Kocamı Da Seviyorum Sevgilimi De…

Selam arkadaşlar. Hemen konuya gireyim. Bu köşede size yengenizle tanışmama kadar geçen sürede yaşadığım komik aşk hikayelerini yazacaktım ama gelen mailler ve ısrarla cevap bekleyen sorunlar arada olaydan kopmama neden oluyor. Bu yazımda da sorularınıza cevaplar vermeye çalışacağım. Bu hafta gerçekten önemli olduğunu düşündüğüm bir mail var onunla başlayalım.

Okur: Benim sana sormak istediğim bir sorum olacak, öncelikle ben bir bayanım. 3 aydır da evliyim, severek evlendim ama nişanlı olduğum dönem başka biriyle daha görüşmeye başladım nasıl oldu anlamadım ama birden ilişkimiz gelişti gitti, kendimle baş başa kaldığımda düşünüyorum hangisini seviyorum diye ikisini de seviyorum. Evli olduğum insana kıyamıyorum, diğerinden vazgeçemiyorum, çıkmazdayım. Bana ne önerebilirsin ayrıca görüştüğüm insan da 12 yıllık evli ve mutsuz bir evliliği var. Benden boşanmamı istiyor.

Bana yardım et!

Kamil Abi: Şimdi öncelikle çok önemli bir ayrımı yapayım senin için. “3 aydır da evliyim, severek evlendim” diyorsun. Arkadan da “ama nişanlı olduğum dönem başka biriyle daha görüşmeye başladım” diyorsun. Ben ve eminim ki bunu okuyan herkes “ama”dan sonra yazdıkların “severek evlendim” sözünü hiç inandırıcı yapmıyor. Hayat senin hayatın. Sana şunu yap bunu yap demeyeceğim. Belki kocan da seni aldatıyor bilemem ama şuan onun için çok üzülüyorum. Çünkü seni aldatma ihtimali olduğu gibi senin için varını yoğunu veren bir adam da olabilir. Ayrıca aynı anda iki kişiyi sevemezsin.

12 yıllık evli ve mutsuz bir evliliği olan biri mutluluğu dışarıda arayacaktır. Bu 2+2=4! Ama sana şunu da sormak istiyorum. –ben inanmıyorum ama- “severek evlendim” dediğin adamı bırakıp o kişiyle birlikte olduğunda ya uğruna her şeyi bıraktığın adam seninle de mutlu olamazsa?

Yarın bir gün terk edilmeye, o kişinin eşi gibi çocuklarınla bir köşede kalmaya hazır mısın? Sana mutluluğun nerde olduğunu söyleyemem. Bunu kimse söyleyemez ama şu var ki sana değer verip evlenen biri var karşında. Diğer yanda ise mutsuz bir evlilikten dolayı belki de kurtuluşu sende arayan biri var ve kurtuluşu sende de bulamazsa olaylar hiç de istediğin gibi gitmez. Senden boşanmanı istiyor. Biraz Türk filmi tadında bir şey söyleyeceğim ama bence kulağına küpe olsun. Gerçekten seven insan senin mutlu yuvanın yıkılmasını istemez kendi mutluluğu için. Bir de olayın şu yönü var. Eğer şimdiki eşinden mutsuz olduğun için ayrılırsan ailen arkanda olur ama sevgilin için ayrılırsan bir de onunla olursan arkanda durmayabilirler. Hele bir de uğruna ayrıldığın kişi ile de mutsuz olup ayrılırsan her şey tepe taklak olur senin için. Dediğim gibi hayat senin ve sen karar vereceksin. Sana bu zorlu kararında kolay gelsin diyorum ama kararını geciktirip daha da çıkılmaz bir yola girip iki insanın kalbiyle oynama!

Okur: Kamil Abim seni burada daha yeni gördüm. Benim sorunum ise 1 ay öncesine kadar etrafım kız doluydu. Hepsiyle teker teker konuşarak gelecekte olmaz diye teker teker bıraktım ama şimdi ne gelen var ne giden be. Bir öneri ver bana ama ben hayatımın kızını arıyorum şu an da 23 yaşındayım vereceğiniz bilgiyi bekliyorum.

Kamil Abi: Güzel kardeşim insan dediğin kavun değil ki koklayarak anlayasın ne olduğunu. “Sen konuştum anladım” diyorsun ama bir insanı öyle birkaç sohbetle tanıyamazsın. Bir de pazara çıkmış gibi hepsine bakıp bu olur bu olmaz demek de doğru değil. Bırak insanlar seni tanısın sen insanları tanı ve bunları yaparken insanlara zaman ver.

