Kışa Özel Bakım Önerileri …

Saçlarınıza bakım yapın

Kışın da güzelliğinizi korumak istiyorsanız,

Kivi, salatalık, elma, avokado, yani yeşil meyveler her türlü vitamini ve nemi koruyucu maddeler içerir. Bunların gücünden şampuan, bakım ürünleri ve saça şekil veren ürünlerde de yararlanılıyor. Vitamin içerikli bu ürünlerle saçlarınız yeniden canlılık kazanıyor. Ayrıca içerdikleri kokularla vücuda canlılık veriyorlar.

Kışa Özel Bakım Önerileri ...Banyonun gücü

Banyo yapmak sadece vücudunuzun temizliği için değil, sağlıklı bir yaşam ve pozitif bir ruh hali için de gereklidir. Duş jeli, vücut losyonları veya vücut yağları bitkisel içeriklerle yoğunlaştıklarından fit ve enerjik olmanıza yardımcı olabiliyor. Yeşil çay, limon, biberiye, nane veya yosun ekstrelerinden elde edilen içeriklerle güçlendirildiklerinde bu ürünler vücudunuza nem kazandırıp canlandırıyor. Ayrıca cildinizi pürüzsüzleştirirler.
Vitamin takviyesi

Multivitaminler, günümüzün yoğun, stresli yaşamında gerekli olan temel vitamin ve mineralleri içeriyorlar. Üzüm çekirdeği ekstresi ve güçlü antioksidan özelliği ile E ve C vitaminleri daha etkili. Ekinezya her türlü hastalığa karşı savunma şansını artırarak, vücudun bağışıklık sistemini harekete geçiriyor.

Nefes

Hazır doğa canlanmışken, olabildiğince yeşil alana çıkın ve derin derin içinize çekin temiz havayı. Bu arada gözlerinizi yeşillerden ayırmayın. Deyim yerindeyse küçük çapta bir meditasyona bırakın kendinizi. Nefesi karnınızda çok kısa tutun ve sonra yavaş yavaş verin. Bunu 10 kez tekrarlayın. Böylelikle hücrelerinize daha çok temiz oksijen gidecek, kan dolaşımınız hızlanacak.

Aerobik

Hep ertelediğiniz spor salonuna gitmek fikrini bir kenara bırakın ve işi pratiğe dökün. Dans etmek, yürüyüşe çıkmak, voleybol, basketbol oynamak ve yüzmek.. Bu liste böyle uzayıp gidiyor. Önemli olan severek yapacağınız spor dalını bulmanız ve bunu alışkanlık haline getirmeniz. Ayrıca her gün düzenli olarak yapacağınız 30 dakikalık yürüyüş, vücut ağırlığınızın dengelenmesi, kemik sağlığınızın korunması ve geliştirilmesinde yardımcı olacaktır.


Enerji depolayabilmeniz için her gün aynı saatte yatıp kalkmaya çalışın. Günde 8 saat uyuyun. Ancak uykuyu fazla kaçırmamaya dikkat edin. Araştırmalar fazla uykunun kendinizi daha yorgun ve uykulu hissettireceğini gösteriyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,352 saniyede oluşturuldu.