Pratik güzellik sırları…

Cildinize zamanla zarar veren makyaj ürünleri ve kimyasal maddeler ile geçiçi güzellik yerine doğal güzellik sırlarını uygulayarak hem ekonomik açıdan masraflarınız azalır hemde özgüveniniz artar.

Doğal güzellik sırları

DUDAK DUDAĞA
* Dudak kalemini rujunuzu sürdükten sonra kullanın. Böylece, dudaklarınıza bakarak nereleri düzeltmeye ihtiyacınız olduğunu kontrol edebilirsiniz. Kullandığınız kalemin rujunuzla aynı renk olmasına dikkat edin.

* İnce dudaklarınız varsa daha kalın görünmeleri için koyu renkler yerine, daha açık tonda rujlar kullanın ve alt dudağınızın ortasına bir parça parlatıcı sürün.

* Rujunuzun bütün gece dudaklarınızda kalmasını istiyorsanız, ruju sürdükten sonra büyük bir fırça yardımıyla hafif şeffaf toz pudra sürün. Tabii bu işlem parlatıcılar için geçerli değil.

* Rujunuz çok yoğunsa ve çıkarmakta zorlanıyorsanız, dudaklarınızı zeytinyağı ya da bebe yağına batırdığınız bir parça pamukla silin.

* Kurumamaları için dudaklarınızın üzerine ince bir tabaka bal sürün. Dudakları nemlendiren bal, koruyucu bir tabaka da oluşturuyor.

TEN UYUMU

* Genişlemiş gözenekler ve sivilceler gibi cilt problemlerinin hijyene bağlı olduğu düşüncesi tamamen yanlış. Yüzünüzü günde iki defa yıkamanız yeter de artar bile.

* Yüzünüzde beklenmedik bir anda sivilce çıktıysa, göz damlası döktüğünüz bir kulak temizleme çubuğunu 15 saniye kadar sivilcenin üzerinde tutun. Kılcal damar çatlamalarından oluşan kızarıklıklar için de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

* Cildinize sürdüğünüz kremin asıl amacı, derinin üzerindeki su katmanını muhafaza etmektir. Nemlendiriciyi yüzünüzü yıkadıktan sonra, nemli halde uygularsanız çok daha etkili olur.

* Tek bir kozmetik markasına bağlı kalmanız şart değil. Değişik markaların ürünlerini 4 gün boyunca kullanarak test edin. Böylece, cildinize en iyi gelenleri tespit edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, kullandığınız ürünlerin içeriğindeki maddelerin, bir araya geldiklerinde iritasyona yol açmamaları. Mesela, AHA ve retinol içeren kremleri bir anda kullanmayın.

* Yüzü anında canlandırmak için limon dilimlerinden iyisi yok. Spreyli bir şişeye limon suyu-içme suyu karışımı doldurarak, gerekli gördüğünüz her an yüzünüze püskürtebilirsiniz.

* Doğru fondöten tonunu bulmak için ürünü yanağınızın tam ortasına sürün. Eğer o bölgede tamamen yok oluyor ve göze batmıyorsa, doğru rengi buldunuz demektir.

* Fondöteni, yüzünüzün ortasından başlayarak, parmak uçlarla aşağı ve dışarı doğru hareketlerle uygulayın. Parmaklarınızı bu şekilde kullanmanız ürünü ısıtacağı için fondöten yüzünüze kolaylıkla nüfuz edecektir. Önce çok ince bir tabaka sürün, gerekirse daha çok uygulayabilirsiniz.

GÖZ KARARI
* Gözaltı kapatıcısının sizi yaşlı göstermesini istemiyorsanız, göz kremi sürmeden uygulamayın. Bunu yapmazsanız, kapatıcının yoğunluğu gözaltlarınızın kırışık görünmesine neden olur.

* Gözlerinize far sürmeden önce mutlaka bir baza ihtiyacınız var. Göz kapaklarına fondöten, göz kremi veya kapatıcı sürmek yerine hafifçe toz pudra sürmeniz, hem farınızın kalıcılığını artırır, hem de daha güzel görünmesini sağlar.

* Gözaltı torbalarını azaltmak için yatmadan önce bir bardak su için. Bu vücudunuzdaki sodyum miktarını düşürerek şişkinliği azaltır.

* Gözaltı torbalarını ve morluklarını gizlemek için, allığınızı doğru kullanmanız yeterli. Kapatıcınızı sürdükten sonra, allığı gözlerinize yakın bir noktaya kadar sürün. Bu makyaj hilesinin ne kadar işe yaradığına inanamayacaksınız.

* Gözlerinizi büyük göstermek için tüm kirpik çizgisi boyunca beyaz göz kalemi çekip, kulak temizleme çubuğu ile dağıtın.

* Rimelinizin üzerinde topaklar birikti. Neredeyse kullanılamaz durumda. Üzerine temiz su püskürtüp bir peçeteyle silin. İşte maskaranız ilk günkü gibi.

* Gözlerinizin beyazının daha parlak görünmesi için kirpiklerinize lacivert rimel sürün. Alt kirpik dibine mavi farla çekilen gölge de aynı işlemi görür.

SIRA KAŞLARDA
* Düzgün görünmesi için kaşlarınızı renksiz rimel fırçası veya diş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Aralarını kaş kalemiyle doldurun. Son olarak da bir diş fırçasına saç spreyi sıkıp, her zamanki şekillerine göre tarayın.

* Unutmayın, incecik kaşlar artık tarihe karıştı. Ama bu kaşlarınızı kendi hallerine bırakmanız anlamına da gelmiyor. Onları alırken, her defasında tek bir kıl çekin ve sık sık görünümlerini kontrol edin. Böylece hata yapmazsınız.

* Kaşlarınızı almanız, o bölgenin şişmesine ve hassaslaşmasına neden olacaktır. Kapatıcı kullanarak şişliği saklayabilirsiniz. Yine de, önemli bir davete katılacaksanız, kaşlarınızı bir gün önceden alın.

TIRNAK İÇİ
* Tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize her yıkamadan sonra nemlendirici sürün. Yatmadan önce de diplerine bebe yağı ile masaj yapın. Haftada iki kez, banyodan sonra, yumuşayan tırnak diplerinizi tırnak çubuğu ile itin. Maniküre gerek kalmayacak.

* Tırnaklarınızın uzun görünmesini istiyorsanız, ojeyi sürerken tırnak kenarlarını boş bırakın.

* Tatile gittiniz ve yanınıza aseton almayı unuttunuz. Tırnağınızın üzerine yoğun bir kat oje sürüp hemen pamukla silin. Ojenin bileşimindeki aseton, altta kalan tabakayı da çıkaracaktır.

* Oje sürerken etlerinizi de boyadıysanız, eski ve temiz bir eyeliner fırçasını asetona batırıp fazlalıkları alın.

* Haftada bir kez, el kremi içine kattığınız yarım çorba kaşığı şeker karışımı ile ellerinizi ovalayın. Pamuk gibi yumuşacık olacaklar.

* Ojenizin hemen kurumasını istiyorsanız, sürdükten sonra tırnaklarınızı buz gibi soğuk suya batırın. Yaklaşık bir dakika beklerseniz, soğuk su ojenin sertleşmesini sağlayacaktır.

BAKIMLI
ve hoş görünmek çok da kolay bir şey değil. Ancak uzmanların makyaj ve güzellik konusunda geliştirdikleri pratik tekniklerle mucizevi değişimler yaşayabilirsiniz. diğer güzellik sırları

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 133 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,961 saniyede oluşturuldu.