Kişiliği yansıtan koku seçimi…

 

 

Kişiliği yansıtan koku seçimi

Parfüm kokularının her biri ayrı ayrı iddialıdır. Kişiliğimizi yansıtan mesajlar taşır veya olmak istediğimiz kişiliği yansıtırlar. Seçtiğimiz parfüm kokuları kişiliğimizin bir parçası gibidir. Romantik insanlar tatlı ve çiçeksi, oryantal insanlar baharatlı, sportif insanlar limonsu, ekşi veya temizlik kokusu, entelektüel insanlar pudramsı veya otsu kokulara bağımlıdırlar.

Kişiliği yansıtan koku seçimi...KOKU KİŞİNİN GELİŞİNİ HABER VERİR, GİDİŞİNİ GECİKTİRİR!

ŞİMDİ KOKU SEÇİMİ YAPALIM

Kendimi iyi hissedeceğim ve kişiliğimi vurgulayan parfüm kokumu nasıl seçeceğim ?

Önce neyi vurgulamak istediğinize karar verin; romantik mi, sportif mi, duygusal mı, kışkırtıcı mı, çekici misiniz ?

Koku skalanızı belirleyerek, parfüm kokunuzu seçebilirsiniz.

ROMANTİK: Çiçek ve meyve karışımları içerir. Orkide, gül, limon, mandalina, portakal çiçekleri, vanilya notalarından oluşur. Romantiklerin hislerini yansıtır.

SPORTİF: Bitki özü, bergamot, ada çayı, çam, biberiye, karışımları canlılık ve çalışkanlık intibası uyandırır.

KIŞKIRTICI ve ÇEKİCİ: Oryantal koku notalarından oluşan amber, zencefil, vanilya, reçineler, baharat içerikli kokular, çekici kadınlığı vurgulayan özlerdir.

ELEGANT: Pudra, çiçek kokuları karakteri vurgular. Yasemin, gül, lotus, çiçek kokuları stil notalarını oluşturur.

GİZEMLİ: Duygusal ve masum karakter yansıtan tarçın, gül, menekşe, yasemin, sandal ağacı, yanık odun kokular temel notalarıdır.

CANLI NEŞELİ: İçindeki neşeyi dışa yansıtmasını bilenlerin kokuları çilek, muz, portakal meyve özleri, Hindistan cevizi, çikolata kokusu gibi canlılığı taşıyan ve nanenin verdiği ferahlığı yansıtanların kokularıdır.

PARFÜM KULLANIMI VE KALICILIĞI

Parfüm herkeste farklı kokar çünkü tenin algılama ve salgılaması farklıdır. Tamamen teninizin algılaması ile ilgilidir. Onun için herkeste farklılık gösterir. Kokuyu sıktıktan 1-2 saat sonra karar verin. Özellikle bilek içi, kulak arkası, saç dipleri, nabız noktalarına sıkmalısınız. Böylece kalıcılığını artırmış olursunuz. 2 saat sonra teninizdeki koku hala sizinle beraberse ve koklayınca size hoş bir mutluluk veriyorsa evet bu sizin kokunuzdur.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,501 saniyede oluşturuldu.