Maya ile güzelleşin…

Mayanın yararları antik çağlardan beri biliniyor. Eski Mısır`da kadınlar güzelleşmek için mayayı ciltlerine sürerlermiş. Ayrıca dezenfekte etmek ve çabuk iyileşmesini sağlamak için yaraların üzerine maya..Mayanın yararları antik çağlardan beri biliniyor. Eski Mısır`da kadınlar güzelleşmek için mayayı ciltlerine sürerlermiş. Ayrıca dezenfekte etmek ve çabuk iyileşmesini sağlamak için yaraların üzerine maya koyarlarmış. İşte mayanın güzellik için faydaları…

Vücut ve yüz: Maya ile hazırlanan maskeler, sorunlu ciltleri iyileştiriyor. 2 çorba kaşığı yaş mayayı bir kâseye alıp 1 çorba kaşığı ılık su ilave edin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz ve dudak çevresi dışında tüm cildinize yedirin. 10 dakika bekleyin. Cildinizi, önce ılık suyla, sonra soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi 20`li yaşlardaysanız ayda 1 kez, 30`lu yaşlarda iseniz 15 günde bir, 40`lı yaşlarda iseniz haftada bir, 50`li yaşlarda ise haftada 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz.

Elleri yumuşacık yapıyor

Saçlar: Maya, saçların dökülmesini önlüyor.

– 4 çorba kaşığı toz mayayı 1 bardak ılık suda eritin. Erittiğiniz mayayı, saç diplerine yedirin. Birkaç dakika bekledikten sonra, bol suyla durulayın.

Maya ellerin de dostu.

Eller: Yatmadan önce 1 kahve fincanı ılık süte 1 tatlı kaşığı yaş maya ilave edip, eriyinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu doğal el kremini, ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip, ılık suyla yıkayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,509 saniyede oluşturuldu.