Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir?

Kaşlarınız kişiliğinizi yansıtır. Nasıl göründüğünüz, yüzünüzün ifadesi kaşlarınızla biçimlenir. Kaş modasını değil, yüzünüzü en iyi aydınlatan şekli takip etmelisiniz.

Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulun

Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir?Bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

Kaş yayınızı belirleyin

Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin. Burundan itibaren kaşın 2/3 yukarı doğru ve kalan 1/3 de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin.

Acıtmadan alın

Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.

Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir?Fazla kaçırmayın

Eğer bir kaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

Boşlukları doldurun

Kaşlarınızı, önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görebilirsiniz. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

Profesyoneller ne kullanıyor?

Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin Kaş almanın ipuçları

yuz-sekline-gore-kas-alma-yontemleri
Kaşlarınızın yapısı bakışlarınızın destekçisidir. Kaşlarınızın kurbanı da olabilirsiniz. Çok ciddi olmak isterken komik olabilirsiniz, seksi olmak isterken çok masum olabilirsiniz. Yüzünüze en çok yakışan kaş şeklini bulun ve ondan vazgeçmeyin. Bunu ayna karşısında kendiniz deneyerek de bulabilirsiniz.
Elinize bir kalemi alın. Kalemi burnunuzun yanından kaşlarınıza doğru tutun. Kalemin kaşlarınıza geldiği yer kaşınızın başlangıç noktasıdır. Kalemin alt tarafını kıpırdatmadan kalemi kaşlarınızdan şakağınıza doğru ilerletin. Burası da kaşınızın bitme noktası olmalıdır. Kaş kavisinizi ise siz belirleyebilirsiniz. İstediğiniz takdirde kaş kuyruğu yapabilirsiniz.
Gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız, göz çukurunuzda gölge istiyorsanız kaşlarınızı belirginleştirmeyi denemelisiniz. Kaşlarınızın ortasını açmalısınız.

Kavisli kaş türü: Bu kaş türü sizi seksi gösterecektir ve hoş bir havanız olacaktır.
Üçgen kaş: Ciddi bir tavır almak istiyorsanız bu kaş türü sizin için ideal olacaktır.
Ark kaş: Bu kaş türü ise sizi sürprizli bakışların sahibi yapar.
Masum kaş: kaşlarınızın ucunu aşağıya doğru uzatmayı deneyin sonra da aynanın karşısına geçip görüntünüze bakın.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,355 saniyede oluşturuldu.