Okur: Merhaba Kamil Abi. Yazılarının takipçisiyim ve emeğine duyduğum saygı sonsuz. Teşekkür ederim bu güzel yazıların için. Ben sana bir şey danışmak istiyorum abi: 26 yaşındayım,3 yıl önce ilk kez ciddi bir ilişki yaşadım ancak aldatıldım. Ee erkekliğin doğası gereği terk ettim ve ardıma asla bakmadım; ancak sanırım bunu hazmedemediğimden dolayı artık hiç bir kadına güvenemiyorum. Şu an da 6 aydır çok güzel giden ciddi bir ilişkim var ve gerçektende çok seviyorum diyebildiğim bir insanla birlikteyim ancak bendeki bu güvensizlik sorunu halen devam ediyor. Şu anki kız arkadaşıma ilk başından başımdan geçen her şeyi anlattım benim hakkımda bilmediği hiçbir şey yok. Aynı şekilde bende onun hakkındaki her şeyi biliyorum. Sorunum şu hala güven konusunda tereddütlere düşüyorum. Onu sürekli kontrol altında tutuyorum. Bana hiç yalan söylemedi ve beni asla aldatmayacağını çok iyi biliyorum ama elimde olmadan yine de bazen şüpheye düşüyorum. Onu gerçekten çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum. O ise benim ona hiç güvenmediğimi düşünüyor ve buna rağmen benim ona güvenmem için yaptığı her şeyi attığı her adımı bana haber veriyor. Bana danışmadan bir iş yapmıyor. Yardım et bana Kamil abi nasıl kurtulacağım ben bu duygudan?

Kamil Abi: Öncelikle güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Sorununa gelince; aldatılmayı sadece ikili ilişkilerde yaşamıyoruz sadece. Hayatın her anında her cephesinde aldatıldığımız oluyor. Değer verdiğimiz kişinin bizi üzmesi derin yaralar açıyor kalbimizde ama şunu iyi düşün; şu anda kız arkadaşın sana sürekli hesap veriyor ama bir gün bir şey sakladığından değil ama canı sıkkın ve o an sana hesap vermek istemiyor. O zaman yaşayacağınız sıkıntıları düşün. Sen “yoksa aldattı mı beni” diyeceksin. Tartışmaların ardı arkası kesilmeyecek. Bu durum onu da seni de yıpratacak ve belki sonu ayrılıkla biten bir kavga başlayacak. Bu olay aldatılıp ayrılmaktan daha beter. Aldatan kişi kendi ahlaksızlığının kurbanı olmuştur. Verdiğim örnekte ise sadece bir baskının sonucu vardır. Sevdiklerimizi hiçbir zaman kontrolümüz altında tutamayız. Elimizde olmayan şeyler alır onları bizden. Bu yüzden yarın ne olacağını bilemediğimiz şu dünyada aşkınız baskısız yaşayın. Bir şey olacaksa sen bunu engelleyemezsin.

Okur: Kamil Abi benim 1 ayı doldurmuş olduğum bir ilişkim var. Sevgilim benden 2 yaş küçük 10.sınıfa gidiyor, ben ise 11.sınıfa. İlerde bu yaş problem olur mu? Ben ona çok bağlandım ve onu kaybetmekten korkuyorum. Benim onu önemsediğim kadar onun beni önemsemediğini düşünüyorum. Bunu ona da söyledim ama pek Bir şey değişmedi ama bana açıkça sen beni terk etmezsen bende seni etmem diyor. Bazı şeylerde alttan almayı bilmiyor benim bu problemlerimi halletmem için biraz yol gösteriri misiniz? Ben ona karşı her şeyimi paylaşıyorum ama o bana üstü kapalı bazen hiç anlatmıyor. Hep laylaylomla geçiyor ben ise sorunlarını problemlerini de anlatmasını istiyorum.

Kamil Abi: Yaş hiçbir şekilde sorun olmaz ama şuanda senin istediğin kadar ciddi bir ilişki olması da zor bir durum. Şu anda güzel ilişkinizin tadını çıkarın ve birbirinizi sıkmayın.

Kamil Aşkadamı

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 128 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,567 saniyede oluşturuldu.