‘Mıknatıs kadın’ olun! Gülümseyin!

‘Mıknatıs kadın’ olun! Gülümseyin!

Çevrenizdeki herkesi kendinize doğru çekmeye ne dersiniz? Ufak ipuçlarıyla çekiciliğe ulaşabilirsiniz. Hemen başlayın!
Gülümsemenin en etkili silah olduğunu artık bilmeyen yok! Tek bir tebessümünüz sayesinde bulunduğunuz ortamı ve karşınızdakinin içini sımsıcak yapabilirsiniz. Yeter ki dozunu ayarlamayı başarın! İş yerinde toplantıya girdiniz ve yeni kişilerle tanıştınız diyelim… Dişlerinizi göstermeden hafifçe gülümseyebilirsiniz. 'Mıknatıs kadın' olun! Gülümseyin!Eğer bir parti ortamındaysanız, sesinizi biraz daha ortaya çıkarabilirsiniz. Çünkü kısık sesli bir kahkaha attığınızda kendinize olan güveninizi açıkça sergilemiş olursunuz. Bu da karşınızdakinin hoşuna gider.

Ses tonunuzu ayarlayın
Diksiyonu düzgün biriyle herkes konuşmak ister! Öncelikle seçtiğiniz kelimelerin doğru olduğundan emin olun. Gerekirse iki kez düşünmekten korkmayın. Ardından kısa ve net cümleler kurun. Kelimelerin dilinizde yuvarlanarak kaybolmalarına izin vermeyin. Konuştuğunuz sırada ses tonunuz anlaşılır olmalı. Ne bağırarak ne de kısık bir ton seçin. Hoşlandığınız kişiyle beraberken ‘cazibeli kadın’ imajı çizmek istiyorsanız, sesinizi birazcık kısmalısınız. Çünkü alçak ve derinden gelen sesler erkekleri her zaman daha fazla etkiler!

'Mıknatıs kadın' olun! Gülümseyin!Rol yapmayın
Yapmacık tavırlar sergileyerek insanların ilgisini sadece bir anlığına çekebilirsiniz. Oysa ki doğal davrandığınızda başkalarının da size karşı rahat olmalarını sağlarsınız. Düşündüklerinizi özgürce söylemek, tepkilerinizi sınırlamamak sizin için büyük bir avantaj. Unutmayın, bambaşka biri gibi olmaya çalışmak samimiyetinizi bir süre sonra yok eder. Çünkü herkesin kendi düşünceleri ve davranışları olmalı. Arkadaşlarınız sütlü kahveye bayılıyor olabilir. Ama siz çayı daha çok seviyorsanız, neden ‘çaydan vazgeçemeyen kadın’ olarak anılmayasınız ki? Attığınız her adımda sadece kendinizi düşünün!

Sakin olun
Etrafınıza bir bakın! Çekici kadınların hepsi ağır bir tempoya sahip. Tabii ki uyuşuk olun demiyoruz. Ama bir ortama girdiğinizde daha ağır hareket edebilirsiniz. Örneğin adımlarınızı kısa kısa atmak yerine, daha uzun tutabilir, bu sırada ortalama bir tempo tutturabilirsiniz. İş yerinde de aynı kural geçerli! Telaş içinde oradan oraya koştururken, tempolu, ama büyük adımlarınız olsun. Sakinliğiniz ve ağırbaşlılığınız etrafınızdakilerin dikkatini mutlaka çekecek!Güçlerinizin farkına varın
Herkes gibi sizin de kusurlarınız ve hatalarınız olabilir. Ama siz, eksikliklerinize odaklanmak yerine, güçlerinizin ve başarılarınızın farkına varmalısınız. Bunun için kendinize dengeli bir bakış açısı geliştirmeniz gerekiyor. Çünkü bugüne kadar yaptığınız her şey, artık sizin bir parçanız. Kendinizi bir bütün olarak sevin ve tüm yönlerinizi kabullenin.

Sınır koyun
Çekici insanların en büyük özelliği, davranışlarının net olması. Siz de başkalarıyla aranıza sınır koymak için öncelikle kendi sınırlarınızı çizmelisiniz. Yapmaktan rahatsız olduğunuz ve sinirlendiğiniz konularda kesin tavrınızı koyun. Örneğin iş yerinde sürekli idare etmek zorunda olduğunuz birine artık bunu yapamayacağınızı söyleyin. Ya da sevgilinize her buluştuğunuzda teknoloji marketlerini dolaşmak istemediğinizi, gerekirse onu bir yerlerde oturup bekleyebileceğinizi belirtin. Tüm bunları yaparken gıcık değil de, kararlı bir tonlamaya ihtiyacınız var. Ve tabii ki davranışınızdan vazgeçmemeniz için kararlılığa…

Mizah duygunuzu geliştirin
Bağışıklık sistemini bile canlandıran gülmek, mutluluk ve coşku hissetmenizi sağlıyor. Bu da etrafa daha pozitif yaklaşmanıza yardımcı oluyor. Zor ve sizin açınızdan kötü olabilecek bazı olaylara gülüp geçmeyi başarırsanız, kendinizi daha iyi hissedersiniz. Yoksa stresli ve gergin bir kadın haline gelebilirsiniz ki bu da çekiciliğiniz açısından pek de güzel bir fikir değil. Her şeyi olduğu gibi kabul etmeyi öğrenin ve gülmeyi unutmayın!

