Kendi Kanınızla Gençleşebilirsiniz!

Kendi Kanınızla Gençleşebilirsiniz!

Zamanın ve çevrenin yaşlandırıcı etkilerine karşı savaşınızda en güçlü yardımcınızın kendi kanınız olduğunu biliyor muydunuz?

Kendi Kanınızla Gençleşebilirsiniz!Son yıllarda kullanımı giderek artmaya başlayan ve diğer yöntemlere göre herhangi bir yan etkisi olmadığı için daha çok tercih edilen PRP (Platelet Rich Plasma-Trombositten Zenginleştirilmiş Plazma)’yi Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman’la konuştuk…

Kandaki trombositler vücudunuzda bir hasar olduğunda ilgili bölgeye toplanıp çeşitli büyüme faktörleri salgılayarak onarımı gerçekleştirirler. PRP ile ortalama 4 kat yoğunlukta trombosit (pulcuk hücresi) elde edilir.

Trombosit toplama işlemi sonucunda elde edilen plazma:Kendi Kanınızla Gençleşebilirsiniz!

• Cilde mikro kanallar açarak cildin alt bölgesine daha kolay nüfuz etmeyi sağlayan dermaroller işlemi sonrası deriye uygulanabilir. Derinin yeniden yapılanması, gençleşmesi, kırışıklıkların giderilmesi, esnekliğinin ve parlaklığının artması amaçlanır.
• Yara ve operasyon izlerinin giderilmesinde
• Çatlak tedavisinde
• Deri kırışıklıklarında dolgu olarak kullanımı da mümkündür.

• Maske şeklinde uygulanması da bir seçenektir.
• Saç dökülmesi tedavisi PRP ile yüz güldürücü olmaktadır.Kendi Kanınızla Gençleşebilirsiniz!

PRP’de insanın kendi kanı kullanıldığı için alerji ve enfeksiyon riski yoktur. Her hasta için tek kullanımlık steril kitler harcanmaktadır. 20 ml kan alınıp yaklaşık yarım saatte işlem tamamlanır.

Senede bir kez, 2 haftalık aralıklarla 3 uygulama önerilmektedir. İşlemin kollajende oluşturduğu yenilenmenin 6 ay devam ettiği düşünülmektedir. Daha yaşlı kişilerde yılda 2 kez, 3’er seans uygulanabilir. İşlem sırasında elde edilen trombositten zengin plazma kullanılır ancak kalan trombositten fakir plazma da atılmaz, maske ya da krem halinde uygulanır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,499 saniyede oluşturuldu.