Kusursuz ve çekici saç renklerimiz…

Her kadın baştan aşağıya güzel ve kusursuz görünmek ister. Güzelliğin sembollerinden biride saçlarımızdır. Bu yazımızda kusursuz ve çekici saçlara sahip olamanız adına tüyolar sunuyoruz.Saç renginizi seçerken göz,ten ve dudak renklerinizle uyumlu tonları tercih etmelisiniz.

Gözlerinizi Vurgulayın

Bir numaralı kural: Eğer gözleriniz renkliyse (mavi veya açık yeşil), bu renklere uyacak baz tonlar seçmelisiniz (donuk sarı, çilek sarısı veya kahverengi). Göz renginiz daha sıcak tonlara sahipse (kahverengi,ela) yine aynı kural geçerlidir: Karamela, koyu çikolata ve yoğun kestane gibi gözlerinizin rengine uyacak tonları tercih etmelisiniz.
Nasıl ise yarıyor: Makyaj uzmanı J. Anthony, göze renk veren iris tabakasının içinde bulunan tonların (renk bilimciler bu renklere göz ışıkları diyor), saçta bulunan pigmentlerle birleşerek gözlerinizi daha büyük ve parlak gösterdiğini belirtiyor.

Aklınızda bulundurun: Saçınızı boyarken dibine kadar gitmemeye özen gösterin. En az yarım santimetre kadar bir boşluk bırakın. Amerika’da tanınmış kuaför salonlarının sahibi olan Kim Vo, saç diplerini sonuna kadar boyamamanın gözlere derinlik katarak kişiye doğallık kazandırdığını belirtiyor. Eğer boyanızı kendiniz yapıyorsanız, saç diplerinize süreceğiniz sıradan bir saç kremi, boyanın bu bölge tarafından emilmesini engelleyecektir. Gözlerinizin ışıldaması için parlaklık da çok önemli.

Cilt Renginizi Belirginleştirin

Bir numaralı kural: Kaşlarınızdan iki ton açık veya koyu tonları seçmeye özen gösterin.
Nasıl ise yarıyor: Doğal kaş renginiz cildinizle son derece uyum içindedir. Bu renkten uzaklaşırsanız dış görünüşünüz istediğiniz gibi olmaz. (Kaşları boyamak da bir işe yaramaz çünkü her zaman kaşların doğal rengi baz alınır). Saçınızın gerçek rengide size rehberlik edebilir. Ancak ne renk olduğunu tam olarak hatırlamıyorsanız (veya 12 yaşınızdan kalma resimleriniz elinizin altında değilse) kaş rengini baz alarak yola çıkmak daha sağlam olacaktır.
Aklınızda bulundurun: Doğal renge uygulanan sarı röfleler her cildi ortaya çıkarır. Boyauzmanı Jennifer J.Keep, röfleleri otobronzanlara benzetiyor çünkü dore renkler cildi aydınlatıyor.

Dikkati Dudaklarınız Çeksin

Bir numaralı kural: Yüzünüzü çerçeveleyen tutamlarınıza kızıla kaçan röfleler uygulatın.

Nasıl ise yarıyor: Kırmızı bazlı renkler dudakların doğal tonlarını açığa çıkararak onları daha gösterişli ve belirgin hale getirir. Ancak sadelikten şaşmayın. Yanlış bir renk yüzünüze garip bir kırmızılık verebilir. Buğday ve esmer tenliyseniz kestane renklerini tercih edebilirsiniz. Kuaför salonu sahibi Rita Hazan,daha açık tenlilerin ise daha altuni kırmızı renkleri tercih etmeleri gerektiğini düşünüyor.

Aklınızda bulundurun: Saçınıza kalıcı boya uygulamak istemiyorsanız, dudaklarınızı ortaya çıkaran tutamlarınıza geçici kızıl boyalardan uygulayabilirsiniz. Birkaç şampuandan sonra bu boyalar akıp gidecek ve siz de doğal renginize geri döneceksiniz.

Kendinizi Şımartın
Yüz şeklinize göre röflenizi hangi bölgeye yaptırmanız gerektiğini öğrenin.

Kare: Tüm saçınıza eşit şekilde dağılmış olan röfleler yüzünüzü yumuşatacaktır.

Kalp: Dar yanaklarınızı ortaya çıkarmak için röflenin çoğunu tepe kısmınızda yoğunlaştırın.

Yuvarlak: Röfleleri saç uçlarınızda kullanırsanız, yüzünüz daha ince ve uzun gözükecektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,504 saniyede oluşturuldu.