'Mıknatıs kadın' olun! Gülümseyin!Maceracı olun
Diğer kadınlara fark atabilmek için alışılmışın dışında bambaşka şeyler yapmanız gerekiyor! ‘Bir gün mutlaka yapacağım’ deyip yapmadığınız şeyler var mı? O halde onları bir an önce hayata geçirin. Antik bir bölgede dalış yapmak, dağ yürüyüşlerine katılmak, motosiklet kullanmayı öğrenmek gibi farklı deneyimler, alışkanlıklarınızın dışına çıkmanızı sağlayacak. Böylece dünyanızı büyütmüş ve hayata daha farklı gözlerle bakmış olacaksınız. İlla ki çok para harcamanıza gerek yok. Yaşadığınız bölgede de farklı yerler keşfedebilirsiniz. Anlayacağınız burada asıl önemli olan alışkanlıklarınızın dışına çıkmanız…

Paylaşın
Çayınızı, eşyalarınızı, kıyafetlerinizi, yiyeceğinizi… Aklınıza gelen ne varsa, başka insanlarla paylaşmayı öğrenin. Böylece minnettarlık duygunuzu doyumlu hale getirecek ve mutluluğa ulaşmış olacaksınız. Ayrıca çevrenizdekiler eli açık biri olduğunuzun farkına varacak ve bu tavırlarınız gerçekten, ama gerçekten dikkat çekecek. Unutmamanız gereken bir şey var; tüm bunları isteyerek yapmanız. Çünkü siz, tıpkı bir domino taşı gibi yardım zincirinin bir parçası olacaksınız ve bu unvana sahip olmak da sizin için gurur verici bir mesele. Sadece maddi varlıklarınızı değil, manevi deneyimlerinizi de paylaşmalısınız. Sıkıntılarıyla boğuşan arkadaşınıza, yardıma ihtiyacı olan kardeşinize, sevgi isteyen anne-babanıza karşı paylaşımcı olun!

İltifatları kabul edin
İnsanlar kendini beğenmiş kişiler hakkında ileri geri konuşmaya bayılırlar. İşte bu sebepten dolayı size karşı söylenen övgü dolu sözleri sadece kabul edip sustuğunuz oldu mu? Aldığınız iltifatlar karşısında açıklama yapmaya çalışıp hak etmediğinizi düşünerek bahaneler sıralamaya başlıyorsanız; yapmayın! Birileri yaptığınız kekin ya da giydiğiniz kıyafetin çok güzel olduğunu söylerse, ‘etek işte’, ‘normal bir kek’ gibi yorumlarda bulunmayın. Çünkü övgüyü hak eden biri olduğunuz halde, tam tersiymiş gibi göstermiş oluyorsunuz. Farkında değilsiniz ama kendinizle birlikte iltifatı eden kişiyi de küçümsemiş oluyorsunuz. Siz, sizi yücelten durumları kabul edin ve kendinizi rahat hissedin. Büyük tepkiler vermenize gerek yok. Sadece teşekkür etmeniz yeterli olacak. Merak etmeyin, kimse sizin için ‘küçük dağları ben yarattım’ havasında gezdiğinizi söylemeyecek.BUNLARI DA YAPIN!
Ruhsal aşamayı geçtiniz. Şimdi sıra fiziksel anlamda etkileyici olmaya geldi!

'Mıknatıs kadın' olun! Gülümseyin!Saçlarınızı salın
Hafif esen rüzgara karşı yürürken saçları ahenkle dans eden birini gördüğünüzde gözünüz takılmaz mı? Yapılan araştırmalara göre, saçlarını dağınık bırakan kadınlar, erkeklerin daha fazla ilgisini çekiyor. Saçlarınıza bakım yapmayı, size en çok yakışan halde şekillendirmeyi ihmal etmeyin. Temiz olmaları gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın!

Buğulu gözlerle bakın
Hüzünlü bir ifade kazandıran buğulu göz makyajı, aynı zamanda kişiye gizem ve seksilik katıyor! Siyah bir göz kalemiyle göz kapaklarınızı boyadıktan sonra sünger yardımıyla kalemin sert görünümünü dağıtın. Göz makyajınızda rimel kullanmayı ihmal etmeyin. Bakışlarınız ise derinden ve içten olsun.

Dik yürüyün
Yürüyüşünüz sizin CV’niz gibi! Eğer başınız dik ve kendinden emin yürürseniz, daha kolay dikkat çektiğinizi göreceksiniz! Yürüyüşünüzle ilgili sıkıntınız varsa, spor yapabilir, internetteki video ve kitaplarla daha dik nasıl yürüyeceğinizi araştırabilirsiniz. Şimdiden bol şans!

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,553 saniyede oluşturuldu.