Mutlu Bir Cinsellik İçin Neler Önemli

mutlu cinsellikEvlilikte mutluluğa giden yolda sağlıklı bir cinsel yaşam için dikkat edilmesi gerekenler…

Sağlık, evlilik ve cinsellik… Üçünü bir arada ve mükemmel yürütmenin yöntemi üzerine kafa yoran araştırmacılar, düşman olarak stresi seçmişler. İşte A’dan Z’ye insanı her alanda etkileyen bu modern çağ illeti ile mutlu mesut bir yuva için yapılması ve kaçınılması gerekenler listesi.

OFİS STRESİ

Sabah erken kalkma zorunluluğu, zamanın önemli bir bölümünü yoğun trafikte harcama, bitmek bilmeyen iş randevuları ve rekabet ortamı yüzünden stresi taa iliklerimizde hissediyoruz. Koşuşturma akşam evde de devam ediyor. Stres ve yorgunluğun faturası cinsel isteksizlik + paylaşma eşittir mutsuzluk…

ÇARESİ:
İş yaşantınıza ayırdığınız süre ne kadar fazla olursa olsun, cinselliği göz ardı etmemeniz gerekiyor. Eve iş taşımamakla başlayın mesela.

İLAÇLAR

İşte ana suç faktörlerinin ikinci maddesi. Özellikle mide, tansiyon, diyabet ve depresyon ilaçları santral sinir sistemine etki ederek cinsel yaşamı sabote ediyor. ..

ÇARESİ:
İlaç kullanımı tedavinin önemli bir parçası ama cinsel yaşamın olumsuz etkilenmesini de görmezden gelmemek gerektiğini söylüyor uzmanlar ve ekliyorlar “Eğer ilaç tedavisinin ardından cinsel hayatınızda sorunlar başladıysa, bunu doktorunuzla paylaşın!”

FİZİKSEL SORUNLAR

Diyabet ve hipertansiyon gibi sağlığı bozan her türlü rahatsızlık dolaylı ya da doğrudan cinsel yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Örneğin kandaki yağ ve kolestrol değerleri yükselince damar sertliği gelişebiliyor. Bu hastalık erkeklerde ereksiyon bozukluğna yol açıyor. Kronik hastalıklar kadının genital organındaki mekanizmayı bozarak cinsel ilişkide sorun yaşamasına neden olabiliyor. ..

ÇARESİ:
Kronik bir hastalığınız varsa, daha kaliteli bir cinsel yaşam için nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda doktorunuzdan bilgi alın.

AŞIRI EGZERSİZ

Vücudu forma kavuşturmanın yolu elbette düzenli spor yapmaktan geçiyor. Tabii egzersizi abartmadığınız ve bedeninize gereğinden fazla yüklenmediğiniz sürece! Çünkü, aşırı uygulanan egzersiz kandaki hormon seviyelerini olumsuz yönde etkileyerek cinselliğe darbe indiriyor.

ÇARESİ:
Egzersizi mutlaka doktor kontrolünde yapın.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,440 saniyede oluşturuldu.