Maydanoz ve limonla zinde kalın

Maydanoz ve limon, sindirimi kolaylaştırıp, alınan gıdalardaki vitaminin enerjiye dönüşmesini sağlıyor. Uzmanlar, maydanoz ve limonun A ve C vitamininin kaynağı olduğunu, doğal kullanıldıkları için de bu vitaminleri olduğu gibi vücuda aktardığını belirtiyor.
Maydanoz ve limonun birçok faydası bulunuyor. Bu ürünler çiğ olarak tüketildiğinden vitamin kaybına yol açmıyor. Ancak, maydanozun tazyikli su ile çok iyi yıkanması gerekiyor.

Sabah, öğle ve akşam yenilen üç öğün yemek sırasında yenilmesi gereken maydanoz ve limonun faydaları şunlar…

– Yemeklerde alınan gıdalardaki vitaminin enerji maddesine dönüştürülerek, enerjinin açığa çakması için gerekli vitaminler maydanoz ve limonda var.

– Yemek sırasında maydanoz ve limonun da yenilmesi halinde vücutta enerji oluşmasına katkı sağlayarak, insanın zinde kalmasını sağlar.

– Her fırsatta yenilmesi gereken maydanoz ve limon, vücudun örtü dokusunu, bağ dokusunu ve iç organları örten dokuları sağlam ve sağlıklı kılar.

– Özellikle bazı insanları rahatsız eden ağız kokusunu giderir.

– Sindirim salgısını artırıcı özelliğe sahip olan maydanoz, sindirimi kolaylaştırarak, mideye yardımcı olup alınan gıdaların rahatça hazmedilmesini de sağlar.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,448 saniyede oluşturuldu.