Koltuk Temizliği nasıl yapılır…

Nedense biz kadınlar her bayram öncesi, bahar öncesi yaza giriş zamanlarında bir temizlik aşkı ile yanar yanar tutuşuruz. Ha birde gözlerimizde inanılmaz büyür yapacağımız işler. Bir türlüde başlayamayız. Offf ne olacak bu koltukların hali, nasıl temizleyeceğiz diyip kendi kendimizi yeriz.

Bağzı kullanıcıların sitelerde yaptığı yorumları aynen sizlerle paylaşıyorum arkadaşlarım.

-Annem beyaz kalıp sabun ve havluyla siliyor…Sonuç süper..

-bendende bi öneri ılık yarım kova su yarım şişe amonyak (lekeleri güzel çıkartıyor) bir avucu doldurmayacak kadar arap sabunu ve eski bir tül parçası harika bir temizlik saglıyor…

-bende elimin dayanacağı sıcaklıkta su ve arap sabunuyla silip arkadan vernelli soğuk suyla siliyorum ve fazla suyuda makineyle çekiyorum pırıl pırıl oluyo.

-Okadar uğraşmayın alın kirçözü yarım kova ılık suya yarısını boşaltın havlu yada onun gibi sert bişeyle hafif nemli nemli silin.kendinizi fazla yormanıza da gerek yok.Kirçözün sırrı kurudukça parlaklık ve temizlik veriyor.Sabunla silinen şeyler çok daha çabuk kir alıyor yani sıksık silmeniz gerekir.marketlerde kirçöz en fazla 3 ytl. denemeye değer.

-evet arkadaşlar koltuk ve çekyatlarımı sildim kirçözle gerçekten güzel çıkıartıyor ben kirçözü tüllerimde kullanırdım eskiden deneyin güzel çıkartıyomuş

-ama arkadaşlar kir çöz evet güzel temizliyo bende denedim ancak ,içindeki kimyasal maddeler ne yazıkki döşemelerin rengini de alıyo ve zamanla yıpranmaya neden oluyo bilginize.

Eveeeet şimdi yöntemleri bildiğinize göre arkadaşlarım koltuk ve çekyatlarınızı temizleyebilirsiniz. Bu arada bu konuda başka fikri olan arkadaşlarımızın, diğer kullanıcılarında bilmelerini istediği koltuk ve çekyat temizliği ile ilgili bilgisi varsa paylaşırsa seviniriz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,502 saniyede oluşturuldu.