Kötü yönetici işten çıkma sebebi…

 

Florida Eyalet Üniversitesi’nin yaptığı araştırma işten ayrılma sebeplerini gözler önüne serdi. Çoğu durumda çalışanlar işlerini değil aslında müdürlerini bırakıyor.

  • Kötü yönetici işten çıkma sebebi

Yöneticilik vasfına sahip olmayan insanların bu pozisyonlarda olduğu şirketlerde işler genellikle sarpa sarar. Çalışanlarına eşit mesafede Kötü yönetici işten çıkma sebebi...durmayan ve motivasyonu arttırmayana müdürler nedeniyle mutsuz çalışanlar ortaya çıkar. Bazı müdürler ise işleri bir seviye daha üste çıkarıp hayatı zehir edebilir. İşte çalışanların işten çıkmalarına sebep olan yönetici davranışları…

  • Amaçsız toplantılar

Her sabah yapılan rutin toplantıların belirli amaçlara hizmet etmesi gerekir. Günlük hedeflerin konulması, organize olunması ve departmanlar arası iletişimin sağlanması beklentileri söz konusudur. Ancak çoğu müdür yapılan işi söylemekle yetinip nasıl yapılması gerektiğini, hangi sırada ilerleneceğini belirtmez. Bu tür durumlarda yanlış yaklaşımlar veya adımlar gereksiz sorunlara yol açabilir.

  • Yapılması gereken nedir?

Bir yönetici olan iş planının çıkarılması ve bunun çalışanlara detaylı bir biçimde sunulması önemlidir. Sorunların etkili bir biçimde çözülebilmesi ve projelerin sorunsuz yürüyebilmesi için organizasyon bütünlüğünün önemi büyüktür.

  • Kişisel bağ kuramamak

Çoğu yöneticinin “aferin” demekten başka bir şey yapmadığı aşikardır. Çalışanlarıyla kişisel bağ kurmadıkları gibi ofislerinin kapısını kapatıp çalıştıklarında çalışanların önüne bir duvar daha koymuş olurlar. Yapılan işin kıymetinin bilinmediği düşüncesine kapılan çalışanlar önemli hissedecekleri işlerin arayışına girerler.

  • Yapılması gereken nedir?

İlk iş olarak kalkın ve odanızın kapısını açın. Bu sadece çalışanlarınız sizi rahatsız ettiğini düşünmeyecek ve işleri yakından takibinizi kolaylaştıracaktır. Yapılan işi maille değil bizzat giderek kontrol edin. Bir iş verip unutmayın. Zira yaptığı işin görülmediğini düşünen çalışan bir dakika bile durmayacaktır.Çalışanların arkasında durmamak

Çalışanlar arkalarında duracak bir müdür ister. Hatalar söz konusu olduğunda onları herkesin içinde rencide eden bir müdür tüm çalışma isteğinin kaybolmasına hatta intikam duygusunun sivrilmesine neden olabilir. Bazı müdürler işi abartıp dedikodu, çalışanları birbirlerine düşürme ve etik olmayan daha pek çok davranışta bulunabilir.

  • Yapılması gereken nedir?

Çalışanlarınızın sorunlarını açık yüreklilikle dinleyin. Ancak size anlatılan özel şeyleri ertesi gün tüm ofisle konuşmayın. Ne kadar güvenilir bir müdür olursanız o kadar etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 171 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,466 saniyede oluşturuldu.