Kız Arkadaşınızın Araya İhtiyacı Var!

ayrilmakKız arkadaşınız size ara vermek istediğini söylediğinde ne yapmak gerekir?

Kız arkadaşınız bundan böyle bir araya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Hayır, “Konuşmalıyız” Mutsuz olduğunu anlamak için ince ipuçlarına ihtiyaç yok. Sadece bahsediyor, konuşma arasında. Araya mı ihtiyacı var? Bu da ne demek şimdi?

Esas olarak, bu herşeyi berbat ettiği anlamına geliyor. Bu durumda, kendinizi biranıza gömülmüş ve mikrodalgada pişmiş yiyecekler yerken bulmak istemiyorsanız bizim tavsiyelerimize kulak verin.

Ne demek istiyor?

Araya ihtiyacı olduğunu söylediğinde, bunu birkaç şekilde yorumlayabilirsiniz. Ve tekrar düşünmesi için yalvarmadan önce “araya ihtiyacım var” ile tam olarak ne demek istediğini belirlemeniz gerekiyor.

1-Emekleyen çocukların aksilik, huysuzluk yaptıklarında ve nefeslerini tuttuklarında, kadınlar eski “Araya ihtiyacım var” cümlesini gündeme getirirler. Bu, genellikle istediğini almasına izin vermeniz için sizi kullanmak amacıyla söylenir. Özellikle de eğer bağlılık-fobik bir yapınız varsa

2-Kendi kendine kalmaktan hoşlanan sert bağımsız tipler ilişkide boğulduğunu düşünüyorsa araya ihtiyacı olduğunu telaffuz ederler.

3-Davranışlarınızı değiştirmeniz için ara vermeye başvurabilir. Özellikle de ona eskimiş, sevilmeyen bir çorap gibi davranıyorsanız. Bir sonraki uyarıya kadar tüm ayrıcalıklarınızdan yoksun kalmaya zorlanmak gibi birşeydir.

4-En kötü senaryo: Bittiğini söylemekten o kadar korkuyordur ki, size yanlış umut vererek korkakça bir çıkış yolunu tercih eder.

Sonra ne olur?

Size ara vermek istediğinde bazı temel kuralları oluşturmak çok önemlidir.

1-Aranın uzunluğunu belirleyin. Birkaç hafta mı sürecek yoksa birkaç ay mı? Zamanı belirsiz bırakmayın. Süre dolduğunda, yetişmeye çalışın ve nerede durduğunuzu yeniden değerlendirin. Bir ay her gece arkadaşlarınızla barda takılarak, bira ve tuzlu krakerlerle beslenerek, bir kadının sizin hareketlerinizi kısıtlamasına izin vermektir.

2-Başkalarıyla görüşmeye izinli olup olmadığınıza ve “görüşmenin” öpüşmeye veya sevişmeye kadar ileri gidip gidemeyeceğine karar verin. Uyarı sözcükleri: Eğer yeni bulduğun özgürlüğünle sersemlersen ve ilk haftada elleri veya kolları olan ilk şeyle ilişkiye girersen ve sevgilin bunu öğrenirse, bu ara kalıcı bir ara olur.

3-Sıfır iletişim kuralını uygulayın. Bir aranın başarılı olabilmesi için uygun bir ara olması gerekir. Zor olacaktır, ancak onun geri gelmesini istiyorsanız, aniden ve tamamen bitirmelisiniz. Eğer her beş dakikada bir “Seni seviyorum” demek için ararsanız sizi özlemeyecektir.

4-En yakın arkadaşıyla konuşun. Muhtemelen size gerçekte neler olup bittiğini söyleyecektir.Ara boyunca ne yapacaksınız?

Onun evinin dışında her hareketini takip etmek için çok güçlü dürbünler kullanarak arabanızın içinde kamp kurmayın. İstediği boşluğu verin ona. Yapışkan olmak hiç hoş değildir. Onu aramak için bahaneler yaratmayın. Arabanızın arkasında en sevdiği süeteri bulabilirsiniz veya haftaya annenizin doğum günü olduğunu hatırlatmak isteyebilirsiniz. Emin olun, sizinle konuşmak isterse sizi arayacaktır. Davranışlarınızın ve ilişkinizi ilerletmenin yolları üzerine yoğunlaşın. Kız arkadaşınız size başkalarıyla görüşmenin kapılarını açmış olsa bile, ilişkinin bittiğinden emin olmadıkça başkasıyla birlikte olmayın. Günlerinizi can sıkıntısıyla geçirmeyin. Bu zamanı akıllıca değerlendirin. Sevgi dolu bir çiftin bir yarısıyken ihmal ettiğiniz arkadaşlarınızla vakit geçirmek için ideal bir fırsat bu. Yeni bir spora başlayın, yeni beceriler geliştirin, sizi mutlu eden şeyleri, bu ilişkiyi sevgilinizi gerçekten sevdiğiniz için mi yoksa alışkanlıktan mı yoksa yalnız kalmaktan korktuğunuz için mi sürdürdüğünüzü keşfetmeye çalışın.

Buradan nereye?

Ayrılık için anlaşılan süre dolar dolmaz, yapma veya bozma zamanıdır artık. Bıraktığınız yerden devam etme kararı aldıysanız, tebrikler, fakat kendinize zaman ayırmayı unutmayın. Sadece bir ilişkinin ortağı olmanız, kişiliğini kaybetmeniz veya başkasının cebinde yaşamanız anlamına gelmez. Ayrıca, ara vermek yerine sorunları çözme konusunda bir anlaşmaya varın. Eğer bu kişi evleneceğiniz ve çocuk sahip olacağınız kişiyse, ufukta her sorun göründüğünde eşinizin kaçmayacağından emin olmalısınız.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,492 saniyede oluşturuldu.