Ne Yediğini ‘Tweet’le Kolay Kilo Ver …

Kimileri kilolarından, kimileri de porsiyonların büyüklüğünden utanır. Kilo vermede bu utanç, bazen işe yarar bazen de hiç etki etmez. Bu motivasyonu diyete yansıtmak isteyen Alex Ressi de kolları sıvayıp bir uygulama oluşturdu.

Twitter kullanarak kilo vermek

Olay gayet basit, twitter kullanıcıları günde aldıkları kaloriyi, 140 karakterlik twitter mesajları halinde diğer okuyucularla paylaşıyor. Gerisi, çok yemenin getirdiği utançla kendiliğinden gelişiyor.

“Ne Yediğini Tweetle” uygulamasında altı ayda 18 kilo verdiğini söyleyenler arasında Britanyalı aktör Stephen Fry gibi isimler de yer alıyor. ‘Ne Yediğini Tweetle’, bu uygulamayı kullananlar için bir nevi online yiyecek günlüğü tutmalarını sağlıyor. Daha şimdiden sekiz bin kullanıcısı olan uygulama, diğer kullanıcıların kaç kalori aldığınızı da görmenize olanak sağlıyor ve diyet yapanların tartışması için de bir forumu var.

Uygulamanın yaratıcısı Ressi, “İnsanlar başarılarını diğerleri ile paylaşabilmeli ve başkalarına baskı yapmalı. Bu uygulamayı kullanarak 10, 20 hatta en çarpıcı olan 35 kilo kaybettiklerini anlatan hikâyeler dinledim” dedi. Sağlıklı ve etkili kilo vermeye yönelik çalışmalarıyla ünlü şirket Weight Watchers’ın sözcüsü de “Teknolojiyi kullanarak ne yediğinizin kaydını tutmak yardımcı oluyor” yorumunu yaptı.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,395 saniyede oluşturuldu.