Maden Suyu İçmemiz İçin 7 Önemli Sebep…

Maden Suyu İçmemiz İçin 7 Önemli Sebep…

Sağlıklı beslenme ile ilgili tüm reçetelerin bir yerinde mutlaka “her gün bir şişe maden suyu için” tavsiyesini görüyoruz. Peki Neden? İşte 7 harika sağlıklı neden…
Öncelikle bilmemiz gereken şey, maden suyu ve sodanın aynı şey olmadığı… Doğal maden suyu, aslında yağmur suyu olarak yeryüzüne ulaşır, yeraltına iner ve 60 yıla yakın süre boyunca yeraltındaki madenleri ve zengin kaynakları dolaşırken bünyesinde mineraller toplar. Bu yolculuk sonunda da kendiliğinden veya teknik usullerle çıkarılması sonucu elde edilir. Soda ise normal içme suyuna dışarıdan karbondioksit ilavesi yapılmış yapay bir içecektir.

1-Sağlık için çok faydalıdır. Doğal maden suyunda eriyik halde bulunan mineraller vücudumuzda birçok farklı sistemi destekler. Kemik, kalp, damar sağlığını ve sindirim sistemleri bunların başında gelir.
2-Maden suyu hafızanızı güçlendirmeye ve konsantrasyon gücünüzü arttırmaya yardımcı olur.

3-Bulunan mineral seviyesi ile Alzheimer’e sebep olabilen alüminyum etkisini azaltır ve beyindeki elektrotların dengelenmesini sağlar.
4-Kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur. Hamileler için fazlalaşan mineral ihtiyacı sonucu doğabilecek kemik ve diş kayıplarını engeller. Yaşlılar içinse kemik erimesi riskini azaltır.

5-Vücuttan ödem atılmasına yardımcı olur. Sodyum, potasyum açısından dengeli maden suları, vücutta meydana gelen ödemlerin atılmasına yardımcı olur.
6-Vücuttaki gereksiz tuzun atılımını sağlar ve selüloit oluşumunu engeller
7-Spor yapan kişilerde kas gelişimine katkı sağlar. İnsan kaslarının düzgün büyümesi ve işleyişi için gerekli olan magnezyum ve potasyum gibi minerallerin karışımı olan maden suyu fiziksel hareketleri kolaylaştırır kas kasılmalarını önler.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 168 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,523 saniyede oluşturuldu.