Nasıl Bir Eş Olurdunuz?

Etrafta bu kadar fazla evlenen olunca, onların nasıl birer eş olduklarını değerlendirmeden duramazdık. Siz de bu eş prototiplerine bakarak hangi kategoriye girdiğinizle ilgili ipuçları edinebilirsiniz.

Kendini Erkeğine Adayan
Kendini her şekilde teslim eden eş modelinin günümüzdeki favori temsilcisi olarak Cambridge Düşesi Kate’i gösterebiliriz. Erkeğiyle arasında demirden bir bağ oluşturma amacı güden bu kadın, her türlü kontrolü de eşine verir. Ve tıpkı Middleton’ın durumunda olduğu gibi, stratejisini hiçbir şekilde belli etmez. Bu sayede de sevdiği erkek kendisini yönetiyormuş gibi hissetmez. Sevdiğiniz erkeğin yaptığı sporun en ince detaylarını öğrenebilir, hoşlandığı kıyafetleri giyebilir ve örneğin at binerken çok ilginizi çekiyormuş gibi onu pür dikkat izleyebilirsiniz.
Genelde Şöyle Der: “Çok iyisin.”
Nadiren Şöyle Der: “Arabaya atla, ailece tatile çıkıyoruz.”

Önce Kendini Düşünen
Bu tip kadınlar, eşleri onlara sahip olduğu için kendilerini şanslı saymalarını beklerler ve her zaman mutlu edilmeleri gerektiğine inanırlar. Erkeklerini dikkatlice seçer ve “Ben buna değerim” imajı üstünde sıkı bir şekilde çalışırlar. Fransız Başkanı Sarkozy’nin Carla Bruni ile kumsalda çekilen fotoğraflarını gözünüzün önüne getirin. Başkan, eşinin yanında yaşına göre çok fit durmuyor mu? Bunun için sıkı bir egzersiz ve diyetten geçtiğinden eminiz. Bunu kendisinden genç ve güzel bir kadın için yaptığından dolayı pek de gocunduğunu sanmıyoruz. Kendisine güvendiğini belli eden bir kadın ailesinin sürekliliğini sağladığı gibi, çocuklarla da eşinin kafasını meşgul tutar.
Genelde Şöyle Der: “Aşçı istiyorsan, kendine bir tane bulmalısın.”
Nadiren Şöyle Der: “Tanıştığımız kadın çok tatlı birine benziyordu.”

Evcimen Eş
Tek amaçları erkeklerin ilgisini çekmek olan evcil tanrıçalarla karıştırılmamaları gerekiyor. Bu eşin önceliği çocukları ve ailesinin mutluluğunun sürekliliğini sağlamaktır. Bebekleri için en iyisi neyse o şekilde evini düzenler ve eşinden evin kurallarına uymasını bekler. Bu görevler arasında bebeklerin altını değiştirme ve çocuklarının arkadaşlarının aileleriyle sosyalleşme sayılabilir. Bir erkek tüm bunlarla baş edebiliyorsa, eşini çok sevdiğini ispat etmiş olur. Erkeğin çok çalıştığından dolayı pek ortalıkta gözükmediği durumlarda, eş evi her zaman harikalar diyarında yaşıyorlarmış gibi yönetmesini bilir.
Genelde Şöyle Der: “Yatakta yeterince yer yok. Salonda uyuman gerekecek.”
Nadiren Şöyle Der: “Saat daha 4. Bir şişe daha içebiliriz.”

Alışkanlıklarından Vazgeçmeyen
Bu eşler enerjilerinin neredeyse tamamını erkeklerini elde etmeye adar ve sırf aldatıldılar diye arkalarını dönüp gitmezler. İpucu ise bu eşin hayat tarzında yatar: Diğer kadının rüyasında bile göremeyeceği evler, elbiseler ve tatiller. Kendisine olan güvenini kaybetmeye başladığını anladığı anda eşi Mick Jagger’ı terk eden Jerry Hall’u hatırlayın. İşte başka bir kadın yüzünden yaşam tarzını değiştireceğine ölmeyi tercih eden bu eş, Hall’un yaptığını aklından bile geçirmez.
Genelde Şöyle Der: “Elbisemi beğenmedim ama sen bayılıyormuş gibi davran.”
Nadiren Şöyle Der: “Sensiz daha mutlu olurum.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,460 saniyede oluşturuldu.