Öpmeye doyamayanlardan mısınız?

  • Öpmeye doyamayanlardan mısınız?

Herkesin öpüşmekten aldığı zevk farklı.Geçtiğimiz günlerde bir web sitesinin yaptığı bir ankette öpüşmenin herkese farklı anlamlar çağrıştırdığı ortaya çıktı.

Örneğin bir bayan öpüşmeyi ‘eriyen bir tereyağına’ benzetirken bir diğeri öpüşmeyi ‘denizdeyken bir dalganın çarpması’ olarak tanımladı. Ankete katılan erkeklerden biri ise öpüşmeyi ‘bir konser sırasında hissedilen titreşimlere’ benzetti.

  • Öpmeye doyamayanlardan mısınız?Öpüşmek paraşütle atlamak gibi.

Uzmanlar iyi bir öpüşmeye katkı sağlayan destek birimlerinden bazılarının vücuttaki zevk noktalarıyla hoşlanma duygusu olduğunu söylüyor. Psikolog Profesör Dr. Marta Miana tutkuyla aşık olduğumuz insanı öptüğümüzde beynimizde oluşan aktivitenin örneğin paraşütle atlarken vücudumuzda meydana gelen değişiklerle çok benzeştiğini söylüyor.
Dr. Miana bu tip aktivitelerin beyinde bazı hormonların salgılanmasına yardım ettiğinin altını çiziyor. Bu hormonların uyardığı ‘zevk noktaları’ ise kendimizi aşırı derecede keyifli hissetmemize neden oluyor. Peki ufak bir öpücükten çok zevk alarak eylemin devamını getirmeye kalkmak acaba bir seks bağımısı olduğumuzun işareti mi? Uzmanlara göre bu sorunun tek bir cevabı var:’Kesinlikle hayır!’

  • Seks bağımlılığı

Amerika Seks Bağımlılığı Ulusal Konseyi seks bağımlılığının kişide çok yıkıcı hasarlar meydana getirebileceğini belirtiyor. Geçtiğimiz yıllarda konseyin web sayfasında yayınlanan bir yazıda şöyle deniyordu: ‘Birçok insan seksin hayat kalitelerini artırdığına inanıyor. Amerikalıların azımsanamayacak kadar büyük bir çoğunluğunda seks bağımlılığı var’.Dr.Miana ise seks bağımlılığı ile ilgili olarak şunları söylüyor: ‘Eğer bir kişi seks hayatında kendini kötü hissediyorsa o zaman ortada bir sorun var demektir’.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,304 saniyede oluşturuldu.