Kıskanç Bir Sevgili İle Nasıl Başedersiniz?

kiskanclikKadınların kıskançlığından kaçmak istiyorsanız ve olayların dağılmasını engellemek istiyorsanız işte size birkaç öneri. Kıskançlıkla nasıl başedersiniz?

Kadınların kıskançlığı hiç beklemediğiniz bir anda kötü kafasını ortaya çıkarabilir. Eğer aşağıdaki örneklerden biri başınıza gelmişse, kız arkadaşınızın kıskançlığının aşırı mı yoksa idare edilebilir mi olduğuna karar vermek için ve bunu azaltmak için neler yapabileceğinizi okuyun.

Örnek a

Güzel bir Pazar akşamı, Ali kız arkadaşı Işıl ile yürüyüşe çıkmaya karar verir. Bir de bakarlar ki, caddede güzel kırmızı bir Ferrari durmaktadır. Ne yazık ki Ali bu şahesere bakmaktan kendini alamaz. Durur ve kafasını 90 derece çevirerek bu olağanüstü makineye bakar.

Bu hipnozdan aniden çıktığında kafasını kaldırır. Caddenin karşısında yürüyen, dar, beyaz bir bluz ve kısacık bir etek giymiş bir esmeri görünce dehşete kapılır. Ali heyecanlanır. Kız arkadaşıyla başının dertte olduğunun farkına varır.

İki saniyeden az bir sürede, Işıl aklını kaçırır ve bağırmaya başlar: “Aşağılık seni! Senin yanındayken başka bir kadına bakarak bana nasıl saygısızlık yaparsın? Onunla mı olmak istiyorsun? O zaman git köpek gibi onun arkasından koş!”

Örnek b

Bir yılbaşı yemeği sırasında, Saffet adında beklenmeyen bir bey eşi Seçil’i iş arkadaşı Merve ile tanıştırır.

Saffet: Tatlım, iş arkadaşım Merve ile tanışmanı istiyorum. Şirketin muhtemelen en harika varlığıdır kendisi.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, “Göğüslerinin büyüklüğünü gözönünde bulundurursak, neden bu kadar harika bir varlık olduğunu anlayabilirim.”) Merhaba Merve, sonunda seninle tanışabildiğime çok memnun oldum.

Merve: Oh, merhaba Seçil hanım , ben de sizinle sonunda tanışmaktan çok memnun oldum gerçekten. Eşiniz sizinle ilgili bir sürü güzel şey söyledi bana.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, “Bu köpeğin onunla bu kadar çok zaman geçirdiğini biliyordum. Başka neler söyledi benimle ilgili acaba.”) Gerçekten mi? Teşekkür ederim bunu benimle paylaştığın için.

Saffet: İkinizin iyi anlaşacağını biliyordum. Hayatım, bir akşam Merve’yi yemeğe davet edersin ve özel yemeğini pişirirsen. Bilirsin, benim çok sevdiğim.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, “Sarışın bombasını evime getirmek istediğine inanamıyorum.”) Harika bir fikir.

Seçil: Kesinlikle birgün akşam yemeğine gelmelisin.

Merve: Çok sevinirim. Tabi beni zehirlemediğin sürece. (Herkes kahkalarla güler)

Eve giderken arabada Seçil artık sinirini kontrol edemez ve kocasına patlar.

Seçil: Pekiyi, ne zamandır aranızda birşey var?
Saffet: Neden bahsediyorsun sen Allah aşkına?

Seçil: Haydi canım, ona nasıl baktığını gördüm. Onunla ofiste birlikte olmadığını söyleme bana sakın.

Saffet: Bu saçmalıkları nereden buluyorsun?

Seçil: Eminim ofisteki bütün erkeklerle yatıyordur.

Kıskançlığın Seviyeleri

Her erkek hayatının bir noktasında kıskanç bir kadınla çıkmanın stresli evresinden geçer. Fakat Jeff ve Tom gibi bazı şanssızlar, gerçekten kıskanç kadınlarla birlikte olmanın talihsizliğini yaşarlar. Bu kadınlar aşırı kıskançlıktan dolayı acı çekerler. Esasen, ayaklarının altındaki toprağı birazcık rekabetle çekerseniz, tüm genlerini kaybederler ve ilişkinin kumaşı kirlenene hatta mahvolana kadar bunun acısını sizden çıkarırlar.
Aşırı kıskanç olduğunu gösteren en önemli 10 işaret

Hiçbir erkek aşırı kıskanç sevgililerinin sebep olduğu utanç ve işkenceyi çekmek zorunda değildir. İşte size sevgilinizin haddinden fazla kıskanç olup olmadığına karar vermenizi sağlayacak 10 noktalı bir liste.

