Kıyamet Ne Zaman Kopacak ?

Bu yazıyı tamamlamadan önce arkadaşlarım, kıyametin alametlerinden bahsetmek ve yazmak istiyoruz.

a) İnsanların bina yapmakta birbiriyle yarışmaları (Buhârî, Fiten, 25; bk. Tecrid-i Sarih Terc; 1/58). ( Çok kaba bir tabirle bina ve zina çoğaldı derler ya, ondan bahsediliyor )

b) İnsanların ölümü temenni etmeleri (Buharî, Fifen, 25; Müslim, Fiten, 53-54) ( Hayattan hiç bir şekilde zevk alamayan insanların artık hep ölmeyi istemesi )

c) Câriyenin efendisini doğurması (Müslim, İmân, 1). ( Aile içi kişilerin birbirleri ile birlikte olması ensest ilişki vs )

d) Hicaz’da bir ateşin çıkarak Busra’da (Şam yakınlarında bir yer) develerin ayaklarını aydınlatması (Buhârî, Fiten, 24; Müslim, Fiten, 42).

e) Fırat nehrinin sularının çekilerek, nehir yatağından altın çıkması (Müslim, Filen, 29-31).

f) İkisi de hak iddiasında bulunan iki büyük İslâm ordusunun birbiriyle savaşması (Buhârı, Fiten, 25; Müslim, Fiten, 17).

g) İslâmî ilimlerin ortadan kalkması, cehaletin artması (Buhârî, Fiten, 4).

h) Depremlerin çoğalması (Buhârî, Fiten, 25).

ı) Zamanın yaklaşması, gece ile gündüzün eşit olması (Buhârî, Fiten, 25).

i) Cinâyetlerin çoğalması, fitnelerin zuhur etmesi (Buhârî, Fiten, 4; Müslim, Fiten, 18).

j) Yahudilerle Müslümanların savaşmaları, Müslümanların Yahudileri öldürmesi (Tecrid-i Sarih Tercümesi, VIII, 341; Müslim, Fiten, 79-82).

k) Zinanın açıkça işlenmesi, içki tüketiminin artması, kadınların çoğalıp erkeklerin azalması (el-Ali en-Nâsif Tac, 5/335).

l) Kahtân’dan bir kişinin çıkarak, insanları asâsı ile sevketmesi Buhârî, Fiten, 23).

Şimdi arkadaşlarım yukarıdaki bilgilerin ışğıında dilerseniz yazılanlardan olanları ayırın ve bunu bir zaman dilimi ile çarpın. Ne dersiniz ? Sizce kıyamet yakınmıdır ?

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,442 saniyede oluşturuldu.