Onu Konuşmadan Çözmenin İpuçları!

Onu Konuşmadan Çözmenin İpuçları!
Erkekler genellikle duygularını belli etmemeye çalışırlar. Ancak hareketlerine ve vücut dillerine dikkat ederek onları kolaylıkla çözebilirsiniz…

Onu Konuşmadan Çözmenin İpuçları!İçkisini tutuşundan niyetini anlayın

Bir restoranda sevgilinizin karşısında oturuyor veya bir barda yeni bir erkekle tanışmış olabilirsiniz. Her iki durumda da içkisiyle olan etkileşiminden ne hissettiğini anlayabilirsiniz.

Kadehi gevşek bir şekilde boynundan kavrıyorsa

Birasının tepesinde baş ve işaret parmağıyla hafifçe daireler çizmesi kendisine ne kadar güvendiğini gösterir. Bu rahat tavırları durumu kontrol altında tuttuğunun ifadesi olduğu kadar, kendini beğenmişliğinin delili de olabilir. Bu hareketinden içkisini düşürme riskini göze alacak kadar rahat olduğunu da çıkartabilirsiniz.

Kadehini sizin yanınıza doğru çekiyorsaOnu Konuşmadan Çözmenin İpuçları!

Sizinle yakınlaşmak isteyen bir erkek farkında olmadan bu hareketi yapabilir. Bunun sebebi, karşınızdaki kişinin size daha yakın olmak isterken yavaş yavaş size ait olan bir alana girmek istemesidir.

Kadehi göğsünde tutuyorsa

Elindeki kadeh onun için arkasına gizlendiği bir duvar görevi görür. Eğer içkisini vücuduyla sizin aranıza koyduğunu fark ederseniz, ona tonlarca soru sormanızdan korkuyor veya ciddi bir sohbete girmek istemiyor olabilir. Kadehini indirip rahatlayana kadar vizyona yeni giren filmler veya olay yaratan bir futbol maçı gibi eğlenceli konular hakkında konuşabilirsiniz.

Şişenin üzerindeki etiketle oynuyorsasarap--

Gergin biri, genellikle yerinde duramaz. Bu durumu yeni tanıştığınız bir erkekle yaşıyorsanız, ondan hoşlanmayacağınızdan korkuyor olabilir. Koluna dokunarak ona olan ilginizi belli edin. Eğer söz konusu olan bir arkadaşınızsa, söylemiş olduğunuz bir şeyin onu tedirgin ettiğini düşünerek problemin ne olduğunu sorabilirsiniz. “Aklına takılan bir şey var galiba” diyerek onu konuşmaya teşvik edin.
Yakından gözleme dayalı “çözümleme yöntemini” uygularken çok dikkatli olmanızı öneriyoruz. Olası yanlış anlaşılmaları önlemek üzere, gözlem için sevgilinizin (ya da hoşlandığınız erkeğin) başka yönlere baktığı anları tercih etmelisiniz. Tabii onu izlediğinizi fark ederse yapacağınız bir açıklama da hazırda beklese iyi olur!

Gizli işaret dili

“Erkeklerin elleri kişilikleri hakkında çok şey söyler” şeklinde genel bir kanı vardır. Aklından ne geçtiğini tahmin edebilmek için aşağıdaki sinyallere dikkat edin.

Tamam işaretiOnu Konuşmadan Çözmenin İpuçları!

Hayatının gidişatından memnun olan bir erkek farkında olmadan bu onay işaretini yapar. Örneğin bir buluşma onun için iyi gidiyorsa elini masanın üstüne koyar.Kule

Parmaklarını birbirine değdirmesi kendini beğenmişliğin işaretidir. Konuşurken elleri arasında boşluk bırakıyorsa kendine güvendiği kadar sizin düşüncelerinize de saygı duyduğunu düşünebilirsiniz.

Orta parmak

Sinirli olduğunda farkında olmadan yüzünü orta parmağıyla kaşıyabilir. Üzerinize alınıp kuruntu yapmak yerine ona “Yanılıyor olabilirim ama bir şeye mi bozuldun?” diye sorabilirsiniz.

