Mükemmel görünebilmek için…

Özel günlerde ve her zaman, tepeden tırnağa mükemmel görünmek elinizde. Önemli olan birkaç küçük tüyoyu bilmek… Örneğin makyajınızın bozulmasını istemiyorsanız altına mutlaka bir baz sürün, rimeli doğru sürerek daha büyük gözlere sahip olun.

Cesur renkler sizi farklı ve özel kılar

En doğru baz tonunu bulun
Likit fondöten, kusurları kapatmak ve homojen bir cilt rengi yaratmak için olmazsa olmazlarınız arasında olmalı. Fakat birçok kadın doğu fondöten tonunu bulmak konusunda zorlanır. Size en uygun rengi bulmak için, ürünü el ve çeneniz yerine yanaklarınız üzerinde deneyin. Eğer fondötenin tonu, o bölgelerle aynı renkteyse, cildinizin ışıltılı görünmesini sağlayacaktır.

Yumuşak bir tuval yaratın
Fondöten kullanmayı seviyorsanız ama günün ortalarına doğru yok olmaya başlamasından şikayetçiyseniz, makyaj bazı kullanmayı deneyin. Fondöten altına sürülen bazlar, hafif dokulu bir sıvı şeklinde olur ve makyajın cilde tutunmasını sağlar. Doğru makyaj bazı, ciltteki kızarıklığı hafifletir, cildin nemini artırır ve parlamasını önleyerek, cilde mat ama sağlıklı bir görünüm verir. Aynı zamanda, gözeneklerin içini doldurarak, fondötenin kusursuz bir şekilde sürülmesini sağlar.

Boynunuzu unutmayın
Özellikle son zamanlarda otobronzan kullandıysanız, dışarıya çıkmadan önce yüzünüzün, vücudunuzun geri kalanıyla aynı renk olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Unutmayın, baştan aşağı aynı renk olmanız gerekiyor! Ve bu doğru görünümü elde etmenin en kolay ve güvenli yolu; kocaman,yumuşak bir makyaj fırçasıyla bronzlaştırıcı toz pudra sürmektir. Fırçayı; yanaklar, boyun ve dekolte bölgenizde gezdirin.

Cesur dudaklar için
Dudaklarınızdaki rujun mümkün olduğunca uzun dayanması için, öncelikle rujunuzla aynı renk bir dudak kalemi edinin. Dudak kalemiyle dudak hattınızı çizin, sonra da iç kısımlarını boyayın. Ardından rujunuzu sürün.

Allığınız kalıcı olsun
Makyajın kalıcı olmasını sağlamak için farklı dokuları karıştırmak gerekir. Mesela, yanaklarınızdaki rengin kalıcı olmasını istiyorsanız, önce krem dokulu bir allık, üzerine de toz allık sürün. Alttaki krem dokulu ürün, bir baz görevi görerek, toz allığın daha dayanıklı olmasını sağlar.

Bulaşmayan kırmızı dudaklar
Kırmızı dudaklar, makyajınızı gündüzden geceye taşımanın en mükemmel ve en pratik yoludur. Fakat, kırmızı bir rujun yerinde kalmasını sağlamak başlı başına bir işe dönüşebilir. Doğal görünümlü dudaklar istiyorsanız, seçiminizi şeffaf dokulu, kırmızı bir parlatıcıdan yana kullanın.

Pratik likit eyeliner
Eyeliner sürmenin püf noktası; çizgiyi çekmeye gözbebeklerinizin tam üzerinden ve mümkün olduğunca kirpiğe yakın başlamaktır. Gözlerin dışına doğru gittikçe, çizgiyi kalınlaştırın. Ardından gözlerinizin en iç bölümüne geri dönün ve yine kirpiklere yakın incecik bir hat çizerek, iki çizgiyi birleştirin. Bu teknik, sizi gözlerinizin iç kısmına fazla eyeliner sürmekten koruyacaktır.

Gözleriniz büyük görünsün
Bütün ünlülerin doğal olarak gür ve uzun kirpiklere sahip olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Bu harika kirpiklerin ardındaki sır, takma kirpiklerdir. Gözlerin dış köşelerine yapıştırılan birkaç tel takma kirpik, gözlerinizi olduğundan çok daha büyük gösterecek ve yüzünüzde anında dinlenmiş bir ifade yaratacaktır.

Dumanlı gözlerin sırrı
Söz konusu mükemmel dumanlı gözler yaratmak olduğunda, uymanız gereken birkaç önemli kural var. Göz önüne almanız gereken en önemli şey renk geçişinin yumuşak bir şekilde olmasıdır. Hangi tonu uygularsanız uygulayın, renk kirpik hattında en koyu haliyle uygulanmalı, kaşlara doğru ise giderek açılmalı ve yumuşamalı.

Göz farınızı değiştirin
Farklı ve cesur renklerdeki farı en kolay kullanmanın yolu içine bir parça kahverengi veya siyah far karıştırmaktır. Böylece en cesur renk bile yumuşayacak, daha az belirgin görünecektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,599 saniyede oluşturuldu.