Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları…

Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları…

Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yollarında bildirilen önerilere uyarak en kısa zamanda bu sorundan kurtulacaksınız.

Koltuk altı kararması bayanlar için özellikle yaz aylarında çok rahatsız edici estetik bir görüntüdür. Yaz yaklaştıkça çoğu kadın koltuk altı kararmasına nasıl bir çözüm bulabilirim telaşına girer.Fakat hiç üzülmeyin!
Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları...Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yollarında bildirilen önerilere uyarak en kısa zamanda bu sorundan kurtulacaksınız.

1)Doğal Tedavi Uygulayın
Koltuk altı kararmanız tıbbi nedenlerden değilse, size önerimiz bitkisel tedavi yöntemlerini denemeniz. Bazı sebze ve meyvelerin asit oranı yüksektir, antibakteriyel ve antiseptiktirler, bu özellikleriyle cildinizin tonunu açılmasını doğal olarak gerçekleştirirler.Özelikle patates, salatalık ve limon koltuk altınızdaki kararmalardan kurtulmanızda büyük yardımcınız olacaktır.
Patates
Çiğ patatesi ince dilimler halinde kesin ve koltuk altınızda kararmış bölgeye bu patetesi sürün.
Patatesin suyunu katı meyve sıkıcağında sıkıp suyunu çıkarıp, koltuk altını çıkarmakta önerilebilir.
Bu patates suyunu koltuk altınıza sürün ve 10 dakika sonra durulayın.
Salatalık
Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları...Patateste olduğu gibi salatalık dilimini veya suyunu bu bölgeye sürebilirsiniz.
Salatalık suyuna bir kaç damla limon suyu ekleyerek yaparsanız karışım daha etkili olur.
Yarım saat cildinizde tutun ve durulayın.
Limon
Kalın bir dilim limonu koltuk altınızda 10 dakika süreyle tutun, limon burdaki ölü hücrelerden kurtulmaya ve cilt tonunun açılmasına sebep olur.Ardından bu bölgeyi yıkayıp, durulayın. Limon kurutucu etki yapabilir, isterseniz bu uygulamanın ardından nemlendirici kullanın.
Limonu dilim olarak tutmak zor geliyorsa, bir kaseye biraz zerdeçal, yoğurt, bal ve limon suyu ekleyin ve bu karışımı koltuk altınıza sürün, 10 dakika sonra durulayın. koltuk                                                                                                                                                                               2)Peeling Yapın
Koltuk altı kararmasının bir nedeni de bu bölgede ölü hücrelerin birikmesidir.
Size önerimiz bu rahatsız edici görüntüden kurtulmak için peeling uygulayın.
Size bir kaç peeling önerimiz olacak.
Şeker:
1 kase esmer şekeri, 3 yemek yaşığı zeytinyağı ile karıştırın.
Duş alırken, bu karışımı nemli koltuk altı bölgenize uygulayın.
Bir kaç dakika sonra durulayın.
Bu uygulamayı haftada 2 kez yapmanızı öneririz.
Karbonat:
Karbonatla suyu karıştırıp, hamur gibi kalın bir maske hazırlayın.
Bu maskeyi koltuk altınıza sürüp, bölgeyi ovalayın, ardından yıkayıp durulayın.
Bu uygulama cildinizi ölü hücrelerden kurtarıp, ten renginizi açacaktır.
Karbanot ve Gülsuyu Karışımı
Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları...Karbonatla gülsuyunu kalın bir maske elde edecek şekilde karıştırın, ardından bu maskeyi koltuk altı bölgenize uygulayın.
Bir müddet sonra ılık su ile durulayıp, koltuk altınızı kurulayın.
Bu uygulamaya koltuk altı renginiz açılana kadar devam edin.
Portakal
Portakal kabuklarını güneşe koyun kurusun.
Bu karışımı rendeleyin, içine süt ve gülsuyu ekleyin
Koltuk altı bölgenize uygulayıp, 10-15 dakika bekleyin.
Ardından soğuk suyla cildinizi durulayın.
Bu uygulama koltuk altı bölgenizi ölü hücrelerden arındıracak ve beyazlatacaktır.
Pomza taşı;
Koltuk altı bölgenize siyah kötü görüntüden kurtulmak amacıyla, eczanelerden, aktardan temin edebileceğiniz, pomza taşından faydalanabilirsiniz.
Yapmanız gereken taşı iyice ıslatmak ve koltuk altı bölgenize sürmektir.
Bu uygulama koltuk altınızı ölü hücrelerden kurtarıp, beyazlatacaktır.                                                                                                                                                                                                                             3)Sıvı Tedavi Uygulayabilirsiniz.
Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları...Koltuk altı kararmasından kurtulmanız için deva çok yakındadır, mutfağınızda hatta buzdolabınızda mevcuttur.
Size önereceğimiz bu gıdalar sayesinde koltuk altı kararmasından kurtulmakla kalmayacak bu bölgenin yumuşamasını ve canlanmasını da sağlayacaksınız.
Süt:
Süt içeriğindeki yağ asitleri ve vitaminler sayesinde koltuk altı bölgenizdeki kararmadan kurtulmada çok etkili bir devadır.
2 yemek kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı kor ve 1 yemek kaşığı unu karıştırın.
Koltuk altlarınıza uygulayıp, 15 dakika sonra soğuk su ile durulayın
Bu uygulama cildinizi yumulatıp, rengini açacaktır.
Sirke
Sirke ile pirinç ununu karıştırıp hamur haline getirin. Sıcak bir duştan sonra bu karışımı koltuk altına uygulayıp, 15 dakika sonra ılık su ile durulayın.
Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi içindeki E vitamini ile, koltuk altı cildinizdeki kararmadan kurtulmak için size yardımcı olur. Size önerimiz her gün, koltuk altlarınızın rengi açılana kadar bu uygulamayı yapın.
Banyodan önce bu yağı sürün ve cildinizde 10-15 dakika kalsın.
Yumuşak bir sabun ve ılık su ile bölgeyi durulayın.
Hindistan cevizinin diğer faydasıda doğal bir deodarant olmasıdır.                                                                                                                                                                                                                                       4)Beyazlatıcı Maske Yapın;
Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları...Nohut unu, yoğurt, limon ve biraz zerdeçal karışımı koltuk altı kararmasından kurtulmanın mükemmel yoludur.
Bu karışımı bölgeye uygulayın ve en az 30 dakika bekleyip, ılık suyla durulayın.
Bu karışımı haftada 2 kez uygulayın.
Kısa zamanda koltuk altı kararma sorunundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.                                                                                                                                                                                                            5)Epilasyon Kararma Yapabiliyor!
Koltuk altı kararmasının en sık nedeni epilasyon ve ağda uygulamasıdır.
Size önerimiz, bildirdiğimiz işlemleri yapıp kararmadan kurtulduktan sonra, koltuk altı
bölgeniz için jiletle temizliğinizi yapmanız.                                                                                                                                                                        6)Doğal Roll On Kullanın
Deodarantlar, roll onlar kimyasal içeriklerinden, koltuk altı renginizi değiştirip,kararmalara neden olabilir.
Bitkisel deodarantlar, roll onlar kimyasal madde içermediğinden bu gibi sorunlarla     karşılaşmazsınız.                                                                                                                                                                                                              7)Dermatoloğa Gidin
Şayet alternatif tedavi diye bilinen bitkisel maskeler deneyip sonuç alamadıysanız, bir
cildiye uzmanına görünün.
Acanthosis nigrikanslı rahatsızlığında, koltuk altına uygulayacağınız doğal maskeler sonuç vermeyecektir.
Bu rahatsızlık obezite veya hormon kaynaklı olabilir. Diyabet hastalarında sık görülür.
Acanthosis nigrikans rahatsızlığının diğer nedenleri arasında addison hastalığı,
hipofiz bezi bozuklukları ve aşırı büyüme hormonu salgılanması gibi sebepler yer alır.                                                                                                                                                                                                                                               8)Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirin
Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları...Eğer sorununuz diyabet kaynaklıysa, nişasta ve şeker alımını sınırlamak,
koltuk altı kararmasından kurtulmakta size yardımcı olacaktır.                                                                                                                                                                                                                                         9)Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkisi
Koltuk altı kararmasının bir nedeni de kullandığımız doğum kontrol haplarının yan etkisi olabilir.
Doğum kontrol haplarını bırakıp, alternatif başka korunma yöntemine geçtiğinizde bu durumdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.                                                                                                                                                                                                                                     10)Hidrokinon İçeren Kremler Çözüm Olabilir
Cildiye doktoruna yazdıracağız, hidrokinon içeren cilt kremleri sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.
Piyasada bulunan beyazlatıcılar ağır kurşun içerebiliyor, bu nedenle size tavsiyemiz
tıbbi kremlerde çözümü aramalısınız.                                                                                                                                                                            11)Elektroliz Lazer Tedavisinden Vazgeçin
Tüm kadınlar, özellikle koyu tenli kadınlar elektroliz lazer uygulaması kaynaklı cilt kararmasıyla karşılaşabiliyorlar.
Şayet lazer tedavisine başladınız ve koltuk altında kararma meydana gelmeye başladıysa size önerimiz hemen tedaviyi kesin, böylece cildinizin daha fazla kararmasından kurtulabilesiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 132 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,489 saniyede oluşturuldu.