Mac’i süründüren hata…

Tanımlanamayan bir hata yüzünden, yeni 27 inçlik iMac’lerin performansı yerlerde sürünüyor.

Yeni 27 inçlik iMac’leri satın alanların şikayetleri forumları dolduruyor. Henüz sebebi anlaşılamayan problem, işlemci kullanımının tavan yapmasına ve sistem performansının kabul edilemez seviyelere düşmesine sebep oluyor.

24 inçlik iMac’ten 27 inçlik yeni modele geçen kullanıcılar, özellikle flash tabanlı internet sitelerini gezerken karşılaştıkları yavaşlıktan şikayetçi. YouTube ya da Hulu gibi video paylaşım sitelerindeki videolarda takılmalar yaşayan kullanıcılar, sistemlerinin yüzde 100 işlemci kullandığını görüyor. Sistem, kullanıcının komutlarına tepki veremeyecek derecede yavaşlıyor.

Bazı kullanıcılar birkaç saatlik kullanımdan sonra Rosetta Stone, Front-Row, iPhoto, Garage Band ve başka yazılımların yavaşladığına şahit olduklarını belirtiyor. Sadece flash tabanlı sitelerde değil, Firefox’ta da sorun yaşayan kullanıcılar, bu internet tarayıcıda tek çekirdekte yüzde 100 işlemci kullanımı gördüklerini söylüyor. Sistemi yeniden başlatmak veya uyku moduna alıp tekrar çalışmaya dönmek sorunu geçici olarak çözüyor.

Forumlarda çözüm arayan kullanıcılar AirPort ile sistemi uykuya sokup çıkartmaktan tutun da Snow Leopard’ı yeniden kurmaya kadar farklı çözümler deniyor. Şimdi yeni iMac sahipleri resmi bir açıklama ve çözüm bekliyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,464 saniyede oluşturuldu.