Kansere Karşı Koruyucu Besinler , Kırmızı Şarap

Bu yüzyılda bilindiği üzere kanser ve kanser çeşitleri inanılmaz artmış durumda. Kanserin aslında bu kadar artmasının yegane sebebi beslenme ile ilgili bilinçsizliğimiz ve üretilen ürünlerdeki ( sebze-meyve-tahıl ) hormon maddeleri.

Şimdi sizlere özellikle göğüs kanseri ile mücadelede biz kadınları ilgilendiren bir haber sunmak istiyorum. Araştırma ABD’de yapılmış arkadaşlarım. Yapılan bu araştırmada Kırmızı şarabın içinde bulunan resveratol maddesi mekoterapi sürecinde bu hastalıkla mücadele eden kişilere inanılmaz iyi gelmekte ve bu süreci daha çabuk atlatmalarında yardımcı olmaktaymış.

Özellikle kanser hastalarının kullandığı ” rapamisin ” adlı ilaç belli bir süre sonra bünyede bağışıklık yapıyor ve tek başına bu hastalığın iyileşmesi için yeterli gelmiyor onun için, doğal kırmızı şarabın şiddetle tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Yine ABD Sağlık Bakanlığı tarafından 400 bin kişi üzerinde bir araştırma yapılmış ve bu araştırma sonucunda lif içeren besin kullananların, kullanmayanlara oranla daha uzun yaşadıkları ve hastalıkların yanı sıra enfeksiyonlara bağlı solunum yolları hastalıkları riskinide nerdeyse ortadan kaldırdığını açıklamışlar.

Herşey doğal beslenmeden geçiyor, biz kadınlar özellikle tahıl ve kırmızı şarap tüketme hususuna biraz dikkat etmeliyiz galiba ne diyorsunuz ?

Sağlık dolu günler dilerim.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,486 saniyede oluşturuldu.