Olgun kadın-genç erkek aşkları…

 

  • Olgun kadın-genç erkek aşkları…

Aşkın yaşı yoktur, gücü vardır Olgun erkek-genç kız ikileminden sonra, olgun kadın-genç erkek denklemiyle karşı karşıyayız. Bu duruma ilk tepki veren yine biz kadınlar olduk! ‘Neden, niye?’ diye sormadık.

Yaşını başını almış erkeklerin yanında genç kızlar görmeye çoktan alıştık. Çok gördüğümüz, bir süre sonra normal gelmeye başlar ya, biz de bu durumu kabullendik gitti. Olgun kadın-genç erkek aşkları...Bir erkeğin, neredeyse torunu yaşında bir kadını koluna takmasını olağan bulduk, kolay anladık. Erkeğin sebeplerini sorgulamak yerine kadının sebeplerini sorguladık: “Para cazip gelmiştir” dedik. “Baba özlemi duyuyor” ya da “Erkeğin sosyal statüsüne göz dikmiştir kesin” dedik. Kapı arkalarından dedikodu yaptık ama hiçbirimiz ilişkinin sebebini ‘aşk’ olarak görmedik. Olgun erkek ve genç kadın denklemini yeni yeni içimize sindirmiştik ki, bir de olgun kadın ve çıtır erkek denklemi çıktı karşımıza. Bu duruma, ironiktir ama, ilk tepkiyi öncelikle kadınlar verdi. Olgun erkeği birkaç cümleyle yargılayıp, en fazla ‘kart zampara’ yakıştırmasıyla kabullenen kadınlar, söz çıtır erkekleri kapan olgun kadınlara geldiğinde, yerden yere vurmalar başladı. Genç sevgili edinen bu kadınların ahlaksızlığından tutun da, gençlere kötü örnek olmasına kadar varan eleştirilerin, ilişkinin yürümeyeceği üzerine girilen bahislerin tarafları hep kadınlar. Bu tepkilerin yarısına sağduyu dersek, yarısına da kıskançlık demek yanlış olmaz herhalde.
Neden genç erkek?
Bir kadının kendisinden genç bir erkekle ilişki yaşaması sağlıklı mıdır? Bu ilişki hangi sebeple başlar, nasıl devam eder? Genç bir erkek olgun bir kadında ne bulur? Kadın, çocuğu yaşında bir erkekten neler bekler? Gelin hep birlikte inceleyelim:
• Kadınlar olgunlaştıkça gücünün ve güzelliğinin farkına varır. Kadın artık ne istediğini keşfetmiş, içsel yolculuğunda belli bir olgunluğa gelmiştir. Kendinden emin, cinsel kimliğiyle barışık bir kadının yaydığı elektrik, genç erkekleri mıknatıs gibi çeker.
• Belirli bir yaşa gelmiş ve olgunlaşmış bir kadın, ilişkisini duygusal çalkantılardan temizlemeye ve sadeleştirmeye gayret eder. Dün gece neredeydin ya da niye beni aramadın gibi cümleler lügatinden çıktığı için, genç erkek için duygusal olarak da bir çekim kaynağıdır. Hele bir de kadının bir kariyeri varsa, kimi zaman gün içinde bir telefon konuşması bile lüzumsuz gelecektir.
• Genç bir erkeğin, güçlü bir kadından öğreneceği çok şey vardır. Olgun bir kadınla beraber olmak, erkek için basamakları üçer beşer atladığı bir merdiven çıkmak gibidir.
• Olgun kadın, aşkı ve ilişkileri daha önce tecrübe etmiş olduğu için, genç erkeğe güzel duygular yaşatır. Kapris yapmaz, müdahale etmez. Bu ilişki nereye gidecek konuşmalarına mahal kalmaz. Zaten ilişkinin gidişatına yön veren kadındır.
• Genç erkekle ilişkisini evliliğe taşıyan kadınlar yok değil elbette ama olgun kadının genç erkekle ilişkisinden beklentisi evlilik olmayacağı için erkek kendisini köşeye
sıkışmış hissetmez. Henüz hazır olmadığı bir adıma zorlanma tehdidi olmadan ilişkisinin keyfini yaşar.
• Olgun, hele ki başarılı bir kariyeri olan kadın, maddi gücünü ilişkisini renklendirmek için kullanabilir. Ancak kadının ekonomik gücü, erkek için sıkıntı verici bir hale de gelebilir.
• Olgun kadının genç erkeğinden en büyük duygusal beklentisi, kendisine duyduğu hayranlığı hissettirmesi, güzelliğini vurgulamasıdır.                                                                                                                                                                                                                            Geçen yılların şarap etkisi
yarattığını duymak her kadının hoşuna gider.
• Olgun kadın cinselliğiyle barışmış, vücudunu tanımıştır. Genç erkeğin hayatını renklendirmesini, olgunluğunun tadını çıkartmasına hizmet etmesini bekler. Cinsellik artık kendini aramaya değil, keşfettiği benliğini doyurmaya hizmet eder.
• Kendinden yaşça büyük kadınla evlenen erkek zengin olur derler. Şehir efsanesi deyip geçmemek gerek. Kadının hayat tecrübesinin, bir bildiği olmasının, bu inanca illa ki
katkısı vardır.