10.Sizi her iki saatte bir sadece “Seni seviyorum.” demek için arar fakat bu aslında sizi kontrol etmek için yapılan bir hamledir.
9.Kız arkadaşlarınızın olduğunu kabul etmeyi reddeder.
8.Erkek arkadaşlarınızla çıktıktan sonra eve geldiğinizde gece boyunca sürecek bir sorgulamaya maruz kalırsınız.
7.Onsuz hiçbir yere gitmenizi istemez.
6.Başka çekici bir kadına her 50 adım yaklaşışınızda sinirlenir ve “Ne ye bakıyorsun?” diye sorar.
5.Ünlü bir kadından her bahsedişinizde size kızar.
4.Sürekli kadın iş arkadaşlarınızla ilgili sizi sorgular.
3.Ailenizi bile kıskanır ve “Annenle neden o kadar uzun konuşuyordun?” gibi sorular sorar.
2.”Sence hoş mu?” gibi sorular sorarak sizi tuzağa düşürmek ister ve ne cevap verirseniz verin sinirlenir.
1.Korkarsınız. Çok korkarsınız.

Eğer bu işaretlerin üçü veya daha fazlasını görüyorsanız, kız arkadaşınızın suistimaline katlanmanın buna değip değmeyeceğini düşünmenin zamanı gelmiş demektir. Belki de ayaklarınızı yere basmanın zamanı gelmiştir ve eğer size birazcık saygı göstermeyecekse iyiliğiniz için hayatından çıkacağınızı ona söyleyin.

Biraz kıskançlık sağlıklıdır

Ama kız arkadaşınızın azıcık kıskançlığı için gerçekten güzel bir ilişkiyi bitirmeyin. Tabii ki, çok fazla kıskançlık bir birlikteliği bozabilir ancak birazcık kıskançlığın da zararı yoktur; hatta sağlıklı bir ilişki için gerekli bile olabilir.

Dr. David Buss, The Dangerous Passion’ın yazarı der ki, “Kıskançlık çiftleri bir arada tutmak için güven kadar önemlidir.”

Ve “… kıskançlık savunmanın ilk yolu olarak ihtiyata, son yolu olarak da şiddete sebep olarak bu boşluğu doldurmak için harekete geçer. Çelişki kıskançlığın aşkı korumak üzere harekete geçen bir duygunun ilişkiyi parçalara ayırabileceğidir.

Biraz kıskançlık ilişkileri zenginleştirebilir, tutkuyu ve aşkı alevlendirir ve çiftlerin birbirlerine olan bağlılığını güçlendirir. Bu yüzden, partneriniz biraz kıskançlık gösterirse telaş etmeyin. Bunalmış, baskı altında hissetmediğiniz veya son derece dikkatli davranmayı sevdiğiniz sürece endişelenmenize gerek yoktur.
Sizin hatanız olabilir mi?

Diğer yandan, sizin kendi hareketleriniz onun güvensizliklerini ortaya çıkarabiliyor olabilir. Bazen, farkında olmadan bile, erkekler yangına körükle giderler. Aşağıdaki durumlardan uzak durmaya çalışın.

Kaçınılması gereken hatalar

Başka bir kadına bakmak

Sevgilinizle yürürken, güzelliği fark etmeniz normaldir. Yalnız bu konuda dürüst olma nezaketini gösterin ve gözlerinizi ayırmadan bakmayın. Eğer tam tersi olursa, bu sizi öldürür.

Çözüm: Eğer güneşli bir günse, güneş gözlüğünüzü takın ki meraklı gözleriniz istedikleri herşeye bön bön bakabilsin. Sadece kafanızı çevirmeyin yeter.

En yakın arkadaşınızın bir kız olması

En yakın arkadaşınız başka bir kadın olursa sevgiliniz büyük ihtimalle kıskanacaktır. Engel olmayacak ve geçmişte onunla neler yaptığınızı ve gelecekte neler yapabileceğinizi merak edecektir. Ama harika bir dostluğu bitirmek için bir neden değildir bu.

Çözüm: Diğer kadınla arkadaşlığınıza devam edin ancak aşk hayatınızı ön planda tutun; en yakın arkadaşınıza karşı çok fazla hassas olmayın ve her zaman sevgilinize daha fazla ilgi gösterin. En önemlisi, sevgilinize sürekli en yakın arkadaşınızdan bahsetmeyin.kiskanclik1Arkadaşınızın kız arkadaşına çok fazla ilgi göstermek

Bazen, dostunuz sevgilinizden daha güzel bir kadınla birlikte olabilir. İnanın, kız arkadaşınız bunun çok fazla farkında olacaktır. Bu yüzden dörtlü çıktığınızda arkadaşınızın sevgilisine komiklikler yaparak zamanınızı harcamayın.

