Kanka Mı, Sevgili Mi?

Bir ilişkinin en zor yanlarve durumu yanlış ele almanızın ciddi sonuçları olabilir.

Kız arkadaşınız yerine bir çok kere erkek arkadaşlarınızla dışarı çıkarsanız, siz farketmeden ayrılırsınız. Kankalarınız ile sevgiliniz arasındaki dengeyi kurmak tamamen zaman yönetimi ve saygıyla alakali

Her birisiyle zaman planlayın

Arkadaşlarınız dışarı çıkmayı düşünüyorlar bu sizi de davet etmek için aradılar. Aynı zamanda kız arkadaşınız, her haftasonunu onla geçireceğinizi düşünmeye başladı. Burada problem her iki tarafla yapılan aktivitenin de önemidir. Arkadaşlarınız ve kız arkadaşınız arasındaki dengeyi kurmak amacıyla küçük bir plan yapmanız işe yarayacaktır. İşgüzar ya da gergin gibi görünebilir ama zamanınızı planlamak size çok şey kazandıracaktır.

Kutsal zamanlar

Sevgiliniz ve en iyi arkadaşlarınız arasındaki dengeyi kurarken, bazı kutsal zamanlar olduğunu göz ardı etmeyin. Böyle zamanları zorunlu olarak sevgilinizle geçirmeniz gerekir. Örneğin, yıl başı için en yakın arkadaşlarınız New York’a gitmeyi ya da en basitinden şehrin meydanında alkolle sulandırılmış bir gece geçirecekler ve sizi de davet ediyorlar. Esas nokta işte burada parlıyor. Her ne kadar alkole susamış olsanız da yıl başınızı kız arkadaşınızla geçirmeniz gerekiyor. Evet, o sizle romantik bir gece geçirmek istiyor. Bu durumda hayır diyemezsiniz. Buna benzer şekilde hiçbir durum altında kız arkadaşınızla kamp kuramazsınız ya da çılgınlar gibi futbol maçı izleyemezsiniz. Bazı şeylerin önemini kavrayın ve buarada kanka ve sevgili farkı ortaya çıkacaktır.
                                                                                                                                                                                                                                        Ortak arkadaş haline getirin

Sevgiliniz ile kankalarınız arasındaki ince çizgiyi kurma aşamasında, her iki tarafında bulunduğu organizasyonlar düzenleyin. Örneğin, arkadaşlarınızla beraber dışarı çıktığınızda kız arkadaşınızı da götürün. Bu, kanka ve sevgili arasındaki bağı kurmakta birebirdir. Kız arkadaşınız, ilişkisi olmayan erkek arkadaşlarınız için fırsat yaratır. Yalnız kızlar, ortamda başka kız varsa, ilişkisi olmayan erkeklerle daha rahat konuşacaktır. Ortamda bir kızın olması ayrıca kızlar arasındaki rekabeti de arttıracaktır.

Kız arkadaşınız bu tip toplanmaları sevecektir çünkü herhangi bir dişi çöp çatan olmaktan kendini alıkoyamaz. Ayrıca sizin arkadaşlarınızla eğlenmekten de mutlu olacaktır çünkü genelde sevgililer, sizin yalnız erkek arkadaşlarınıza kız arkadaş bulmak isteyecektir. Yalnız arkadaşlarınız artık kendilerine bir sevgili edindiklerinde, onlar sevgiliniz için daha az tehditkar olacaktır. Böylece çift çift dışarı çıkabilir ve eğlenebilirsiniz.

Partiler

Partiler düzenlemek, kız arkadaşınız ve yakın arkadaşlarınızı bir araya getirmek için bir başka uygun yoldur. Arkadaşlarınız özellikle bu tip partilere daha fazla ilgi duyar çünkü sevgilinizin ilişkisi olmayan kız arkadaşları da gelecektir.

Kimle olduğunuza dikkat edin

Kankalar ve sevgiliniz arasındaki ince ayarı tutturmanız için bir ip ucu: beraber geçirdiğiniz ‘kaliteli’ süreye dikkat edin. Diğer bir deyişle, en yakın arkadaşlarınızla beraberken, telefonla sevgilinizle fazla uzun konuşmayın. Ya da sevgilinizle beraberken kankalarınızla uzun süre boyunca mesajlaşmayın. Kız arkadaşınız ya da yakın arkadaşınız, ihmal edildiğini anlayınca kıskançlaşabilir ve alınganlaşabilir. Eğer dikkatiniz başka yerdeyse, birisiyle olmanızın bir önemi yoktur.

Kız arkadaşınızı kankalaştırmayın

Sevgiliniz ile yakın arkadaşlarınız arasındaki ince çizgiyi bulmanızda size bazı öneriler sunduk. Bunların arasında onu günlük rutininize katmak da bulunuyor. Ancak bir sorun var…: Ne kadar isteseniz de sevgiliniz, en yakın erkek arkadaşlarınız gibi birisi haline asla gelmez. Spordan nefret ediyorsa, onu her Pazar günü yakın arkadaşlarınızla beraber futbol maçı izlemeye zorlayamazsınız. Yakın arkadaşlarınızda onu her okey gecesine getirmenize bir yerden sonra sinir olmaya başlarlar. Sevgilinizi, arkadaşlarınızın da içinde olduğu aktivitelere ne zaman katacağınıza iyi karar verin.

Mutlu bir çevre

Sevgiliniz ve kankalarınız arası ince çizgiyi tutturmak çok zordur, ancak bu nihai olayı gerçekleştirdiğinizde nirvanaya ulaşabilirsiniz. Buna ulaşmak, kız arkadaşınızı elinizde tutmak ve yakın arkadaşlarınızdan ayrılmamanız için gereklidir. Bazen zamanınız konusunda yaratıcı olmanız gerekebilir, ama olması gerektiğinden biraz önce zaman yönetiminizi yaparsanız, herkes mutlu olur.. siz de dahil olmak üzere!

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,351 saniyede oluşturuldu.