Mükemmel sevgili nasıl olunur?

Mükemmel sevgili nasıl olunur?
Genellikle ilgisiz olan, kavga çıkaran, kıskançlık yapan hep erkeklerdir değil mi?

İlişkilerimizi değerlendirirken ya da tanımlarken genellikle karşı tarafı suçlama eğiliminde oluruz. Genellikle ilgisiz olan, kavga çıkaran, kıskançlık yapan hep erkeklerdir değil mi? Bizim hiç suçumuz yoktur!

Ama yeri geldiğinde kendimizi de eleştirebiliyorsak ancak o zaman daha mutlu bir ilişki yaşamamız mümkün olabilir. Peki siz nasıl bir sevgilisiniz, hiç düşündünüz mü? Aşağıda yer alan maddelerden hepsine ‘Evet, ben de’ cevabını veriyorsanız gerçekten mükemmel bir sevgilisiniz demektir!
İLGİLİYİM AMA BOĞACAK KADAR DEĞİL

Bu hassas bir denge gerektirir. İlgili olmak ve sıkmak arasında kaldığınızı hissettiğinizde sadece geri çekilin ve onun size gelmesini bekleyin. Yaptığı her şeyde destek olduğunuzu hissettirin. Kimseyi bulamadığında sizinle rahatlıkla dertleşebileceğini her fırsatta ona hatırlatın. Ama asla onun ekseni etrafında dönmeyin, kendinizin de ayrı bir birey olduğunu ve onsuz da bir dünyanız olduğunu unutmayın.
MIZMIZ DEĞİLİM

Biz kadınlar bazen sadece ilgi ve şefkat görmek için sudan bahaneler yaratarak kavga çıkarabiliyoruz. Erkekler bu tarz oyunları hemen anlar ve kaçar. Canınız sıkkınsa ve onun aşkını hissetmeye ihtiyacınız varsa bunu sadece ona söylemeniz yeterli olacaktır. Bir de sürekli bir şeylerden şikayet edip dünyayı hem kendinize hem de ona zehir etmeyin.
ONUN ALANINA SAYGI DUYARIM

Bir erkek için kendine ayırdığı alan, bir kadınınkinden çok daha değerli olabilir. Onun yaptığı halı saha maçlarına, erkek erkeğe içki muhabbetlerine ya da aile toplantılarına ses çıkarmayın. Siz de kendi özel alanınızı koruyun ve müdahale ettirmeyin. Sevgilinizin yapmaktan zevk aldığı şeyleri asla küçümsemeyin, hakaret etmeyin.
DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAM

Eğer ona aşık olduysanız, bunu kendinize sık sık hatırlatın. Aşkınızı değiştirmeye çalışmıyorsanız, onu da değiştirmek için uğraşmayın. Kimseyi kendinize göre yeniden uyarlayamazsınız. Onu olduğu gibi kabul etmeye ve öyle sevmeye çalışın.
DÜRÜSTÜM

Ona yalan söylemeyin. Bilemediğiniz konularda biliyormuş gibi bir şeyler anlatmaya çalışmayın. Sadece dürüst olun.

Comments are closed.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 170 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,360 saniyede oluşturuldu.