Çözüm: Sevgilinize ilgi gösterin ve asla arkadaşlarınızın yanında onunla dalga geçmeyin, onu aşağılamayın veya iğneleyici şakalar yapmayın.

Kötü bahaneler öne sürmek

Çoğu erkek erkek arkadaşları ile dışarı çıktıklarında tekrar tekrar aynı bahaneyi öne sürerler: “Çok kötü vakit geçirdim. Gece sensiz aynı değildi.” Kadınlar aptal değildirler. Kötü vakit geçirdiğinizi söyleyerek, sevgilinizin saklayacak birşeyiniz olup olmadığını merak etmesini sağlarsınız.

Çözüm: Dürüst olun ama çok fazla değil. Dostlarınızla iyi vakit geçirdiğinizi fakat sevgiliniz ile vakit geçirmekle hiçbirşeyi kıyaslamaycağınızı söyleyin ona.Güzel kadınları eleştirmek

Çoğu erkek sevgilileri ile birlikteyken diğer kadınlara bakar ve “Şu kıza inanabiliyor musun? Giydiği şeye bak. Yani, şuna bak. İnanabiliyor musun? Baksana ne kadar kısa eteği. Eğer benim kızarkadaşım olsaydı, ben…” Sevgiliniz diğer kadınlara baktığınızı bilir. Özellikle de bir cümle içinde birden fazla “baksana” kelimesini kullanırsanız.

Kıskanç bir sevgili ile başetmenin yollarını paylaşın!

Çözüm: Sadece çenenizi kapalı tutun veya en azından etrafa bön bön bakarken eleştiride bulunmayın; bu büyük bir çelişkidir.

Sakın karşılaştırmaya kalkmayın

Sevgilinizi başka kadınlarla kıyaslamak

Bir erkek sevgilisini başka bir kadınla kıyaslayarak ona iltifat etmeye çalışırsa, genellikle kendini ayaklarından vurmuş olur. “Buradaki tüm kadınlar içinde en seksi bacaklar seninkiler.” gibi şeyler söylemekten kaçının. Tatmin olmadığınızı ve kendisini sürekli diğer kadınlarla kıyasladığınızı düşünecektir. Eninde sonunda, kendini rahatsız hissedecektir, sürekli diken üstünde olmak gibi.

Çözüm: Onu kıyaslamadan ona iltifat edin. Basitçe “Seksi bacakların var” deyin.

Kadın ünlülerce büyülenmek

Evet, eğer Adriana Lima ile birlikte olma şansınız olsaydı olurdu. Fakat sevgilinizin bunu bilmesine gerek yok. En çok beğendiğiniz ünlü hakkında konuşmaktan ve kaç kere onu hayal ettiğinizden bahsetmekten vazgeçin.

Çözüm: Adriana Lima’nın hayran klubüne aşk mektupları göndermekten vazgeçin. Onunla evliymişsiniz gibi davranmaktan da vazgeçin. Ünlülerle ilgili kurduğunuz fantezileriniz bırakın kafanızın içinde kalsın.
Yetişkin işlerine fazla meraklı olmak

Porno izlemek veya dergilerdeki çıplak kadın resimlerine bakmak sevgilinizi önemsenmeyen ve güvensiz hissettirebilir.

Çözüm: Eğer bundan rahatsızlık duyuyorsa, bunu onun önünde yapmayın. Fantazilerinizi birlikte gerçekleştirin

Fiziksel değişiklikler önermek

Bazı erkekler kız arkadaşlarına saçlarını siyahtan sarıya boyamalarını, renkli lens takmalarını veya göğüs implantı yaptırmalarını söylerler. Sevgiliniz sizden penisinizi büyütmenizi istese ne hissedersiniz?

Çözüm: Sevgilinizi olduğu gibi kabul edin veya bir başkasıyla çıkın.

Onu gelecek planlarınızın dışında tutmak

Eğer onu gelecek planlarınıza dahil etmezseniz, sizinle sayılı günü olduğunu düşünecektir.

Çözüm: “Gelecek sene birlikte bir tatil yapmalıyız.” gibi şeyler söyleyerek geleceğinizle ilgili ona güven verin.

Sağlıklıya kıyasla aşırı kıskançlık

Sevgilinizi takdir ettiğiniz ve hakettiği şekilde saygılı davrandığınız sürece, niyetlerinizden şüphe etmesi için hiçbir neden olmayacaktır. Tabii ki, biraz kıskançlık ilişkiye yardımcı olur fakat, eğer gerçek bir beyefendi gibi davranıyorsanız ve buna rağmen hala hareketlerinizden şüpheleniyorsa, ilişkinizi tekrar değerlendirmenizin zamanı gelmiş demektir

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,513 saniyede oluşturuldu.