Neştersiz Güzelleşmek Artık Mümkün…

Karın, bel, göbek, kalça ve sırt başta olmak üzere bölgesel yağlanmalardan kurtulup, zayıflamak artık daha kolay. Neştersiz ve acı çekmeden ses dalgaları ile çalışan kavitasyon uygulaması ile derialtı yağ dokuları güçlü titşerimler yardımıyla parçalanarak vücuttan dışarı atılıyor.

Bayan-erkek herkesin ortak sorunu olan fazla filolar ve yağlanmalardan kurtulmak artık daha kolay. Vücuttaki kilolardan kurtulmak için teknolojinin son ürünlerinden olan Kavitasyon(ses dalgası) ile ameliyatsız, kısa sürede gözle görülür sonuçlar alınabiliyor.

Özellikle bayanların acı çekmeden kısa zaman içerisinde incelmeyi sağlayan bu neştersiz güzelliğe de büyük rağbet gösteriyor.

Bölgesel zayıflama ve selülit uygulamalarında kullanılan Mezoterapi, liposuction gibi tekniklerden daha kısa sürede sonuç veren Kavitasyonun hiç bir yan etkisinin bulunmadığını ve her yaştaki bay ve bayana uygulanabileceğini söyleyen Doç.Dr.İbrahim Aşkar “Fizikte buhar dolu kabarcıkların oluşup sönümleşmesine kavitasyon adı verilir ve benzer işlem ultrasonik dalgalarla yaratıldığından bu işleme ultrasonik kavitasyon adı verilir. Kavitasyonda ultrasonik dalgalar vücuda dışarıdan derinin üstünden verilmektedir. Ultrasonik kavitasyon, düşük frekanslı ses dalgaları ile ciltaltındaki yağ dokusundaki yağ hücrelerinde ani ve yüksekbasınç değişikliklerine yol açarak, mikrobaloncuklar oluşturup, bu baloncukları patlatarak yağ hücrelerinin zarlarında Mekanik hasar ve parçalanmalara yol açılması yöntemidir. Köpükleşme, genişleme ve patlama ile ortaya çıkan bu tabloya kavitasyon denilir. Böylece yağ hücrelerinde depo edilen yağ Sıvı hale dönüşerek, yağ asitlerinin serbest kalmasına ve lenf yollarından yağ dokusundan uzaklaşmasını sağlar. Yağ asitleri karaciğerde metabolize edilerek, vücuttan atılır. Ultrasonik kavitasyon yöntemi diğer dokularda herhangi bir hasara yol açmaz. Farklı frekanslarda uygulanan ultrason değişik derinliklerdeki yağ dokularını eritmede faydalı olur. Ultrasonun frekansı azaldıkça daha derin yağ dokulara etki ederken, arttıkça da daha yüzeysel yağ dokularını eritir. Serbest yağ asitleri kas doksunda enerjiye çevrilerek kullanılırken, karaciğer ve böbrekten dışarı atılımı sağlanır. Bu işlemin faydası da bir hafta sonra yağ kitlesindeki azalmayla kendini gösterir. Ultrasonik kavitasyonun avantajı ağrı, sızı ve morluğa yol açmaması ve seans sonrası hastanın normal yaşamına devam edebilmesidir” dedi.

ACI ÇEKMEDEN YAĞLARDAN KURTULUN
Liposuction (Yağ alımı) uygulaması yapılacak olan hastalara, uygulama öncesi kavitasyon yapılmasının başarı oranını daha da yükselteceğini belirten Doç.Dr.İbrahim Aşkar, Ultrasonik kavitasyonun bazı ameliyatlara kesinlikle alternatifi olmadığını ifade ederek ” Liposuction, karın, popo, bacak ve kol germe gibi ameliyatların alternatifi olamaz. Ancak destek olarak oldukça etkili olmakla beraber, cerrahi gerektirmeyecek kadar az yağ birikimi olan hastalarada da başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. İlk seansta 2-10 cm arasında incelme sağlayabiliyor. Tedavi yağsız diyet ve bol Su ile desteklenmelidir. Bel, karın, göbek, kol, basen ve sırttaki diyetle bile erimeyen yağ lokalizasyonlarını eritmek için kullanılan ultrasonik kavitasyon yöntemi selülit görünümünün azalması ve cilt ciltaltı dokularının sıkılaşmasını da sağlıyor. Haftada bir yada iki seans yapılması uygundur” şeklinde konuştu.

Ultrasonik Kavitasyonun bayan erkek herkes uygulanabileceğini belirten Doç.Dr.Aşkar, aşırı kilosu bulananlara diyet önerildiğini ancak, bölgesel yağlanmalar için ise diyet uygulamasının gerekli olmadığını söyledi. Bu kavitasyon yaptıranların uygulama ile birlikte tempolu spor yapmalarının faydalı olduğu 15. günün sonunda yağ dokusundaki azalmaların rahatlıkla görelebileceğini belirten Aşkar, hamile ve emziren bayanlar, kalp pili ve stentli hastalara ve kronik karaciğer hastalığı olanlara da önerilmediğini söyledi

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 1,204 saniyede oluşturuldu.