Eş dosta kulak tıkayabilir misiniz?
Ancak bütün bunlara rağmen, bu yaşsız ilişkiler göründüğü kadar kolay olmayabilir. Her şeyden önce eş dost, akraba bu ilişkiyi kolay kabullenmez. Kendisinden genç bir kadınla birlikte olan olgun bir erkeğe anlayışla bakan toplum, aksine bir ikiyüzlülükle olgun kadın ve genç erkek ilişkisine saygı göstermez. Etraftan gelen seslere kulaklarımızı
kapatırsak, bu ilişkiler çok uzun soluklu olur mu? İstisnaları olmakla beraber, genelde çok uzun sürmez. Olgun kadın bir süre sonra sıkılır. Güç arar, geminin dümenine geçecek
bir kaptan arar. Bir noktadan sonra, genç erkekle yaşadığı renkli geceler yerine, benzer
birikimlerin paylaşılabildiği, uzun sohbetleri arar. Erkeklerin geç olgunlaştığını, kocaman kocaman adamların liseli çocuklar gibi Play Station partileri yaptıklarını düşünürsek, genç erkeği idare edecek kadının sabır taşı olması gerektiğini de unutmamak lazım. Genç erkeğin ne halı saha maçı biter, ne kulüp partileri. Kadın, yaşının olgunluğuyla sabır çıtasını yükselttiyse ve bir de annelik özlemi çekiyorsa, ne ala…Olgun kadın-genç erkek aşkları…

Aşkın yaşı yoktur, gücü vardır Onlar da gençlerle birlikte!
Genç erkeklerle birlikte olmayı seçen ünlülerin ilişkilerine baktığımızda, ilişkilerini mutlu sürdürenlere de rastlıyoruz, ilişkinin yürümeyeceği rahatlıkla tahmin edilebilir olanlarına da… Zaman zaman kendinden oldukça genç erkeklerle aşk yaşayan                                                                                                                                                                                                                                    Seda Sayan’ın, özen gösterdiği formuyla, bakımıyla kendinden genç bir erkekle beraberlik yaşamaması için hiçbir neden yok gibi görünüyor. Erkeklerin onun kadar güzel, başarılı ve güçlü bir kadınla birlikte olmak istemesi de hiç şaşırtıcı değil. Ancak Seda Sayan kadar güçlü, başarılı ve sorumluluk duygusu yüksek bir kadının, bir noktadan sonra hayranlık duyabileceği, kendisinden daha güçlü bir erkeğe ihtiyaç duyacağını kestirmek zor değil. Sorumluluk duygusu ve yönetim becerileri bu denli gelişmiş bir kadın, arkasını toplamak zorunda kalacağı değil, yorulduğunda yaslanabileceği güçlü bir erkekle birlikteliği tercih eder.

Pınar Altuğ, tüm eleştirilere ve medya baskısına kulaklarını tıkayarak yaşadığı ilişkiyi aile çerçevesine taşıyan istisna isimlerden. Küçük kızları, Altuğ’un ilişkisini eleştirenlere, üç günlük ömür biçenlere en güzel cevap.

Nilgün Belgün için kendisinden genç erkeklerle ilişki yaşıyor denildiğinde, herhalde birçok insan şaşırır. O kadar enerjik ve yaşsız bir kadın ki, onun pırıltısına dalan bir insanın yanındaki erkeği fark etmesi çok zor. Ne istediğini bilen ve akıllı bir kadın Nilgün Belgün. Her ne yaşıyorsa, vardır bir bildiği.

Meltem Cumbul, evlilik kararıyla sevenlerini de müstakbel eşinin ailesini de şaşırttı. İç dünyasını medyadan saklamakta usta olan Cumbul’un gülümsemesi, içinde küçük bir çocuk
olduğunu düşündürmez mi? O küçük kız çocuğuna seçtiği genç eş yakışmadı mı?

Ebru Gündeş her zaman olgun bir duruş sergileyen bir sanatçı. Kendisinden 10 yaş küçük olduğu söylenen eşinin de olgun ve güçlü bir görünüm sergilediği ortada.
Aralarındaki yaş farkını eşinin olgunluğu kapatıyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 165 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,515 saniyede oluşturuldu.