Ofis şıklığının altın kuralları

ofis1İş dünyasında yer alan her kadının sıkıntılarından biri de işe giderken ne giyeceğidir. Ofiste hem şık, hem de saygıdeğer bir insan olarak görülmek istiyorsanız, dikkate almanız gereken birkaç kural var.

İş kadınlarının belki de en çok zaman geçirdikleri yer işyerleri veya ofisleridir. Yaptıkları iş kadar giydikleri kıyafet de önemli. Bu yüzden her kadının iş itibarı söz konusu olunca iş kıyafetleri bunu etkileyen önemli unsurlardandır. Kıyafet deyip geçmemek gerekir. Aslında özellikle iş kıyafetleri hem kendine olan saygıyı hem de karşındakine olan saygıyı gösterir ki saygı kelimesi iş hayatındaki en önemli kelimedir.

“Bugün işe giderken ne giyeceğim?” sorusu her sabah kafaları kurcalayan bir soru dur. Aslında izleyeceğiniz birkaç yöntem ve dikkat edeceğiniz küçük ayrıntılarla ofis şıklığım yakalayabilir, kariyerinizi etkileyecek bir adım atabilirsiniz. İşte ofis şıklığı için uymanız gerekenler…

İş kıyafetinde önemli olan rahatlıktır. Tüm gün aynı kıyafetin içinde olacağınız için ne giyerseniz giyin rahat olması gerekir. Kaşındıran ve teninizi rahatsız eden, sıkan kumaşlar çalışmanızı da etkiler. Bu yüzden rahat ettiğiniz kıyafetler seçin.

Mini etekler, mini şortlar ve askılı plaj elbiseleri ofis için uygun değildir. Elbise giymek istiyorsanız klasik kesim elbiseler ofis şıklığı için iyi bir alternatiftir ve blazer ceketlerle çok hoş kombine olabilirler.

Etek işyeriniz veya ofisinizde en çok giyeceğiniz parçalardandır. Bu yüzden eteklere yatırım yapın. Ancak etek boyunun dizinizin çok üzerinde olmamasına dikkat edin. Diz hizasında Veya dizinizin biraz üzerinde olması gerekir. Çok dar etekler rahat hareket etmenizi engeller, bu yüzden koşuşturmalı bir işiniz varsa denmekleri taretti etmeyin.

İş kıyafetleri hafta sonu veya gece giyinilen kıyafetlerden farklı olduğu için gardırobunuzda özel ayrı bir bölüm yapın. O bölüm için klasik birkaç parçaya yatırım yapın; dar kesimli etek ceket, pantolon ceket takımları ve beyaz gömlekler gibi. Klasik çizgileri tercih ederek profesyonelliğinizi yansıtın.

Kıyafetlerinizi tamamlayacağınız takılar çok önemlidir. Sade ve abartısız aksesuarlar her zaman tercihiniz olmalıdır. Sade bir yüzük, inci küpe ve zarif zincirli kolyeler idealdir. Aşırı büyük, parlak mücevherler ve hareket ettikçe ses çıkaran takılar işyerleri için uygun değildir. Unutmayın gösteril ve ihtişam işyerinde pek uygun olmaz.

Çantanızın trendleri yansıttığı kadar kullanışlı olması da çok önemlidir. Büyük olduğu kadar farklı gözlerinin olmasına dikkat edin. Deri ve klasik çantaları her zaman rahatlıkta kullanabilirsiniz.

Pantolon yine ofis şıklığı için etekler kadar önemlidir. Pilili pantolonlar, slim fit pantolonlar, keten, yün pantolonlar ve yaz aylan için kapri pantolonlar alternatifleriniz arasındadır. Jeanler, bermuda pantolonlar, tayflar ve harem pantolonlar işyerine giyilmemesi gereken pantolonlardır.

Ayakkabı seçiminde dikkatli olmanız gerekir. Ayağınızı sıkan ayakkabılar işyerinde dikkatinizi dağıtır, ağrıdan işe konsantre olmazsınız, özellikle topuklu ayakkabılarda dolgu topuk tercih edebilirsiniz, sivri topuklar rahat hareket etmenizi engeller, yaz aylarında şık babetler eteklerinizle çok hoş kombine olurlar. Parlak, saglik göz alıcı renklerdeki ayakkabılar, aşın yüksek ölçekler ve parmak arası terlikler işyeri için uygun değildir.

Bluzlar ve gömlekler takımlarınızı tamamlayan önemli parçalardandır. V yaka ve bisiklet yakalı bluzlar ofis şıklığı için alternatifleriniz arasında Çok dekolteli, sutyeninizi belli eden açık renkli kumaşlar görünümünüzü mahvedebilir, işyeri için uygunsuz olabilir.

İşyerine gidilirken tabii ki saçların düzgün olması gerekir ancak yoğun çalışıyorsanız, kuaföre gidecek zamanına yoksa kendinize en yakışan en doğal modeli bulup kendiniz evde pratik saç modelleri yaratın. Kendinize yakışan doğal birkaç model bulduktan sonra her sabah onları uygulamak işinize gelecektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,375 saniyede oluşturuldu.