.

Provakatif sorular

Karşı taraf size sorular sormaya başladığı andan itibaren konuşma uzamaya başlıyor demektir. Küçük ipuçları ile yarım hikayelerinizi anlatmaya başlayın. Bir gezi, yada hayat tecrübelerinizden seçmece olabilir. Mesela: “O tişörtü Çin’den mi aldın? Bende Pekin’deyken bunlardan görmüştüm.” Bu tarz provake sorular onunda size “Senin Çin’de ne işin var dı?” gibi geri dönüş almanıza yol açacaktır.

Sohbet bitmesin

Hoşsohbet olmak ve ilerlemek bir gecede olmaz. Bolca deneme gerektirir. Bu konuda bir kadınla ilk konuşmaları başlatmak ve sürdürebilmek için sürekli denemeler yapmalısınız.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,969 saniyede oluşturuldu.