Meyve Suları Yararlı mı?

İçtiğiniz meyve suyu sizin için ne kadar yararlı? Yüzde yüz konsantre meyve suyu bir efsane mi? Hangi meyve suları daha yararlı, hangileri yararsız merak ediyorsanız yazımızı okuyun.

meyve suları yararlı mı?En iyi seçim
Sağlıklı beslenmenizde sebze sularının önemi oldukça büyük. Örneğin domates suyu prostat kanserinden korur. Pancar suyu tansiyonunuzu dengeler. Sebze suları meyve sularından daha az şeker ve kalori içerdiği için beslenme uzmanları tarafından daha çok öneriliyor.

En kötü seçim
Karışık kokteyl meyve suları içmeden önce dikkatli olun. Bu tür içeceklerin çok azı gerçek meyve sularının karışımından oluşur. Bunlar genellikle su, yüksek fruktoz içeren mısır şurubundan elde edilen şeker gibi şeyler içerirler. Yüksek miktarda şeker ve kalori içerirken, besleyici özellği oldukça azdır. Araştırmalar şekerli meyve sularının çocuklarda obezite ve sağlık problemlerini artırdığını gösteriyor.

Yüzde 100 meyve suyu aldatmacası
Saf meyve sularına hiç şeker eklenmiyor mu? gerçek meyve sularının vitamin ve antioksidanlarla yüklü olduğunu kimse inkar edemez. Bir fincan elma suyu eşekerli çikolata kadar şeker içerir. Bu nedenle uzmanlar günde sadece bir kez içmelerini öneriyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,496 saniyede oluşturuldu.