Oje sürmenin inceliklerini biliyor musunuz?

 

Bu konuda zorlanan bayanlara özel ipuçları…

 

Oje sürmek biraz el becerisi gerektirir tabii ama asıl önemli olan tekniği bilmektir. Evoria.com, bu konuda zorlanan bayanlara özel ipuçlarında bulundu ve oje sürmenin inceliklerini paylaştı.

Öncelikle ojenin rengine karar verilmelidir ve bunu yaparken tırnak şekli göz önünde bulundurulmalıdır. Kısa ve köşeli tırnaklar için koyu renkler ideal olacaktır. Uzun ve yuvarlak biçimli tırnaklara sahip olanlar ise açık ve pastel tonlu ojeleri tercih edebilirler.
Oje sürerken başarılı sonuç almak için oje sürmeden önce ellerin de hazırlanması gerekir. Eller, lanolinsiz bir sabunla sıcak suda yıkanmalı ve havlu ile kurulanmalıdır. Aseton ile tırnaklarda kalan kirler ve yağlar da çıkartılmalıdır.

Törpü işlemi ile oje sürme aynı gün yapılmamalı

Ojeden önce tırnakların sağlığı için ojenin altına koruyucu sürmeyi de unutmamak gerekir çünkü zemin çok önemlidir. Koruyucu tırnak uçlarına yoğun olarak uygulanmalı ki, ojenin tırnak uçlarındaki ömrü uzasın. Ojenin uzun ömürlü olması için törpüleme işlemi ile oje sürümünün aynı gün içinde yapılmamasını öneriyor.

Doğru oje sürme tekniği

Oje sürmeden önce şeffaf bir kat uygulanmalıdır. Bu kat hafif dışarı da taşırılmalıdır ki oje sürüldüğünde tırnak etlerine renkler yapışmasın. Ardından oje sürülmeye başlanabilir. Oje sürmeye tırnağın tam ortasından başlanmalıdır ve üç seferde oje sürme işlemi tamamlanmalıdır. Birinci kat tüm tırnaklara uygulandıktan iki dakika sonra ikinci kat sürülmeye başlanmalıdır. Her bir tırnak üç adımda bitirilmelidir. Parlak bir görüntü elde etmek için ikinci kat oje kuruduktan sonra parlatıcı uygulanabilir.

Ojenin pürüzsüz olması için rengin ilk katında ince uygulama tercih edilmelidir. Oje fırçasının tırnağa paralel uygulayarak, oje tırnakların başlarından uçlarına doğru sürülmelidir. İkinci katı uygularken ise baş parmaktan küçük parmağa doğru gidilmelidir.

Ojeyi hızlıca kurutmak için buzlu su

Ojeyi sürmek kadar bozmadan kurutmak da önemlidir. Kurutmayla ilgili çok pratik bir ipucu: Buzlu su dolu kabın içinde elleri 1-2 dakika bekletmek. Sonraki günlerde de ojenin üzerine üç günde bir oje kurutucusu uygulanması, ojenin renginin daha uzun süre canlı ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Eğer kurutucu yoksa saç kurutma makinesinin düşük sıcaklığında elleri dönüşümlü olarak bekletmek işe yarayacaktır.

Oje ne kadar başarılı uygulansa da, ojeler mutlaka soyulacaktır. Bu durumda silip tekrar baştan oje sürülmek istenmiyorsa yapmanız gereken ojesi soyulmuş tırnağa önce ince bir kat oje sürüp, kuruduktan sonra bir kat daha sürmektir. Üzerine tekrar parlatıcı veya kurutucu uygulanmalıdır. Soyulan yerler için daha mat ve koyu bir renk ile yama yaparak daha trend bir görünüm de sağlanabilir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,346 saniyede oluşturuldu.