Aşk sinyali

Sizi sevdiğini hâlâ söylememiş olsa da, parmaklarıyla duygularını belli edebilir. Parmaklarıyla kollarına dokunması, bilinçaltındaki size sarılma isteğinin bir belirtisidir. Rahatlayabilirsiniz.

Dudaklarını okuyun

Bazı erkekler kendileri hakkında çok fazla bilgi vermekten hoşlanmaz ama eğer ona daha dikkatli bakarsanız dudaklarının size çok şey söylediğini görebilirsiniz.

Dudaklarını ısırması

Size bir şey söylemek konusunda kendini tuttuğunda bu hareketi yapar. Bu şekilde ağzını kapalı tutarak dilinin ucuna kadar gelen şeylerin dışarı çıkmasını engellediğini düşünür. Aşk gibi yoğun hislerin söz konusu olduğu durumlarda doğru kelimeleri seçmek için zamana ihtiyaç duyuyor olabilir.

Yan yan gülümsemesi

Yeni tanıştığınız ve hoşlanmaya başladığınız birinde bu yarım gülüşlerden birini görürseniz, aksi yöne doğru koşmaya başlayın. Çünkü kendini beğenmişliğin klasik işaretini sergileyerek duygularınızla oynamaktan başka bir şey yapmıyordur.

Dişlerini göstererek gülmesi

Bu durumda dudaklarının kenarına bakın. Eğer yukarı doğruysa, bardağın dolu tarafını gören, içten bir erkekle karşı karşıyasınız demektir. Eğer dudak kenarları dümdüz bir şekilde çenesine paralelse, duygularını belli etmemeye çalışan ketum bir tip olduğunu anlayabilirsiniz.Dudaklarını yalıyorsa

Bu hareket ne kadar erotik gözükse de, kişinin içinde fesatlık olduğunu ifade eder. Bir şey açıkladıktan hemen sonra dudaklarını yalıyorsa yalan söylediğini düşünebilirsiniz Bu şekilde yaparak suçunu vurgulayan kelimeleri kullanmamayı amaçlar.

Bacaklarını ayırıyorsa

Kadınların dikkatini çekmeye çalışan bir erkek, vücudunu çevredekilere göstermek için bir bacağını bar sandalyesine koyar. Bu şekilde durarak ilgiyi o bölgeye doğru çekmek ister.

Eşyaları sandalyenin üzerinde duruyorsa

Kendi alanını belirlemek isteyen bir erkeğin farkında olmadan sergilediği bir hareket daha. Bu yeri ayrıca hoş bir kadın için de ayırmış olabilir. Sadece yanına gidip sandalyeye oturup oturamayacağınızı sormanız yeterli olacaktır.

İlgi bekleyen erkek nasıl ayırt edilir?

Kendinizi, çekici bir erkekle konuşmak konusunda gergin hissedebilirsiniz. Sohbetinizin tam ortasında “Kız arkadaşım burada olsaydı sana bayılırdı” cümlesini duymamak için onun yalnız olduğunu belli edecek sinyalleri ayırt etmelisiniz.Ayakları radar görevi görüyorsa

Gövdesi arkadaşlarına doğru dönük olsa bile, ayaklarının yönü onun aslında nerede olmak istediğini (sizin yanınızda durmak gibi) gösterir. Gözleriyle bulunduğu yeri tarıyor da olabilir. Bakışlarını yakalayın ve ilgilendiğinizi açıkça gösterin.

Bara sırtını dayadıysa

Eğer barın kenarında yan veya sırtını dayamış bir şekilde duruyorsa, bilinçaltından yeni insanlarla tanışmaya açık olduğu mesajını yolluyor dernektir. Ona bir içki ısmarlayın veya karşısında vücudunuz ona bakacak şekilde durun. Aranızdaki bağı otomatik olarak hissedecektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,540 saniyede oluşturuldu.